شیاتسو و نحوه اصولی آموزش ماساژ شیاتسو

? آموزش ماساژ شیاتسو | بخش درمانی PDF :

? ۱- چگونه ماساژ شیاتسو را انجام دهیم ؟

? ۲- آموزش تکنیک های خاص ماساژقیمت : ۱۱.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


ماساژ شیاتسو بسیار لذت بخش و آرامش بخش است. ماساژ شیاتسو از ژاپن می آید که بخشی از طب سنتی است. ماساژ شامل اعمال فشار انگشت بر روی نقاط مختلف طب فشاری به منظور تحریک آنها و متعادل کردن انرژی های بدن است.

این یک روش درمانی جامع است که به تعادل جریان انرژی بدن و در نتیجه روند خود درمانی کمک می کند. ماساژ بسیار لذت بخش و آرامش بخش است، بنابراین تأثیر مثبتی بر سلامت عمومی دارد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

استرس، تنش و خستگی مسائل روزمره در این دوران مدرن هستند. متأسفانه استرس بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی مختلفی ایجاد کند.

آموزش ماساژ شیاتسو : برای جلوگیری از این اتفاق، باید به طور منظم مدتی استراحت کنیم تا خود را آرام کنیم و خود را نوازش کنیم. یکی از گزینه های عالی برای بازگرداندن تعادل درونی، ماساژ شیاتسو است.

لینک مفید : شیر مادر و جلوگیری از خشک‌ شدن شیر مادر

برای قرن ها، تکنیک های باستانی ماساژ شیاتسو به درمان طبیعی بسیاری از مسائل بهداشتی اختصاص داده شده است. شیاتسو به درمان کمک می کند:

  • – آرتروز،
  • – دیر هضم،
  • – بیخوابی،
  • – اضطراب،
  • – درد ستون فقرات و گردن،
  • – درد قاعدگی
  • – سردرد و
  • – خستگی.

ماساژ شیاتسو هماهنگی بدن و ذهن را تضمین می کند، زیرا ترکیبی از خرد، دانش و تجربه درمان جایگزین است.

لینک مفید : کنترل قند خون و تکنیک های اصولی کنترل قند خون

ماساژ با استفاده از تکنیک های مختلف ماساژ انجام می شود که در آن درمانگر از انگشتان، بند انگشتان، کف دست ها، آرنج ها، زانوها و پاهای خود استفاده می کند.

آموزش ماساژ شیاتسو : درمانگر از وزن بدن خود نیز استفاده می کند و به همین دلیل است که ماساژ روی زمین روی تشک مخصوص انجام می شود.

لباس های سبک پوشیده می شود تا درمانگر بتواند بر روی نقاط طب فشاری فشار وارد کند و انسداد انرژی را از بین ببرد.


لمس اساس طب شرقی است

فرآیند جادویی خوددرمانی مبتنی بر لمس صحیح در مکان مناسب است. شیاتسو یک تکنیک ماساژ آرامش بخش است که اثرات درمانی را تضمین می کند.

آموزش ماساژ شیاتسو : این یک شکل ملایم تر فیزیوتراپی است که در آن از لمس برای کشش و شل کردن عضلات به منظور هماهنگ کردن سیستم انرژی استفاده می شود.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

به نوعی شیاتسو هم درمانی و هم یک روش پیشگیرانه است، زیرا سطح انرژی را در بدن افزایش می دهد، از اختلالات در سیستم جلوگیری می کند و آسیب های ناشی از استرس، آسیب یا بیماری را ترمیم می کند.

آموزش ماساژ شیاتسو : از آنجایی که این نوع ماساژ با پوشیدن لباس‌های سبک و راحت انجام می‌شود، برای افرادی که خجالتی هستند، هنوز با ماساژ آشنا نیستند یا کسانی که ممکن است لمس پوست برهنه را کمی ناخوشایند بدانند نیز مناسب است.


آیا می دانستید؟

در ژاپن باستان اولین درمانگران شیاتسو نابینا بودند. کسانی که نابینا هستند، حس لامسه تیزتری پیدا می‌کنند، که ثابت شد مزیت مهم ماساژ شیاتسو است، زیرا لمس برای درمانگران شیاتسو اهمیت اساسی دارد.


فواید ماساژ شیاتسو

ماساژ، صرف نظر از نوع انتخابی، همیشه برای رفاه عمومی و آرامش مفید است. علاوه بر این، ماساژ شیاتسو یک کشش غیرفعال عالی برای کل بدن است، به کل سیستم انرژی می دهد، گردش خون را تحریک می کند و به بدن کمک می کند تا سموم را دفع کند.

آموزش ماساژ شیاتسو : تایید شده است که ماساژ شیاتسو نشاط را بازیابی می کند، سیستم ایمنی را تقویت می کند و سیستم دفاعی بدن را تحریک می کند.

لینک مفید : آموزش بخیه زدن ساده

از آنجایی که ماساژ بسیار آرامش بخش است، می تواند در تسریع بهبودی پس از یک بیماری یا جراحی کوچکتر بسیار موثر باشد.


آیا کسی می تواند ماساژ شیاتسو داشته باشد؟

بر خلاف سایر انواع ماساژ، ماساژ شیاتسو جزو روش‌های مکمل سلامت قرار گرفته است که با طب رسمی کار می‌کند. در اتریش، آلمان و سوئیس شیاتسو درمانی به طور کامل یا جزئی در سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی ادغام شده است.

ماساژ شیاتسو بخشی از طب سنتی ژاپنی است که به ارتباط بین ادراک عاطفی و روانی می پردازد.

لینک مفید : درمان یبوست شدید و حاد

از ماساژ برای درمان مسائل مختلف سلامتی و مشکلات ناشی از علل روان تنی استفاده می شود. اغلب ماساژ شیاتسو به درمان مشکلاتی کمک می کند که پزشکی رسمی نمی تواند علت آن را پیدا کند.

ماساژ شیاتسو بدن و ذهن را با رویکردی طبیعی درمان می کند و بنابراین برای افراد با نیازهای خاص، برای افراد دارای معلولیت، برای زنان قبل و بعد از تولد و برای کودکان کوچک مناسب است.

لینک مفید : راز درمان بیماری با میوه درمانی

شیاتسو یک تکنیک ماساژ درمانی است که با فشارهای نرم و قوی روی نقاط بازتابی بدن انجام می شود.

آموزش ماساژ شیاتسو : درمانگر عمدتاً با انگشتان شست و انگشتان خود – از این رو شیاتسو نامیده می شود که در ژاپنی به معنای “فشار انگشت” است – اما همچنین با کف دست، آرنج و گاهی اوقات پاهای خود فشار وارد می کند.

خاستگاه ماساژ شیاتسو در طب سنتی چینی است. سپس در ژاپن تکامل یافت، جایی که در سال ۱۹۵۵ توسط وزارت بهداشت به طور رسمی به عنوان یک دارو به رسمیت شناخته شد.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

نفوذ ژاپنی مفاهیم فیزیولوژیکی و تشریحی قابل دسترس تری را در بینش غربی ادغام کرده است.


فواید ماساژ شیاتسو

به عنوان یک مراقبت درمانی، پیشگیرانه یا آرامش بخش استفاده می شود. در طرز فکر شرقی، بیماری و بیماری به عنوان نتیجه جریان ضعیف انرژی از طریق نصف النهارها و اندام های مرتبط با آنها دیده می شود.

بنابراین ماساژ شیاتسو برای بازگرداندن سیستم دفاعی طبیعی بدن، تعادل مجدد بدن و آرام کردن ذهن عمل می کند زیرا جریان انرژی را در نصف النهارها باز می کند.

آموزش ماساژ شیاتسو : از نظر فیزیکی، این تکنیک تنش های ناشی از استرس را از بین می برد، درد ماهیچه ها و مفاصل را تسکین می دهد، انعطاف پذیری عضلات را افزایش می دهد و جریان خون و لنفاوی را در سراسر بدن تحریک می کند.

لینک مفید : پروپوفول

ماساژ شیاتسو را می توان روی میز ماساژ، صندلی ماساژ یا فوتون روی زمین انجام داد. بدون روغن انجام می شود، زیرا گیرنده لباس پوشیده می ماند.

قبل از ماساژ، درمانگر از طریق پرسشنامه در مورد سلامت مراجع خود جویا می شود تا الگوهای عدم تعادل را مشخص کند و عدم وجود علائم متقابل را بررسی کند.

ماساژ درمانگر با تمرکز بر مریدین ها و نقاط طب سوزنی زیر پوست یا عضلات، مستقیماً روی پوست یا لباس های سبک فشار وارد می کند. تاثیر فشار متناسب با نیاز مشتری خواهد بود و گاهی اوقات می تواند دردناک باشد.


موارد منع مصرف

هر کسی که وضعیت سلامتی خوبی دارد واجد شرایط دریافت مراقبت از ماساژ شیاتسو است.

آموزش ماساژ شیاتسو : با این حال، تب، مشکلات پوستی، مشکلات قلبی عروقی، پوکی استخوان یا یک جراحی اخیر نشانه‌های متقابلی برای این نوع مراقبت هستند. taban

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Do you know the healing benefits of shiatsu massage?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *