درمان دقیق یبوست همراه با شناخت اساس یبوست

? درمان دقیق یبوست | بخش درمانی PDF :

? ۱- اساس یبوست چیست ؟

? ۲- نکاتی برای درمان یبوست به صورت اصولیقیمت : ۳.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


درمان دقیق یبوست | از دست دادن آب بدن و یا عدم مصرف کافی مایعات، می تونه باعث یبوست بشه به همین دلیل هم هست که روزه داری؛ مصرف داروهای ادرارآور؛ مصرف نوشیدنی های کافیین دار مثل قهوه و نوشابه های سیاه که خاصیت ادرارآوری دارند؛ می تونن باعث ایجاد یبوست بشن.

بی تحرّکی:

از شایعترین دلایل ایجاد یبوست، در این دوره ست به ویژه اگر این بی تحرّکی، با نشستن طولانی مدت روی صندلی توام باشه.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

انجمن کره ای نوروگاستروانترولوژی و تحرک برای اولین بار دستورالعمل هایی را برای یبوست مزمن در سال ۲۰۰۵ منتشر کرد و در سال ۲۰۱۱ به روز شد. اگرچه دستورالعمل ها با استفاده از فرآیند مبتنی بر شواهد به روز شدند، اما فاقد مشارکت چند رشته ای بودند و شامل یک رویکرد تشخیصی برای یبوست مزمن نمی شدند.

درمان یبوست : این مقاله شامل دستورالعمل هایی برای تشخیص و درمان یبوست مزمن است تا به طور واقع بینانه با وضعیت کره مطابقت داشته باشد و در عمل بالینی قابل استفاده باشد.

لینک مفید : فشار خون از دید طب سوزنی

توسعه دستورالعمل مبتنی بر روش انطباق بود زیرا شواهد تحقیق در کره محدود بود و یک گروه چند رشته‌ای سازمان‌یافته مروری نظام‌مند ادبیات و مجموعه‌ای از ارزیابی‌های مبتنی بر شواهد را انجام داد.

شش دستورالعمل با استفاده از فرآیند ارزیابی دستورالعمل برای تحقیق و ارزیابی (AGREE) II انتخاب شدند. در مجموع ۳۷ توصیه، شامل ۴ توصیه در مورد تعریف و عوامل خطر یبوست مزمن، ۸ توصیه در مورد تشخیص و ۲۵ توصیه در مورد درمان اتخاذ شد.

درمان یبوست : این دستورالعمل ها برای کمک به پزشکان اولیه و متخصصان بهداشت عمومی در عمل بالینی در کره، ارائه اصول درمان پزشکی به دانشجویان پزشکی، دستیاران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی و کمک به بیماران برای انتخاب خدمات پزشکی بر اساس اطلاعات در نظر گرفته شده است.

لینک مفید : دارو و‌ درمان در سنت اوستایی

این دستورالعمل‌ها به‌طور دوره‌ای به روزرسانی و بازنگری می‌شوند تا روش‌های تشخیصی و درمانی جدید را منعکس کنند.

یبوست یک بیماری شایع گوارشی است که ممکن است منجر به علائم مزمن و ناتوان کننده شود. تخمین‌ها از شیوع یبوست در آمریکای شمالی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است.۱ در نظرسنجی که برای آسیایی‌ها انجام شد، شیوع یبوست مزمن بین ۱۵ تا ۲۳ درصد از پاسخ‌دهندگان زن و ۱۱ درصد از پاسخ‌دهندگان مرد گزارش شد.

درمان یبوست :  یبوست گزارش شده توسط خود ۱۶.۵ درصد در جمعیت عمومی و ۹.۲ درصد «یبوست عملکردی» بر اساس معیار Rome II بود.

فعالیت های روزانه.۵ یبوست مزمن می تواند اولیه یا ثانویه به سایر شرایط پزشکی، از جمله بیماری های عصبی، متابولیک، یا غدد درون ریز باشد.

لینک مفید : عسل درمانی تخصصی

یبوست عملکردی یک بیماری مزمن است و دارای علائم مختلف مرتبط با یبوست است. بنابراین، درمان آن چالش برانگیز است و بار اجتماعی-اقتصادی بالایی دارد

درمان یبوست : در سال ۲۰۰۵، انجمن نوروگاستروانترولوژی و حرکت کره‌ای دستورالعمل‌هایی را برای یبوست مزمن با عنوان «بررسی: دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد برای تشخیص و درمان: دستورالعمل‌های تشخیصی برای یبوست» و «بازبینی: دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد برای تشخیص و درمان: دستورالعمل‌های درمانی برای یبوست» منتشر کرد.

“، اما اینها اساساً بر اساس دستورالعمل‌های غربی بوده و در قالب یک مرور داستانی نوشته شده‌اند. در سال ۲۰۱۱، “راهنماهای درمان یبوست” برای تناسب با یک محیط پزشکی واقعی در کره با استفاده از شواهد مبتنی بر شواهد به روز شد. توسعه دستورالعمل.

درمان یبوست : از زمان انتشار این دستورالعمل‌ها، چندین ابزار درمانی جدید از جمله روش‌های دارویی و غیردارویی وجود داشته است. علاوه بر این، دستورالعمل‌های قبلی کره‌ای فاقد مشارکت چند رشته‌ای بوده و رویکردی تشخیصی برای یبوست مزمن را شامل نمی‌شود.

لینک مفید : کاملترین فرهنگ درمان طبیعی بیماریی ها

اگرچه دستورالعمل‌های قبلی معرفی و ترویج شدند، یک نظرسنجی اخیر در کره نشان داد که ۲۵ تا ۴۸ درصد از بیماران یبوست را تشخیص نمی‌دهند۱۰ و یک مطالعه اروپایی گزارش داد که ۲۸ درصد از بیماران یبوست از درمان‌های موجود راضی نیستند.

از جمله ملین های محرک، در حال حاضر بدون نسخه در کره خریداری می شوند، نگرانی هایی در مورد سوء استفاده وجود دارد.

درمان یبوست : به این دلایل، ما به دنبال بازنگری دستورالعمل‌های بالینی بودیم تا به طور واقع بینانه با وضعیت کره مطابقت داشته باشد و در عمل بالینی قابل اجرا باشد. کمیته راهنما تحت انجمن کره‌ای نوروگاستروانترولوژی و حرکت این بازنگری را در می ۲۰۱۳ آغاز کرد.

ویژگی های این ویرایش به شرح زیر است. ابتدا، جستجوی سیستماتیک و مرور ادبیات برای بررسی شواهد به روشی علمی و عینی انجام شد.

لینک مفید : راز درمان بیماری با میوه درمانی

دوم، توسعه دستورالعمل‌های اصلاح‌شده از یک فرآیند انطباق استفاده می‌کند که شامل روش‌شناسی طراحی شده برای به حداکثر رساندن استفاده از دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد موجود و متناسب کردن آنها با وضعیت بالینی در کره است، جایی که شواهد تحقیقاتی به طور گسترده کمتر مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

درمان یبوست : دستورالعمل های بالینی به طور فزاینده ای توصیه شده است و اخیراً، همکاری ADAPTE سازماندهی شده است. اصول و فرآیندهای استاندارد شده را برای تسهیل توسعه مداوم دستورالعمل ها از طریق این فرآیند سازگاری پیشنهاد کرده است. توسعه دستورالعمل های فعلی از فرآیند ADAPTE استفاده می کند.۱۳،۱۴


جمعیت هدف و هدف از دستورالعمل

بزرگسالانی که نیاز به تشخیص و درمان یبوست مزمن دارند، اهداف اولیه هستند و بیمارانی که از ناراحتی های مرتبط با یبوست مزمن رنج می برند در جمعیت هدف قرار می گیرند.

لینک مفید : سنگ درمانی تکنیک های اصولی سنگ درمانی

این دستورالعمل ها شواهد علمی اخیر را با هدف کمک به پزشکان و بیماران در تصمیم گیری در شرایطی که تشخیص و درمان یبوست مزمن مورد نیاز است، تجزیه و تحلیل می کند.

درمان یبوست : این دستورالعمل ها همچنین برای کمک به پزشکان اولیه و متخصصان بهداشت عمومی در تصمیم گیری مدیریتی در زمینه های گوارش، جراحی گوارش و رادیولوژی در نظر گرفته شده است.

این دستورالعمل‌ها جایگزین‌های مختلفی را برای تشخیص و روش‌های درمانی پیشنهاد می‌کنند، مزایا و معایب هر روش را خلاصه می‌کنند و دستورالعمل‌های خاصی را با توجه به انتخاب روش‌ها و موقعیت‌های بالینی مربوطه ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، آنها ممکن است به عنوان مواد آموزشی مورد استفاده قرار گیرند و اصول درمان پزشکی را برای دانشجویان پزشکی، دستیاران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه کنند.

درمان یبوست : بیماران به این دلیل سود خواهند برد که انتظارات دقیق تری از خدمات ارائه شده خواهند داشت و می توانند خدمات پزشکی را بر اساس اطلاعات انتخاب کنند، که نشان می دهد این دستورالعمل ها می تواند به آنها کمک کند تا در مورد خدمات و نیازهای پزشکی ارتباط برقرار کنند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Guidelines for the Diagnosis and Treatment of Chronic Functional Constipation in Korea, 2015 Revised Edition

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *