نکات ناگفته درمان انواع بیماری ها با ادویه

? نکات ناگفته درمان انواع بیماری ها با ادویه | بخش درمانی PDF :

? ۱- درمان با ادویه

? ۲- زردچوبه

? ۳- هل

? ۴- فلفل

? ۵- پودر کاریقیمت : ۷.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


بیماری‌های مزمن، که به عنوان بیماری‌های غیرواگیر نیز نامیده می‌شوند، شامل بیماری آلزایمر، آرتریت، سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی (CVD)، دیابت و بیماری پارکینسون می‌شوند، همچنان علت اصلی اصلی مرگ و میر و ناتوانی در سراسر جهان هستند.

عوامل خطر اصلی مرتبط با این بیماری ها سبک زندگی ناسالم از جمله عدم فعالیت بدنی، رژیم غذایی نامناسب، استرس، مصرف بیش از حد تنباکو و الکل، قرار گرفتن در معرض اشعه و عفونت با میکروارگانیسم های بیماری زا است.

در حال حاضر به خوبی ثابت شده است که این عوامل باعث ایجاد التهاب و اختلال در مسیرهای التهابی می شوند که منجر به ایجاد بیماری های مزمن می شود.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

تحقیقات گسترده در چند دهه اخیر نشان داده است که عوامل خطر عمده برای اکثر بیماری های مزمن عفونت ها، چاقی، الکل، تنباکو، تشعشعات، آلاینده های محیطی و رژیم غذایی هستند.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : در حال حاضر به خوبی ثابت شده است که این عوامل از طریق القای التهاب باعث ایجاد بیماری های مزمن می شوند.

با این حال، التهاب می تواند حاد یا مزمن باشد. التهاب حاد برای مدت کوتاهی باقی می ماند و دفاع میزبان در برابر عفونت ها و آلرژن ها است، در حالی که التهاب مزمن برای مدت طولانی باقی می ماند و منجر به بسیاری از بیماری های مزمن از جمله سرطان، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های عصبی، بیماری های تنفسی و غیره می شود.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : شواهد متعددی نشان می دهد که عوامل خطر فوق الذکر از طریق التهاب مزمن باعث ایجاد سرطان می شوند. اول، فاکتورهای رونویسی NF-kB و STAT3 که بیان محصولات ژن التهابی را تنظیم می‌کنند، مشخص شده‌اند که در اکثر سرطان‌ها فعال هستند.

لینک مفید : سیب زمینی و آشنایی با بیماری مهم سیب زمینی

دوم، التهاب مزمن مانند پانکراتیت، پروستاتیت، هپاتیت و غیره منجر به سرطان می شود. سوم، فعال شدن NF-kB و STAT3 منجر به تکثیر سلول های سرطانی، بقا، تهاجم، رگزایی و متاستاز می شود.

چهارم، فعال شدن NF-kB و STAT3 منجر به مقاومت در برابر شیمی درمانی و پرتودرمانی می شود و هیپوکسی و شرایط اسیدی این فاکتورهای رونویسی را فعال می کنند.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : بنابراین، هدف قرار دادن این مسیرها ممکن است فرصت هایی را برای پیشگیری و درمان سرطان و سایر بیماری های مزمن فراهم کند.

ما در این بررسی پتانسیل عوامل رژیمی مختلف مانند ادویه ها و اجزای آن در سرکوب مسیرهای التهابی و نقش آنها در پیشگیری و درمان سرطان و سایر بیماری های مزمن را مورد بحث قرار خواهیم داد.

در واقع، مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد که بروز سرطان در کشورهایی مانند هند که در آن ادویه ها روزانه مصرف می شود بسیار کمتر (۹۴/۱۰۰۰۰۰) نسبت به کشورهایی که ادویه جات مصرف نمی شود مانند ایالات متحده (۳۱۸/۱۰۰۰۰۰)، نشان دهنده نقش بالقوه ادویه ها در پیشگیری از سرطان

التهاب به معنای «آتش زدن» واکنش طبیعی بدن در برابر عوامل بیماری زا و محرک های مضر است که در دو مرحله التهاب حاد و مزمن رخ می دهد.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : التهاب حاد بخشی از ایمنی ذاتی است که توسط سلول های ایمنی آغاز می شود و فقط برای مدت کوتاهی باقی می ماند.

با این حال، اگر التهاب ادامه یابد، مرحله دوم التهاب به نام التهاب مزمن شروع می شود که از طریق اختلال در تنظیم مسیرهای سیگنالی مختلف مانند فاکتور هسته ای کاپا-B، انواع بیماری های مزمن از جمله آرتریت، سرطان، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و بیماری های عصبی را تحریک می کند.

لینک مفید : راز کاهش وزن با دارو درمانی

(NF-kB)، مبدل سیگنال و فعال کننده رونویسی ۳ (STAT3) و غیره [۵]. از این رو، هدف قرار دادن مسیرهای التهابی پتانسیل بالایی در پیشگیری و ریشه کنی این بیماری های کشنده دارد.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : با این حال، اکثر داروهایی که تا به امروز برای درمان بیماری‌های مزمن ساخته شده‌اند، بسیار گران هستند و با عوارض جانبی نامطلوب همراه هستند.

بنابراین، نیاز فوری به توسعه عوامل جدید، ایمن، مقرون به صرفه و بسیار کارآمد برای مدیریت این بیماری ها وجود دارد.

لینک مفید : مشخصات سوداوی ها

شواهد جمعی حاکی از آن است که رژیم غذایی غنی از عوامل گیاهی از جمله ادویه جات، توانایی پیشگیری از بسیاری از بیماری های مزمن را دارد.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : اولین شواهد استفاده از ادویه ها توسط انسان به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد و تا به امروز فعالیت های بیولوژیکی آنها به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

“ادویه” از کلمه لاتین “species” گرفته شده است که به معنای کالایی با ارزش یا تمایز خاص است.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : ادویه جات ترشی جات از زمان های قدیم به عنوان دارو، رنگ دهنده، طعم دهنده و نگهدارنده به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفته است.

لینک مفید : درمان ترویلیسم

متعاقباً، مطالعات عظیم نشان داده است که مواد مغذی مشتق شده از ادویه هایی مانند میخک، گشنیز، سیر، زنجبیل، پیاز، فلفل، زردچوبه و غیره با هدف قرار دادن مسیرهای التهابی به طور قابل ملاحظه ای از بیماری های مزمن مختلف پیشگیری و درمان می کنند.

این بررسی بر ارتباط بین التهاب و بیماری‌های مزمن و فواید ادویه‌ها در جلوگیری از این مسائل مهم سلامت جهانی تأکید می‌کند.


مسیرهای مولکولی مرتبط با التهاب

در بالا ذکر شد، التهاب اساساً یک پاسخ ایمنی به عفونت یا آسیب در بدن است که به حفظ هموستاز بافت در شرایط استرس زا کمک می کند.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : در نهایت، مشخص شد که فاکتورهای رونویسی مانند NF-κB و STAT3، آنزیم های التهابی مانند سیکلواکسیژناز-۲ (COX-2)، ماتریکس متالوپروتئیناز-۹ (MMP-9) و سایتوکین های التهابی مانند فاکتور نکروز تومور آلفا (TNF) -α)، اینترلوکین ها (IL) مانند IL-1، -۶، -۸ و کموکاین ها واسطه های مولکولی اصلی این پاسخ هستند.

لینک مفید : سنگ درمانی

در میان این واسطه‌ها، فاکتور رونویسی موجود در همه جا NF-kB واسطه اصلی التهاب است زیرا آرایه‌های بزرگی از ژن‌های کدکننده سیتوکین‌ها، گیرنده‌های سیتوکین و مولکول‌های چسبنده سلولی را تنظیم می‌کند که در تحریک التهاب نقش دارند.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : در شرایط طبیعی، NF-κB در سیتوپلاسم به شکل یک هتروتریمر وجود دارد که از زیر واحد p50، p65 و زیرواحد بازدارنده IκBα تشکیل شده است.

پس از فعال شدن توسط محرک‌های التهابی خاص، سیتوکین‌ها، مواد سرطان‌زا، رادیکال‌های آزاد، محرک‌های تومور، نور UV، اشعه γ و اشعه ایکس، زیر واحدهای p50 و p65 به هسته منتقل می‌شوند، به ناحیه پروموتور ژن‌های مختلف متصل می‌شوند و فعال کردن بیش از ۴۰۰ ژن که در التهاب و سایر بیماری های مزمن نقش دارند (شکل ۱).

درمان انواع بیماری ها با ادویه : فعال‌سازی NF-kB همچنین برای تحریک تکثیر سلول‌های سرطانی، بقا، تهاجم، رگ‌زایی، متاستاز، مقاومت شیمیایی و مقاومت در برابر تشعشع شناخته شده است.

لینک مفید : سنگ درمانی

NF-kB بیان واسطه های التهابی مانند COX-2، نیتریک اکسید سنتاز القایی (iNOS)، TNF-α و اینترلوکین ها را تنظیم می کند.

بیان بیش از حد سیتوکین، TNF-α، قوی ترین سیتوکین پیش التهابی که تاکنون کشف شده است، می تواند از طریق فعال شدن NF-kB منجر به بیماری های مزمن مختلف از جمله سرطان شود.

بنابراین، مسدودکننده‌های TNF-α پتانسیل بالایی برای پیشگیری و مدیریت بیماری‌های مزمن دارند و بازار جهانی مسدودکننده‌های TNF-α تقریباً ۲۰ میلیارد دلار است. با این حال، اکثر این مسدود کننده ها که برای درمان بیماری های مزمن تایید شده اند بسیار گران هستند و دارای عوارض جانبی متعددی هستند.

درمان انواع بیماری ها با ادویه : اینترلوکین ها گروهی از سیتوکین ها هستند که توسط ماکروفاژها آزاد می شوند. اینترلوکین هایی مانند IL-1β، IL-6 و IL-8 نیز نقش اساسی در القای پاسخ التهابی دارند.

لینک مفید : طب سوزنی چیست ؟

دخیل در تنظیم COX-2، iNOS و بیان نابجای TNF-α و IL-1، IL-6 و IL-8 گزارش شده است که نقش مهمی در استرس اکسیداتیو ایفا می کند که منجر به التهاب می شود.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Chronic diseases, inflammation, and spices: how are they linked?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *