مقاله آموزشی ترک اعتیاد به کوکائین

? ترک اعتیاد به کوکائین | بخش درمانی PDF :

? ۱- دلایل مصرف کوکائین

? ۲- اعتیاد به کوکائین

? ۳- راهکارهای ترک کوکایین

? ۵- ترک اصولی و کاربردی اعتیاد به کوکائینقیمت : ۲۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


کوکائین یک داروی محرک بسیار اعتیادآور است. در حالی که گاهی اوقات از آن برای تفریح استفاده می شود، در ایالات متحده غیرقانونی است.

مؤسسه ملی سوء مصرف مواد (NIDA) گزارش می دهد که تقریباً ۱۵٪ از بزرگسالان در ایالات متحده حداقل یک بار در طول زندگی خود از کوکائین استفاده کرده اند.

مصرف منظم کوکائین می تواند منجر به وابستگی فیزیکی شود، به این معنی که افراد یک بار علائم ترک را تجربه خواهند کرد. مصرف دارو را قطع می کنند.

اگر مصرف کوکائین را متوقف کنید و به ترک کوکائین بروید، در اینجا چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

اگر به کوکائین وابسته یا معتاد شده اید، احتمالاً هنگام ترک سیگار، برخی از علائم ترک را تجربه خواهید کرد و این علائم می توانند پس از مصرف زیاد شدیدتر شوند.

لینک مفید : آب نمک درمانی

یکی از راه‌های درک اینکه چرا مصرف‌کنندگان کوکائین کناره‌گیری را تجربه می‌کنند این است که مانند گرفتن وام برخی از احساسات خوب در حالی است که شما در حال بالا هستید، اما زمانی که زمان بازپرداخت بدهی همان احساسات فرا می‌رسد، در طول “خراش” احساس بسیار بدتری خواهید داشت.

خروج این اثر بازگشتی نامیده می شود و بخشی از روش بدن شما برای حفظ هموستاز است.


علائم چقدر طول می کشد؟

یادآوری این نکته مهم است که اثرات ترک، اگرچه شدید است، اما دائمی نیست. “تصادف” اولیه ترک کوکائین می تواند از نظر زمان و شدت متفاوت باشد و می تواند از ساعت ها تا روزها ادامه یابد.

برخی از کاربران هفته ها یا ماه ها علائم ترک را تجربه می کنند که به عنوان سندرم ترک پس از حاد (PAWS) شناخته می شود.

  • آنچه در مورد مصرف کوکائین باید بدانید
  • علائم و نشانه ها

تجربه هرکسی در مورد ترک کوکائین متفاوت است، اما علائم مشترک خاصی وجود دارد که نمونه‌ای از تجربه ترک است.


هوس کوکائین

اکثر افرادی که از کوکائین کناره گیری می کنند، تمایل شدیدی به مصرف بیشتر کوکائین دارند.

لینک مفید : ادویه درمانی

این احساسات به عنوان هوس شناخته می شوند و در بین افرادی که از بسیاری از مواد اعتیاد آور کنار می کشند رایج است. تمایل به کاهش علائم ترک کوکائین و همچنین تمایل به تجربه مجدد لذت زیاد از کوکائین ایجاد می شود.

  • چگونه با هوس های ترک کنار بیاییم
  • تغییرات خلق و خوی

احساس افسردگی، اضطراب یا تحریک پذیری بخشی طبیعی از ترک کوکائین است. اگرچه این احساسات اغلب در طول ترک کوکائین شدید هستند، اما پس از پایان مرحله ترک، تمایل دارند از بین بروند.

لینک مفید : زایمان اورژانسی چیست ؟

احساس خستگی بسیار بخشی طبیعی از ترک کوکائین است. علاوه بر خستگی که به طور طبیعی پس از اثرات تحریک‌کننده کوکائین احساس می‌کنید، ممکن است در زمانی که کوکائین زیاد مصرف می‌کردید، به دلیل کمبود خواب و فعالیت‌های پرانرژی خود را خسته کرده باشید.

کوکائین می‌تواند ناراحتی‌ای را که معمولاً هنگام پرکاری احساس می‌کنید بپوشاند. این امر با از بین رفتن اثرات کوکائین، احساس خستگی را تشدید می کند.

لینک مفید : تشخیص و درمان یبوست

یکی از ناراحتی هایی که افراد در طول ترک کوکائین می توانند داشته باشند، مشکل در خوابیدن است.

علیرغم خستگی، ترک کوکائین اغلب باعث مشکلات خواب، مانند رویاهای واضح و ناخوشایند، بی خوابی (مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب) یا پرخوابی (خواب زیاد) می شود.

افزایش اشتها یکی از جنبه های شناخته شده ترک کوکائین است و ممکن است با نخوردن درست زمانی که کوکائین مصرف می کردید تشدید شود.

لینک مفید : درمان خشکی واژن با رازیانه

با این حال، حمایت از بهبودی خود از طریق خوردن یک رژیم غذایی سالم و مقادیر کم و قابل کنترل به جای پرخوری بسیار مهم است.


کندی یا تحریک فیزیکی

افرادی که دچار ترک کوکائین می شوند اغلب نوعی کندی فیزیکی را تجربه می کنند که به آن عقب ماندگی روانی حرکتی می گویند، یا برعکس، ممکن است از نظر جسمی احساس تحریک کنند.


کوکائین چه مدت در سیستم شما باقی می ماند؟

در حالی که هیچ داروی مورد تایید FDA برای کمک به کاهش اثرات ترک کوکائین وجود ندارد، استراتژی‌های خودمراقبتی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای یافتن تسکین استفاده کنید.

لینک مفید : حشیش

اولین قدم سم زدایی از دارو است، فرآیندی که بسته به مقدار و مدت مصرف دارو می تواند متفاوت باشد. در مقایسه با انواع دیگر مواد مخدر، فرآیند سم زدایی کوکائین نسبتا کوتاه است، اما اغلب می تواند شدید باشد.

مهمترین کاری که باید در این مدت انجام دهید این است که از افرادی حمایت کنید که درک می کنند چه چیزی در حال گذر از آن هستید، خواه شامل عزیزان یا متخصصان پزشکی باشد.

همانطور که در حال گذراندن مراحل سم زدایی و ترک هستید، بر مراقبت فیزیکی و ذهنی خود تمرکز کنید. عادات سالمی مانند ورزش منظم، خوردن غذای مغذی و خواب کافی می تواند شروع خوبی برای احساس بهتر باشد.

لینک مفید : شیر مادر و جلوگیری از خشک‌ شدن شیر مادر

اگر علائم ترک شما شدید شود، سم زدایی به تنهایی در خانه می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. در حالی که ترک کوکائین به طور کلی بی خطر است، سم زدایی تحت نظارت پزشکی ممکن است گاهی اوقات ضروری باشد.

عوارض جانبی ترک گاه می تواند منجر به افسردگی شدید، پارانویا، روان پریشی یا افکار خودکشی شود.

افرادی که علائم شدید ترک کوکائین را تجربه می کنند، در حین انجام مراحل سم زدایی، نیاز به درمان بستری یا بستری در بیمارستان دارند.

لینک مفید : شیشه سخت

به یاد داشته باشید که لازم نیست به تنهایی از این طریق عبور کنید. اگر احساس کردید که در این مدت نیاز به حمایت بیشتری دارید، چه از طریق درمان مقیم یا سرپایی، با پزشک خود صحبت کنید.

متخصصان اعتیاد می توانند گزینه های درمانی مبتنی بر شواهد را ارائه دهند که به شما کمک می کند تا برای غلبه بر میل به مواد مخدر و جلوگیری از عود مجدد در آینده پیشرفت کنید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : How Long Does Withdrawal From Cocaine Last?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *