پماد و کاربرد های آن (همواره در کنار خود نگه دارید)

? پماد و کاربرد های آن (همواره در کنار خود نگه دارید) | بخش درمانی PDF :

? ۱- پماد ها و کاربرد آن ها

? ۲- نحوه استفاده از پمادهاقیمت : ۶.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


پماد و کاربرد های آن (همواره در کنار خود نگه دارید) | اریترو مایسین | پماد چشمی اریترولیدین | در درمان عفونت های سطحی ملتحمه یا قرنیه ناشی از ارگانیسم های حساس به اریترومایسین کاربرد دارد. این دارو همچنین در پیشگیری از عفونت های چشمی نوزادان ناشی از نایسریا گونوره یا کلامیدیا تراکوماتیس به کار می رود

‎برای بی حسی موضعی در غشاهای مخاطی و همچنین تسکین التهاب در اختلالات موضعی پوست مانند خارش و درد ناشی از سوختگی های خفیف، تظاهرات پوستی بیماریهای سیستمیک، عرق سوز، آفتاب سوختگی، گزیدگی حشرات، اگزما و بی حسی موضعی در پوست سالم و نرمال، کاربرد دارد


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

ایمنی و اثربخشی داروهای موضعی آنتی بیوتیکی که روی سطوح زخم استفاده می شود تا حد زیادی اثبات نشده است و هیچ استاندارد جهانی وجود ندارد.

پماد و کاربرد های آن : بسیاری از پزشکان به طور معمول استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک را بر روی زخم های بخیه شده پیشنهاد می کنند، در حالی که برخی دیگر یک پانسمان خشک ساده را انتخاب می کنند.

استفاده از یک آنتی بیوتیک سه گانه حاوی نئومایسین، باسیتراسین و پلی میکسین (نئوسپورین، جانسون و جانسون) طیف وسیعی از محافظت در برابر عفونت در ساییدگی ها را بدون جذب سیستمیک، سمیت، یا ظهور سویه های مقاوم باکتری فراهم می کند.

شواهدی وجود دارد که پماد نئوسپورین، کرم سیلوادین و موپیروسین (Bactroban، GlaxoSmithKline، London، UK)، علاوه بر پایه‌های بی‌اثر و وسایل نقلیه‌شان، بهبود زخم را بهبود می‌بخشند یا میزان عفونت را اندکی کاهش می‌دهند.

پماد و کاربرد های آن : موپیروسین قابلیت ضد باکتریایی بالاتری در برابر گونه‌های استرپتوکوک و استافیلوکوک در زخم‌های خرد شده دارد، اما نیتروفورازون موضعی می‌تواند تکثیر بافت دانه‌بندی را افزایش دهد. مگر اینکه پماد به طور مکرر استفاده شود.

یکی از مزایای آشکار استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی این است که پمادها از چسبیدن سطح زخم به پانسمان جلوگیری می کنند.

لینک مفید : کلونازپام

از پمادها برای کاهش تشکیل پوسته ای که لبه های زخم را می پوشاند و جدا می کند، استفاده کنید.

پارگی های احاطه شده توسط پوست ساییده شده به ویژه مستعد تشکیل انعقاد هستند. در چنین مواردی به بیمار دستور دهید که زخم را مرتباً تمیز کند و در چند روز اول پاکسازی را با استفاده از پماد دنبال کند.

کورتیکواستروئیدهای موضعی قوی اثرات مضری بر بهبودی دارند. استفاده از ۰.۱٪ تریامسینولون استوناید در یک پماد بهبود زخم ها را تا ۶۰٪ به تاخیر می اندازد در حالی که هیدروکورتیزون احتمالاً با اپیتلیال شدن تداخلی ندارد.

پماد و کاربرد های آن : دوزهای مکرر و زیاد استروئیدها (≤۴۰ میلی گرم پردنیزون در روز) بهبودی را مهار می کند، به ویژه اگر قبل از آسیب یا در طول ۳ روز اول مرحله بهبودی استفاده شود. و اثرات سرکوب کننده سیستم ایمنی کورتیکواستروئیدها.

لینک مفید : داروهای ممنوعه فاویسم

ارزش دقیق پمادها در درمان پارگی هنوز مشخص نشده است. با این حال، استفاده معمول از پمادها پس از تمیز کردن زخم، بازرسی زخم را توسط بیماران تشویق می کند. jabariyoon

پماد و کاربرد های آن : پمادهای بدون آنتی‌بیوتیک که صرفاً برای رطوبت زخم استفاده می‌شوند، میزان عفونت بیشتری دارند و نباید استفاده شوند. روی زخم هایی که با چسب بافت بسته شده اند از پماد استفاده نکنید زیرا پماد چسب را حل می کند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Principles of Wound Management

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *