یوگا و نحوه شفابخشی با یوگا (کامل)

? شفابخشی با یوگا (کامل) | بخش درمانی PDF :

? ۱- ریشه بیماری ها

? ۲- یوگای مخصوص هر بیماریقیمت : ۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


شفابخشی با یوگا (کامل) | یوگا پزشکی به عنوان استفاده از تمرینات یوگا برای پیشگیری و درمان شرایط پزشکی تعریف شده است.

علاوه بر عناصر فیزیکی یوگا که برای تقویت بدن مهم و موثر هستند، یوگای پزشکی تکنیک‌های تنفسی مناسب، تمرکز حواس و مدیتیشن را نیز برای دستیابی به حداکثر فواید در خود جای داده است.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که یوگا می‌تواند به طرق مختلف بر بدن تأثیر مثبت بگذارد، از جمله کمک به تنظیم سطح گلوکز خون، بهبود بیماری‌های اسکلتی عضلانی و هماهنگ نگه داشتن سیستم قلبی عروقی.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

همچنین نشان داده شده است که فواید روانی مهمی دارد، زیرا تمرین یوگا می تواند به افزایش انرژی ذهنی و احساسات مثبت و کاهش احساسات منفی پرخاشگری، افسردگی و اضطراب کمک کند.

شفابخشی با یوگا : در دهه گذشته، یوگا نه تنها در فرهنگ غرب، بلکه در طب غربی نیز نفوذ کرده است. هر چه بیشتر در مورد این تمرین قدیمی یاد بگیریم، بیشتر متوجه می شویم که مزایای آن بسیار فراتر از افزایش انعطاف پذیری و تون عضلانی است.

لینک مفید : زنان حامله و ‌شیرده

یک سوء تفاهم رایج این است که یوگا عمدتاً بر افزایش انعطاف‌پذیری تمرکز دارد. با این حال، اگرچه هاتا یوگا، یا تمرین فیزیکی یوگا، بر هم ترازی مناسب وضعیتی، قدرت و استقامت اسکلتی عضلانی و همچنین تعادل تاکید دارد، مطالعه و تمرین یوگا شامل تمرین‌های مبتنی بر ذهن آگاهی مانند تکنیک‌های تنفس آگاهانه، تمرکز متمرکز، مدیتیشن و خود انعکاس

شفابخشی با یوگا : پزشکی مدرن در قرن گذشته پیشرفت های زیادی در زمینه کنترل بیماری های واگیر داشته است، به طوری که در حال حاضر این بیماری های غیرواگیر (NCD) هستند که به ابعاد همه گیر رسیده اند و باعث اکثر مرگ و میرها در سراسر جهان می شوند.

لینک مفید : درمان یبوست به صورت اصولی و شناخت یبوست

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که ۸۰ درصد از مرگ های ناشی از بیماری های غیرواگیر به دلیل چهار نوع بیماری اصلی است: بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و بیماری های تنفسی.

متأسفانه، سبک زندگی عامل اصلی ایجاد کننده بیماری های غیرواگیر است، از جمله مصرف دخانیات، سبک زندگی کم تحرک، عدم ورزش منظم، رژیم غذایی ناسالم و استرس مزمن روانی-اجتماعی .

شفابخشی با یوگا : التهاب مزمن و استرس عامل مشترک بسیاری از بیماری های غیرواگیر است و منطقه ای است که یوگا در آن بسیار مفید است.

لینک مفید : سنگ درمانی

تحقیقات اخیر نشان داده است که تمرینات مبتنی بر یوگا و تمرکز حواس می تواند به طرق مختلف بر بدن تأثیر مثبت بگذارد، از جمله کمک به تنظیم سطح گلوکز خون و حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی.

همچنین نشان داده شده است که فواید روانی مهمی دارد، زیرا تمرین یوگا می تواند به افزایش هوشیاری و احساسات مثبت و کاهش احساسات منفی پرخاشگری، افسردگی و اضطراب کمک کند.

شفابخشی با یوگا : برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به این یافته های مثبت – و همچنین تقاضای فزاینده بیماران برای یک رویکرد جایگزین برای سلامتی که طبیعی، با فناوری پایین، نسبتاً ارزان و به طور کلی بسیار ایمن است – با گنجاندن یوگا پزشکی در اعمال خود پاسخ می دهند.


یوگا

یوگا پزشکی به عنوان استفاده از تمرینات یوگا برای پیشگیری و درمان احتمالی شرایط پزشکی تعریف شده است.

شفابخشی با یوگا : فراتر از عناصر فیزیکی یوگا که برای تقویت بدن مهم و موثر هستند، یوگای پزشکی تکنیک‌های تنفسی مناسب، تمرکز حواس، مدیتیشن و تأمل/مطالعه خود را برای دستیابی به حداکثر فواید نیز در بر می‌گیرد.

یوگا درمانی پزشکی یا “یوگا چیکیتسا” حالت پویای سهولت جسمی و روانی همراه با رفاه معنوی است.

لینک مفید : راهنمای نگهداری داروهای باز نشده

یوگا نه تنها با درمان بیماری، بلکه با کمک به درک علل زمینه‌ای بیماری، به فرد کمک می‌کند تا وضعیت سلامتی مثبتی داشته باشد.

یوگا درمانی پزشکی، در حالت ایده آل، یک رویکرد فردی، شخصی و جامع است که نه تنها ذهن، بدن و روح بیمار، بلکه خانواده، شبکه حمایتی، موقعیت کاری و فرهنگ او را نیز به عنوان بخشی از برنامه درمانی فردی بیمار در نظر می گیرد.

شفابخشی با یوگا : به عنوان مثال، اگر فردی مبتلا به اضطراب تشخیص داده شود، یک پزشک آموزش دیده در یوگای پزشکی ممکن است تکنیک‌های تنفسی خاص (پرانایاما)، وضعیت‌های آرام‌بخش (آسانا)، تمرین‌های مبتنی بر تمرکز حواس و/یا مدیتیشن، و همچنین سایر راهنمایی‌های سبک زندگی را تجویز کند.

لینک مفید : فشار خون از دید طب سوزنی

این نوع درمان اثرات نامطلوب بالقوه داروها را متحمل نمی‌شود و مدت‌ها پس از پایان رابطه او با ارائه‌دهنده سلامت، می‌تواند مزایایی برای بیمار به همراه داشته باشد.

جنبه‌های ذهن آگاهی و مدیتیشن یوگا راه‌هایی برای آموزش ذهن هستند تا فرد منحرف نشود و گرفتار جریان فکری بی‌پایان آن نشود.

شفابخشی با یوگا : این شیوه‌ها انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کنند، به بیمار کمک می‌کنند با استرس کنار بیایند و محرک‌های بالقوه اضطراب را مدیریت کنند.

لینک مفید : اصطلاحات پرستاری با معنی فارسی

آنها همچنین می توانند خود اندیشی را ترویج کنند که ممکن است منبع(های) اضطراب فرد را آشکار کند.

در صورت لزوم، داروهای ضد اضطراب و/یا روان درمانی ممکن است به صورت پشت سر هم استفاده شوند. یوگا پزشکی در چنین مواردی به شدت کمکی و مکمل است.

شفابخشی با یوگا : یوگا زمانی قدرتمندتر است که دیدگاه کلی سلامت بیمار را تغییر دهد و تاکید را از مدیریت سلامت واکنشی به پیشگیرانه تغییر دهد.

لینک مفید : داروهای ممنوعه فاویسم

تعریف یوگا از سلامت یا “سواستا” زمانی است که عملکردهای بدن و ذهن با هم هماهنگ باشند تا بتوانند برای رسیدن به هدف خودشناسی به درون خود برگردند. به تعبیر یوگا، وقتی واقعاً «خود» هستید، واقعاً «آرام» هستید.

شفابخشی با یوگا : این از دست دادن خود است که “بیماری” ایجاد می کند. این کمی متفاوت از مفهوم غربی سلامت است که اغلب به عنوان “عدم بیماری” تعریف می شود. tapool

در مقابل، مفهوم یوگا این است که “بیماری فقدان سلامتی پر جنب و جوش است.” بر این اساس، این طرز تفکر مجدداً این درک را تأیید می کند که ماهیت یوگا یافتن خود ابدی سلامت، آرامش و رفاه است.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Medical Yoga Therapy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *