راز صفراوی ها و نکات گفته نشده

? راز صفراوی ها و نکات گفته نشده | بخش درمانی PDF :

? ۱- نکات کمتر شنیده شده درباره صفراوی ها

? ۲- روابط جنسی صفراوی ها

? ۳- راه های درمان بیماری هایشانقیمت : ۱۸.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


راز صفراوی ها و نکات گفته نشده | صفرا مانند آتش روی آب است که گاهی شعله می¬کشد و همه جا را می-سوزاند و گاهی افت پیدا می¬کند و لایه زیر ، آب که سرد است ، باعث سردی می¬شود . به همین خاطر در افراد صفراوی به خصوصیات دو جانبه زیاد مواجهمی¬شویم . پراکندگی مو در بدن کم می¬باشد .

موی سر معمولاً در قسمت جلوی سر ریزش می¬کند . در آقایان علت ریزش موجودات به سبب گرمی است ، که ریشه مو می¬سوزد . در خانم¬ها ریزش مو بعلت سردی بیش از اندازه است .

ما در مزاج¬های گرم دموی و صفراوی ریزش مو را می¬بینیم و در مزاج-های معتدل و سایر مزاج¬ها ریزش مو خیلیکم است


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

صفرا یک ترشح آبی منحصر به فرد و حیاتی از کبد است که توسط سلولهای کبدی تشکیل می شود و توسط خواص جذبی و ترشحی اپیتلیوم مجرای صفراوی اصلاح می شود.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : تقریباً ۵ درصد صفرا از املاح آلی و معدنی با پیچیدگی قابل توجه تشکیل شده است. واحد ترشح صفرا از یک شبکه کانالی تشکیل شده است که توسط غشای آپیکال سلول های کبدی مجاور تشکیل شده و توسط اتصالات محکم مهر و موم شده است.

لینک مفید : خاکشیر و زایمان

مجاری صفراوی (به قطر ۱ میکرومتر) جریان مخالف صفرا را در جهت جریان خون پورتال هدایت می کند و با کانال هرینگ و مجاری صفراوی که به تدریج قطر و پیچیدگی آن قبل از ورود صفرا به کیسه صفرا افزایش می یابد، متصل می شوند.

مجرای صفراوی مشترک و روده ترشح صفرا کانالی توسط هر دو سیستم حمل و نقل وابسته به نمک صفراوی و مستقل تعیین می شود که در غشای آپیکال هپاتوسیت قرار دارند و عمدتاً شامل یک سری پروتئین های انتقال کاست متصل شونده به آدنوزین تری فسفات هستند که به عنوان پمپ های صادراتی نمک های صفراوی و سایر مواد آلی عمل می کنند.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : املاح این ناقل‌ها شیب‌های اسمزی را در لومن مجرای صفراوی ایجاد می‌کنند که نیروی محرکه حرکت مایع را از طریق آکواپورین‌ها به داخل لومن فراهم می‌کند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با یوگا

گونه ها با توجه به مقادیر نسبی جریان کانالی وابسته و مستقل به نمک صفراوی و ترشح کلانژیوسیت که به شدت توسط هورمون ها، پیام رسان های دوم و مسیرهای انتقال سیگنال تنظیم می شود، متفاوت است.

اکثر عوامل تعیین کننده ترشح صفرا در حال حاضر در سطح مولکولی در مدل های حیوانی و در انسان مشخص می شوند. جهش های ژنتیکی به روشن کردن بسیاری از عملکردهای آنها کمک می کند.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : تشکیل صفرا یک عملکرد منحصر به فرد کبد است که برای بقای ارگانیسم حیاتی است. آگاهی از مکانیسم تشکیل صفرا در سال های اخیر به سرعت پیشرفت کرده است و زمینه را برای تشخیص و درمان بیشتر اختلالات کلستاتیک فراهم کرده است.

لینک مفید : درمان قند خون و راهکار هایی برای درمان قند خون

در اینجا، نقاط عطف تاریخی در این تحولات را مرور می کنیم و دانش فعلی در این زمینه را خلاصه می کنیم.

صفرا یک ترشح آبی پیچیده است که از سلول‌های کبدی منشأ می‌گیرد و توسط سیستم‌های انتقال جذبی و ترشحی در اپیتلیوم مجرای صفراوی به صورت دیستال اصلاح می‌شود.

صفرا سپس وارد کیسه صفرا می شود که در آنجا متمرکز می شود یا مستقیماً به مجرای روده می رسد.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : صفرا از حدود ۹۵ درصد آب تشکیل شده است که در آن تعدادی ترکیبات جامد درون زا از جمله نمک های صفراوی، فسفولیپید بیلی روبین، کلسترول، اسیدهای آمینه، استروئیدها، آنزیم ها، پورفیرین ها، ویتامین ها و فلزات سنگین و همچنین داروهای برون زا، بیگانه بیوتیک ها و محیطی حل شده است.

لینک مفید : داروهای مورد استفاده در اورژانس

سموم (۷۶). صفرا تعدادی عملکرد مهم را انجام می دهد. (i) صفرا راه اصلی دفع مواد چربی دوست خارجی بالقوه مضر است که در بالا ذکر شد، و همچنین سایر بسترهای درون زا مانند بیلی روبین و نمک های صفراوی که وزن مولکولی آنها بیش از ۳۰۰ تا ۵۰۰ دالتون است و به آسانی فیلتر یا توسط کلیه دفع نمی شود. (ب)

نمک های صفراوی املاح آلی اصلی در صفرا هستند و به طور معمول برای امولسیون کردن چربی های رژیم غذایی و تسهیل جذب روده ای آنها عمل می کنند. (iii) صفرا راه اصلی برای از بین بردن کلسترول است. (IV)

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : صفرا با دفع گلوبولین ایمنی A (IgA)، سیتوکین های التهابی و تحریک سیستم ایمنی ذاتی در روده از ارگانیسم در برابر عفونت های روده ای محافظت می کند.

لینک مفید : افسردگی دو قطبی و نحوه درمان افسردگی دو قطبی

صفرا جزء ضروری گردش خون کبدی و روده ای است و در نهایت، (vi) بسیاری از هورمون ها و فرمون ها در صفرا دفع می شوند و به رشد و نمو روده در برخی گونه ها کمک می کنند و مواد جذب کننده برای از شیر گرفتن غیر از شیر فراهم می کنند. – مهره داران انسانی

اهمیت ترشح صفرا برای سلامت ارگانیسم زمانی آشکار می شود که این ترشح توسط بیماری های رشدی، ژنتیکی یا کلستاتیک اکتسابی مختل شود.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : این به طور چشمگیری در کودکان متولد شده با آترزی صفراوی که دچار آسیب کبدی پیشرونده کلستاتیک، سیروز صفراوی و در نهایت نارسایی و مرگ کبدی می شوند، نشان داده می شود.

لینک مفید : ادویه درمانی

اگرچه اهمیت صفرا از دوران باستان شناخته شده است (۶۰) تا اواسط قرن بیستم، مکانیسم های اساسی که این ترشح حیاتی را تولید می کند، کمی شناخته شده بود. دانش از درک سایر مایعات بدن مانند ادرار بسیار عقب بود.

در واقع از آنجا که صفرا یک ترشح “پنهان” است، نمونه برداری نیاز به لاپاراتومی جراحی و کانولاسیون مجرای صفراوی مشترک داشت.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : با این حال، ترشح اولیه توسط سلول‌های کبدی در سطح کانال صفراوی تشکیل می‌شود که ابعاد میکروسکوپی ۱ میکرومتر آن تنها با میکروسکوپ الکترونی به وضوح قابل مشاهده است.

لینک مفید : راز درمان بیماری با میوه درمانی

بنابراین، برای سال‌های متمادی، ادبیات علمی عمدتاً به گزارش‌های مربوط به ترکیب شیمیایی صفرا محدود بود (۵۰۸).

از آنجایی که هیچ توانایی برای نمونه‌برداری یا ارزیابی منبع اولیه صفرا وجود نداشت، این تجزیه و تحلیل‌ها نتیجه ترکیبی صفرای هپاتوسیت بود که توسط خواص ترشحی و جذبی اپیتلیوم مجرای صفراوی اصلاح شد (۷۴).

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : درک مکانیکی از ترشح صفراوی در دوران مدرن با کار رالف برائر و ایوار اسپربر به طور جدی آغاز شد. برائر یک فیزیولوژیست بود که برای نیروی دریایی ایالات متحده کار می کرد.

لینک مفید : داروهای ممنوعه فاویسم

او با استفاده از کبد پرفیوژن جدا شده موش نشان داد که صفرا در برابر فشارهایی ترشح می شود که از فشار خونرسانی عروقی بیشتر است (۹۰). بنابراین صفرا مانند ادرار با فیلتراسیون هیدرواستاتیک تشکیل نشد.

این مطالعه برجسته به وضوح نشان داد که تشکیل صفرا یک فرآیند وابسته به انرژی است، یافته هایی که بعداً با استفاده از سموم متابولیکی که منجر به مهار تولید صفرا شد تأیید شد (۶۵، ۷۰).

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : اسپربر اولین کسی بود که “نظریه اسمزی تشکیل صفرا” را در یک مرور کلاسیک با عنوان “ترشح آنیون های آلی در تشکیل ادرار و صفرا” که در Pharmacological Reviews در سال ۱۹۵۹ (۵۱۳) منتشر شد، بیان کرد.

لینک مفید : درمان دقیق یبوست همراه با شناخت اساس یبوست

اسپربر فیزیولوژیست سوئدی بود که در کالج سلطنتی کشاورزی در اوپسالا کار می کرد. گزارش او به شدت تحت تأثیر کار قبلی بسیاری از محققین مختلف، به ویژه فیزیولوژیست های اولیه کلیه بود، اما شامل مطالعات خود در مورد ترشح فنل قرمز در ادرار و صفرا در مرغ بیهوش شده بود.

اسپربر مشاهده کرد که وقتی املاح آلی، اسیدهای صفراوی و سایر “کلفیل ها” به صورت داخل وریدی تزریق می شوند، در صفرا متمرکز می شوند و جریان صفرا را تحریک می کنند.

راز صفراوی ها و نکات گفته نشده : چند سال قبل از آن، در سال ۱۹۵۳، پاپنهایمر پیشنهاد کرده بود که آب می تواند در یک غشای نیمه تراوا در نتیجه ایجاد شیب اسمزی جریان یابد (۴۲۹).

لینک مفید : تکنیک های تقویت حافظه به روش طب سنتی

منطقی است که فرض کنیم اسپربر تحت تأثیر این انتشار قرار گرفته است و به این نتیجه رسیده است که انتقال متمرکز املاح در صفرا شیب اسمزی ایجاد می کند که سپس انتشار غیرفعال آب (و الکترولیت ها) را در سراسر غشای کانالی نیمه تراوا به صفرا تحریک می کند (۷۷). pasandi

این نشریه «میل استون»، اگرچه در درجه اول مروری بر کار دیگران بود، الگوی زیر را برای زمینه نوظهور ترشح صفراوی ایجاد کرد که تمام مطالعات بیشتر بر آن استوار شده است.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Bile Formation and Secretion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *