سنگ سیتیرین همراه آشنایی دقیق با سیتیرین

? سنگ سیتیرین | بخش درمانی PDF :

? ۱- نحوه تشخیص سنگ اصل

? ۲- کاربرد سنگ سیتیرین در درمان

? ۳- سنگ سیتیرین چیست ؟قیمت : ۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


سیترین یک سنگ کوارتز زرد است که هزاران سال در اطراف وجود دارد. سیترین که زمانی در میان ستارگان کلاسیک هالیوود مانند گرتا گاربو و جوآن کرافورد مورد علاقه بود، مدتهاست که یک انتخاب محبوب بوده و هنوز هم تا به امروز مورد توجه است.

همه چیزهایی را که باید در مورد کریستال سیترین بدانید پیدا کنید و ببینید که آیا می خواهید یکی از این جواهرات درخشان را به مجموعه جواهرات خود اضافه کنید یا خیر!


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

سنگ سیترین عضوی زرد تا قرمز متمایل به نارنجی از خانواده کوارتز کریستالی است. کوارتز یک ماده معدنی سخت و کریستالی است که از اتم های اکسیژن و سیلیکون تشکیل شده است. این اتم ها همه با یک الگوی بسیار خاص به هم مرتبط هستند.

لینک مفید : سیب زمینی و آشنایی با بیماری مهم سیب زمینی

پس از فلدسپات، کوارتز دومین ماده معدنی فراوانی است که در پوسته قاره زمین وجود دارد. این رنگ در طیف های مختلف رنگی ظاهر می شود، اما آنهایی که مانند مرکبات رنگی هستند، در دسته «سیترین» قرار می گیرند.

لینک مفید : مزاج شناسی

در سال‌های اخیر، با محبوبیت بیشتر رنگ‌های خاکی در مد، کریستال‌های سیترین نیز رواج یافتند. کلمه “سیترین” در چندین زبان مختلف به معنای “لیمو” است و کاملاً مناسب این جواهر مرکباتی است.


سیترین چگونه تشکیل می شود؟

یافتن سنگ سیترین طبیعی بسیار سخت است. آنها بسیار نادر هستند، اما با توجه به اینکه آنها عضوی از خانواده کوارتز هستند، مانند سنگ های کوارتز شکل می گیرند.

لینک مفید : درمان افسردگی

کریستال های کوارتز زمانی که اتم های سیلیکون و اکسیژن به یکدیگر متصل می شوند سخت می شوند.

همچنین به راهنمای سنگ های تولد آگوست مراجعه کنید: پریدوت، ساردونیکس و اسپینل

با این حال، بیشتر سیترین موجود در بازار سنگ‌های قیمتی با استفاده از سنگ‌هایی مانند آمتیست و کوارتز دودی با حرارت تولید می‌شود.

لینک مفید : فشار خون از دید طب سوزنی

بیشتر سیترین طبیعی به رنگ زرد روشن است، اما با تغییر دمای نسبتاً کم، سنگ های درمان شده می توانند زرد طلایی ایجاد کنند.

هرچه دما بالاتر باشد، رنگ سنگ سیترین شدیدتر خواهد بود و برخی از آنها به زرد تیره با رنگ های قهوه ای مایل به قرمز تبدیل می شوند.


سیترین کجا یافت می شود؟

سیترین طبیعی قبلاً در سراسر جهان یافت شده است، اگرچه در عصر حاضر بسیار نادر است. کریستال های طبیعی سیترین در مقاصدی مانند کوه های اورال روسیه، قزاقستان و ماداگاسکار کشف شده اند.

لینک مفید : سنگ درمانی تکنیک های اصولی سنگ درمانی

در حالی که بیشتر سیترین تجاری که امروزه می بینیم نتیجه کوارتز و آمتیست تصفیه شده آزمایشگاهی است، این سنگ ها در برزیل و اروگوئه استخراج می شوند.

ژئودهای کشف شده در آنجا امکان استخراج قطعات بزرگ کریستال را فراهم می کند که منجر به بازده قابل توجهی از سیترین تیمار شده در آزمایشگاه برای تولید می شود.


سیترین برای چیست؟

سیترین یک افزودنی عالی به جواهرات است، زیرا رنگ زیبایی به آن اضافه می کند و رنگ های خاکی غنی آن مکمل اکثر لباس ها است.

لینک مفید : افسردگی دو قطبی

به غیر از اهداف زیبایی شناختی، اعتقاد بر این است که سیترین دارای کیفیت انرژی خورشیدی است، زیرا رنگ های آن شبیه به رنگ خورشید است. این باعث می شود که کریستالی خوب با خواص درمانی فراوان برای بیماری های روحی و جسمی باشد.

لینک مفید : آب نمک درمانی

در طول تاریخ، سنگ های سیترین به عنوان “سنگ بازرگان” شناخته می شوند، زیرا بسیاری معتقدند که می توانند پول را جذب کنند. در فنگ شویی، سیترین سنگی است که ثروت و ثروت خوبی به ارمغان می آورد.


سیترین نماد چیست؟

سنگ های سیترین به دلیل رنگ های گرم خود تصاویری از گرما، خورشید و روشنایی را تداعی می کنند. در نتیجه، سنگ ها برای صدها سال نمادی از عاشقانه، مثبت بودن و شادی بوده اند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با ادویه

همچنین به راهنمای کامل سنگ‌های تولد جمینی: معنی، مزایا و کاربردها مراجعه کنید
اخیرا، و شاید تا حد زیادی به دلیل ریشه نامش، سنگ قیمتی مرکباتی به نمادی از سرزندگی، طراوت، آغازهای جدید، وضوح ذهنی و رفاه عاطفی تبدیل شده است.


خواص درمانی سیترین چیست؟

گفته می شود سیترین خواص درمانی زیادی دارد. از لحاظ احساسی، گفته می شود که این سنگ به حامل خود کمک می کند تا عزت نفس خود را تقویت کند.

لینک مفید : بخش فینگر فود

همچنین تصور می شود که سنگ های سیترین می توانند جریان مثبت و پر جنب و جوش انرژی را در داخل و اطراف بدن ایجاد کنند.

از نظر فیزیکی، خواص درمانی سیترین شامل بهبود هضم و تقویت استقامت است. در زمان های قدیم، درمانگران از این سنگ ها برای تصفیه بدن از سموم، بهبود گردش خون و تقویت سیستم ایمنی استفاده می کردند.

لینک مفید : بخش خدمات مشاوره

در اصل، می توانید سیترین را به عنوان یک چشمه آب گرم طبیعی به شکل نگین در نظر بگیرید! این سنگ همچنین به عنوان وسیله ای برای دفع بیماری و محافظت در برابر مارهای سمی مورد استفاده قرار می گرفت.


سیترین با چه چاکرایی مرتبط است؟

به طور کلی، اعتقاد بر این است که سیترین به پاکسازی چاکراها و باز کردن پنجره‌های شهود کمک می‌کند و حس هوشیاری بیشتری ایجاد می‌کند و ارتباط معنوی با خود ایجاد می‌کند. تصور می شود که این شما را عاقل تر و مراقب تر می کند.

به طور خاص، کریستال های سیترین با چاکرای خاجی مرتبط هستند. این چاکرا برای خلاقیت و تجلی حیاتی است.

یک چاکرای خاجی هوشیار برای بیدار کردن توانایی ها و تخیل خلاق مهم است. بسیاری بر این باورند که انرژی سنگ مستقیماً از چاکرای خاجی به بدن حامل جریان می یابد و سپس به شبکه خورشیدی گسترش می یابد و قدرت اراده فرد را تقویت می کند.

کریستال‌های سیترین ما را وادار می‌کنند که به آینده نگاه کنیم و هر آنچه را که می‌توانست تصور کنیم، به جای اینکه در گذشته گیر کنیم و به آنچه بوده‌ایم نگاه کنیم.


سیترین چقدر ارزش دارد؟

کریستال کوارتز سیترین زیبا روی سطح سفید قیمت سیترین در هر قیراط متفاوت است، درست مانند هر سنگ قیمتی دیگری. ارزش سیترین نیز توسط عوامل متعددی تعیین می‌شود، از جمله طبیعی بودن یا نبودن آن یا عملیات حرارتی. پارکینگ عمومی در هر قیراط در محدوده ۱۰ تا ۳۰ دلار آمریکا است.

لینک مفید : بخش متافیزیک

سنگ‌های قیمتی سیترین برای به حداکثر رساندن درخشندگی و رنگ خود برش داده می‌شوند، همانطور که سنگ‌های عاری از هرگونه ایراد یا ضایعات قیمت بالاتری دارند. سیترین برزیلی ارزش بیشتری دارد زیرا این سنگ‌ها دارای رنگ‌های قرمز نارنجی عمیق هستند که بسیار مورد توجه هستند.


چرا سیترین اینقدر گران است؟

سیترین تجاری نسبتاً مقرون به صرفه است، زیرا سنگ قیمتی احتمالاً از آمتیست یا کوارتز عملیات حرارتی شده است.

با این حال، اگر سیترین طبیعی باشد، ارزش سیترین می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این به این دلیل است که یافتن سیترین طبیعی بسیار نادر است، چه رسد به سنگ‌های طبیعی سیترین که به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوان برش و وزن کرد.


چه کسی می تواند سیترین بپوشد؟

هر کسی می تواند سیترین بپوشد، اما به ویژه برای کسانی که در بدن فیزیکی و عاطفی خود تنش دارند توصیه می شود. این سنگ به حامل خود کمک می کند تا بهترین نسخه از خود را نشان دهد.

لینک مفید : بخش گیاهان

سیترین فقط یک سنگ زرد زیبا با ته رنگ های گرم و خاکی زرق و برق دار نیست که تقریباً با هر طرح جواهراتی به خوبی جفت می شود.

همچنین به عنوان یک راه حل عالی برای کمک به رفع انسداد چاکراها، تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به آنها در تماس با جنبه های خلاق خود عمل می کند. titabb

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : What Is Citrine?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *