زنجبیل و راز درمان بیماری ها با زنجبیل

? راز درمان بیماری ها با زنجبیل | بخش درمانی PDF :

? ۱- اهمیت زنجبیل در طب سنتی

? ۲- درمان بیماری ها با زنجبیلقیمت : ۳.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


زنجبیل یکی از اعضای خانواده گیاهی است که شامل هل و زردچوبه می شود. عطر تند آن عمدتاً به دلیل وجود کتون ها، به ویژه جینجرول ها است که به نظر می رسد جزء اصلی زنجبیل هستند که در بسیاری از تحقیقات علمی مرتبط با سلامت مورد مطالعه قرار گرفته اند.

ریزوم، که ساقه افقی است که ریشه ها از آن رشد می کنند، بخش اصلی زنجبیل است که مصرف می شود.

نام فعلی زنجبیل از زبان انگلیسی میانه gingivere گرفته شده است، اما قدمت این ادویه به بیش از ۳۰۰۰ سال قبل از کلمه سانسکریت srngaveram به معنای “ریشه شاخ” بر اساس شکل ظاهری آن می رسد.

در یونانی به آن ziggiberis و در لاتین zinziberi می گفتند. جالب اینجاست که زنجبیل در طبیعت رشد نمی کند و منشا واقعی آن نامشخص است.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

درمان بیماری با زنجبیل : اعتقاد بر این است که هندی ها و چینی ها زنجبیل را به عنوان یک ریشه مقوی برای درمان بسیاری از بیماری ها برای بیش از ۵۰۰۰ سال تولید کرده اند و این گیاه اکنون در سراسر مناطق گرمسیری مرطوب کشت می شود و هند بزرگترین تولید کننده آن است.

زنجبیل مدت ها قبل از ثبت رسمی تاریخ به عنوان یک عامل طعم دهنده استفاده می شد. این یک کالای تجاری بسیار مهم بود و بیش از ۲۰۰۰ سال پیش از هند به امپراتوری روم صادر شد، جایی که به دلیل خواص دارویی آن ارزش ویژه ای داشت.

زنجبیل حتی پس از سقوط امپراتوری روم نیز به عنوان یک کالای بسیار مورد توجه در اروپا باقی ماند و تجار عرب برای قرن ها تجارت زنجبیل و سایر ادویه ها را کنترل می کردند.

درمان بیماری با زنجبیل : در قرن سیزدهم و چهاردهم، ارزش یک پوند زنجبیل معادل قیمت یک گوسفند بود. در قرون وسطی، آن را به شکل نگهداری شده برای استفاده در شیرینی وارد می کردند.

لینک مفید : بادکش درمانی سریع

ملکه الیزابت اول انگلستان را به اختراع مرد شیرینی زنجفیلی نسبت می دهند که به یک غذای محبوب کریسمس تبدیل شد.


استفاده، آماده سازی، و پردازش زنجبیل

زنجبیل به اشکال متعددی از جمله تازه، خشک، ترشی، کنسرو شده، کریستالیزه، آب نباتی و پودری یا آسیاب شده استفاده می شود. طعم آن تا حدودی فلفلی و کمی شیرین، با رایحه ای قوی و تند است.

درمان بیماری با زنجبیل : غلظت اسانس ها با افزایش سن زنجبیل افزایش می یابد و بنابراین، استفاده مورد نظر از ریزوم زمان برداشت آن را تعیین می کند. اگر استخراج روغن هدف اصلی باشد، زنجبیل را می توان در ۹ ماهگی یا بیشتر برداشت کرد.

لینک مفید : درمان بیماری ها با یوگا (کامل)

زنجبیل معمولاً در سرکه شیرین ترشی می شود که آن را صورتی رنگ می کند. این فرم با سوشی محبوب است. زنجبیل برداشت شده در ۸ تا ۹ ماهگی پوست سفتی دارد که باید قبل از خوردن آن برداشته شود و ریشه آن تندتر است و به صورت خشک یا پودر شده به زنجبیل آسیاب شده استفاده می شود.

این شکلی است که بیشتر در قفسه های ادویه یافت می شود و در کوکی ها، کیک ها و مخلوط کاری استفاده می شود. زنجبیل نباتی یا کریستالیزه در شربت شکر پخته می شود و با شکر دانه ای پوشانده می شود.

لینک مفید : درمان طبیعی بیماری ها

زنجبیل برداشت شده در ۵ ماهگی هنوز بالغ نشده است و پوست بسیار نازکی دارد و ریزوم آن لطیف با طعم ملایم است و بهتر است به شکل تازه یا نگهداری شده استفاده شود.


اجزای زیست فعال زنجبیل

حداقل ۱۱۵ ماده تشکیل دهنده در انواع تازه و خشک زنجبیل با انواع فرآیندهای تحلیلی شناسایی شده است.

درمان بیماری با زنجبیل : جینجرول ها اجزای اصلی زنجبیل تازه هستند و در زنجبیل خشک اندکی کاهش یافته اند، در حالی که غلظت شوگائول ها که محصولات اصلی کم آبی جینجرول هستند، در زنجبیل خشک بیشتر از زنجبیل تازه است.

لینک مفید : راز کاهش وزن با دارو درمانی

حداقل ۳۱ ترکیب مرتبط با جینجرول از عصاره متانولی خام ریزوم زنجبیل تازه شناسایی شده است (Jiang, Solyom et al. 2005). زنجبیل به حداقل ۱۴ ترکیب فعال زیستی تقسیم شده است، از جمله [۴]-gingerol، [۶]-gingerol، [۸]-gingerol، [۱۰]-gingerol، [۶]-paradol، [۱۴]-shogaol، [۶]. ]-shogaol، ۱-dehydro-[10]-gingerdione، [۱۰]-gingerdione، hexahydrocurcumin، tetrahydrocurcumin، gingerenone A، ۱،۷-bis-(4’hydroxyl-3′ methoxyphenyl)-5-methoxyhepthan-3- و متوکسی-[۱۰]-جینجرول (Koh et al. 2009).

نسبت هر جزء منفرد در یک نمونه زنجبیل به کشور مبدا، پردازنده تجاری و تازه، خشک یا فرآوری شده بودن زنجبیل بستگی دارد (Schwertner, Rios, and Pascoe 2006). از میان اجزای تند زیست فعال زنجبیل جامائیکایی، از جمله [۶]-، [۸]-، و [۱۰]-gingerols و [۶]-shogaol، به نظر می رسد [۶]-gingerol فراوان ترین ترکیب فعال زیستی تند در بیشتر نمونه‌های اولئورسین مورد مطالعه (Bailey-Shaw et al. 2008). اگرچه تجزیه و تحلیل فیلوژنتیک نشان داده است که تمام نمونه‌های زنجبیل از منشاء جغرافیایی بسیار متفاوت از نظر ژنتیکی غیرقابل تشخیص هستند، پروفایل متابولیک تفاوت‌های کمی را در محتویات [۶]-، [۸]- و [۱۰]-gingerols نشان داد (جیانگ و همکاران ۲۰۰۶). ).


متابولیسم زنجبیل

اگرچه زنجبیل یکی از پرمصرف ترین ادویه ها در جهان است، اما اطلاعات زیادی در مورد متابولیسم یا متابولیت های آن وجود ندارد.

درمان بیماری با زنجبیل : ارزیابی زیست فعالی زنجبیل برای درک کامل مکانیسم اثر و اثرات بالقوه درمانی آن ضروری است. اگرچه امروزه بسیاری از مکمل های غذایی با دانش اندکی در مورد فعالیت یا ایمنی مصرف می شوند، توجه بیشتری به پرداختن به این مسائل آغاز شده است.

لینک مفید : تشخیص و درمان یبوست

مهمترین جزء فعال زیستی زنجبیل که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است احتمالاً [۶]-جینجرول است (Surh et al. 1999). جداسازی دقیق چندین متابولیت [۶]-جینجرول پس از تجویز خوراکی آن (۵۰ میلی‌گرم بر کیلوگرم) به موش‌ها گزارش شد (ناکازاوا و اوهساوا ۲۰۰۲).

یک متابولیت اولیه، (S)-[6]-gingerol-4′-0-β-glucuronide، در صفرا شناسایی شد و چندین متابولیت جزئی در ادرار تیمار شده با β-گلوکورونیداز یافت شد، که نشان می دهد [۶]-gingerol تحت تأثیر قرار می گیرد. کونژوگاسیون و اکسیداسیون زنجیره جانبی فنلی آن (ناکازاوا و اوهساوا ۲۰۰۲).

درمان بیماری با زنجبیل : جینجرول به دنبال تزریق داخل وریدی (۳ میلی گرم بر کیلوگرم؛ دینگ و همکاران ۱۹۹۱) به سرعت از پلاسمای موش پاک می شود و گزارش شده است که به صورت آنزیمی در کاهش استریو اختصاصی به جینجردیول متابولیزه می شود (Surh and Lee 1994).

لینک مفید : درمان بیماری ها بدون قرص

روشی برای تعیین کمیت همزمان [۶]-، [۸]-، و [۱۰]-gingerol و [۶]-shogaol در پلاسمای موش در مطالعات فارماکوکینتیک پس از تجویز خوراکی اولئورسین زنجبیل ایجاد شده است (Wang et al. 2009b. ).

درمان بیماری با زنجبیل : محققان پس از هیدرولیز β-گلوکورونیداز قادر به شناسایی گلوکورونید [۶]-gingerol بودند و گلوکورونیداسیون روده با مقایسه نمونه‌های پلاسمایی ورید باب کبدی و ورید فمورال تایید شد (Wang et al. 2009b).

این روش همچنین برای به دست آوردن فارماکوکینتیک، توزیع بافتی، و مطالعات دفع ۶-جینجرول پس از تجویز خوراکی یا داخل صفاقی در موش مورد استفاده قرار گرفت (Wang et al. 2009a).

در مطالعه‌ای که در آن عصاره زنجبیل (تقریباً ۵۳٪ [۶] – جینجرول) از طریق خوراکی به موش‌ها تزریق شد، [۶] – جینجرول به سرعت در پلاسما جذب شد و حداکثر غلظت (۴.۲۳ میکروگرم در میلی‌لیتر) به دست آمد.

لینک مفید : درمان بیماری های بلغمی ها

بعد از ۱۰ دقیقه (جیانگ، وانگ و می ۲۰۰۸). جینجرول [۶] در بافت های مختلف توزیع شد و بیشترین غلظت در دستگاه گوارش یافت شد. حداکثر غلظت [۶]-جینجرول در بیشتر بافت ها در حدود ۳۰ دقیقه به دست آمد و غلظت در بافت ها بیشتر از پلاسما بود (جیانگ، وانگ و می ۲۰۰۸).

درمان بیماری با زنجبیل : حداقل یک کارآزمایی بالینی بر فارماکوکینتیک [۶]-، [۸]-، و [۱۰]-gingerols و [۶]-shogaol همراه با متابولیت های مزدوج مربوطه آنها متمرکز بود (Zick et al. 2008). در این مورد، به داوطلبان انسانی زنجبیل در دوزهای ۱۰۰ میلی گرم تا ۲ گرم داده شد و نمونه خون ۱۵ دقیقه تا ۷۲ ساعت پس از یک دوز خوراکی گرفته شد.

نتایج نشان داد که فرم‌های آزاد [۶]-، [۸]- و [۱۰]-gingerols یا [۶]-shogaol قابل تشخیص نیستند، در حالی که گلوکورونید مربوطه هر ترکیب شناسایی شده است، که نشان می‌دهد این اجزای زنجبیل به راحتی قابل تشخیص هستند.

درمان بیماری با زنجبیل : پس از مصرف خوراکی جذب می شود و می تواند به عنوان کونژوگه های گلوکورونید شناسایی شود (Zick et al. 2008). tarnian

اگرچه پیشرفت هایی در تعیین اجزای فعال و متابولیت های زنجبیل و درک فارماکوکینتیک آنها حاصل شده است، اما به وضوح به کار بیشتری نیاز است.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : The Amazing and Mighty Ginger

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *