اصطلاحات پرستاری با معنی فارسی

? اصطلاحات پرستاری | همراه با معنی فارسی | کانون خرد PDF بخش درمانی : ? ۱- اصطلاحات پرستاری ? ۲- جزوه کامل پرستاری ? ۳- آشنایی با اصطلاحات تخصصی پرستاریقیمت : ۸۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


شما به دانشکده پرستاری فکر می کنید، اما نگران هستید که نتوانید با تمام شرایط پرستاری که نیاز به دانستن دارند، ادامه دهید.

اصطلاحات پرستاری : حتی سال‌ها تماشای درام‌های پزشکی تلویزیون باعث نمی‌شود که نسبت به دانش خود در مورد واژگان پزشکی اطمینان بیشتری داشته باشید.

هر رشته شغلی زبان مخصوص به خود را دارد که می تواند برای افراد ناآشنا مانند یک مزخرف کامل به نظر برسد، و رشته پرستاری قطعاً از این قاعده مستثنی نیست.

قبل از شروع اولین روز مدرسه پرستاری، کافی است به آن فکر کنید – حتی بدون اصطلاحات مرموز برای نگرانی!

این برگه تقلب رایج‌ترین اصطلاحات پرستاری را در حین مطالعه در دسترس داشته باشید، و دیگر هرگز در تیرگی کلمات اختصاری بی‌معنا و اصطلاحات پزشکی گیج‌کننده گم نخواهید شد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


شرایط عمومی پرستاری

فشار خون (BP): فشار خون میزان نیرویی را که در هر ضربان قلب بر دیواره شریان بیمار وارد می شود اندازه گیری می کند. این یکی از استانداردهای نظارت بر علائم حیاتی توسط پرستاران برای بیماران است.

Charge Nurse: پرستار سرپرستی که بر سایر پرستاران در یک بخش بیمارستان خاص نظارت می کند.

اصطلاحات پرستاری : نمودار: اسناد پزشکی که بیمار را در سراسر یک مرکز مراقبت های بهداشتی دنبال می کند. این شامل تاریخچه پزشکی، تشخیص، نتایج آزمایش، دوز و زمان مصرف داروها و سایر اطلاعات مرتبط است.

لینک مفید : درمان دندان درد با دارو های دندانپزشکی

نمودار: فرآیند افزودن به نمودار بیمار برای به روز و دقیق نگه داشتن آن. پرستاران اغلب از کلمات اختصاری و اختصاری پزشکی در نمودارهای خود استفاده می کنند.

بالینی: بخشی از آموزش پرستاری که در آن پرستاران دانشجو با بیماران در یک محیط مراقبت های بهداشتی و تحت نظارت پرستاران و پزشکان کار می کنند تا مهارت های فنی خود را تمرین کرده و تجربیات خود را کسب کنند.

اصطلاحات پرستاری : کد آبی: یک اورژانس پزشکی، اغلب ایست قلبی، که نیاز به توجه فوری تیمی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی دارد. کارکنان مراقبت های بهداشتی ممکن است کد آبی را به “کدگذاری” کوتاه کنند.

لینک مفید : زخم بستر چیست ؟

ضربان قلب: تعداد ضربان قلب بیمار در دقیقه.

NCLEX: به آزمون پرستاری اشاره دارد که باید برای تبدیل شدن به یک پرستار مجاز عملی (LPN) یا یک پرستار ثبت شده (RN) قبول شود.

مقیاس درد: مقیاس عددی از یک تا ده که بیماران برای ارزیابی میزان درد خود از آن استفاده می کنند. برخی از مراکز مراقبت های بهداشتی از نشانه های بصری مانند چهره برای کمک به بیماران در ارزیابی میزان درد خود استفاده می کنند.

لینک مفید : کنترل قند خون و تکنیک های اصولی کنترل قند خون

تعداد تنفس: تعداد تنفس های بیمار در دقیقه.

اصطلاحات پرستاری : نمونه: نمونه ای از چیزی از بدن بیمار، مانند ادرار، خون، پوست یا بافت های دیگر که برای آزمایش و تجزیه و تحلیل گرفته می شود.

علائم حیاتی: شاخص‌های اساسی سلامت بیمار که معمولاً شامل ضربان قلب، تعداد تنفس، دمای بدن، سطح درد و فشار خون است.


شرایط مربوط به تخصص های پرستاری

پرستاری قلب: یک تخصص پرستاری با محوریت سیستم قلبی عروقی (قلب و سیستم گردش خون).

لینک مفید : سنگ درمانی تکنیک های اصولی سنگ درمانی

پرستاری دیالیز: یک تخصص پرستاری است که بر بیماران مبتلا به بیماری کلیوی، نارسایی کلیه یا تحت درمان های دیالیز تمرکز می کند.

اصطلاحات پرستاری : پرستاری بهداشت در منزل: پرستارانی که بیماران را در خانه خود برای ارائه مراقبت ویزیت می کنند.

پرستار ICU: پرستارانی که در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) کار می‌کنند، معمولاً از یک یا دو بیمار با صدمات یا بیماری‌های شدید در یک زمان مراقبت می‌کنند.

لینک مفید : درمان خشکی واژن با رازیانه

پرستار بیهوش: پرستار بیهوشی که داروهای بیهوشی و کنترل درد را برای بیماران تجویز می کند. این نقش نیاز به آموزش پیشرفته تخصصی دارد.

اصطلاحات پرستاری : انفورماتیک پرستاری: انفورماتیک پرستاری که مهارت های عملی پرستاری را با تجزیه و تحلیل داده ها و فناوری ترکیب می کند تا ایمنی بیمار را بهبود بخشد.

پرستاری انکولوژی: پرستارانی که از بیماران سرطانی و کسانی که برای تشخیص سرطان غربالگری می شوند مراقبت می کنند.

لینک مفید : زخم بستر چیست ؟ راهنمایی اصولی زخم بستر

اصطلاحات پرستاری : پرستاری رادیولوژی: پرستارانی که از بیمارانی که تحت تصویربرداری تشخیصی هستند، مانند سی تی اسکن، اشعه ایکس و سونوگرافی مراقبت می کنند.


کلمات اختصاری پرستاری

ABC: این روش ساده ای برای به خاطر سپردن «راه هوایی، تنفس، گردش خون» است، که ترتیبی است که در آن پرستاران بیمارانی را که پاسخگو یا بیهوش هستند ارزیابی و اولویت بندی می کنند.

لینک مفید : آب نمک درمانی

CAB: پیروی از مخفف CAB به پرستاران کمک می کند تا “فشرده شدن قفسه سینه، راه هوایی و تنفس” را به عنوان ترتیب صحیح برای انجام CPR به خاطر بسپارند.

اصطلاحات پرستاری : CBR: مشاهده این مورد در نمودار بیمار به معنای “استراحت کامل در بستر” است و به بیماری اشاره دارد که اصلاً اجازه ندارد از تخت بیرون بیاید، حتی از حمام استفاده کند.

لینک مفید : بخش تکنولوژی

CPR: احیای قلبی ریوی یک روش اورژانسی است که معمولاً زمانی استفاده می شود که تنفس بیمار قطع شده باشد.

DNR: احیا نکنید یک دستورالعمل بهداشتی پایان زندگی است که توسط بیمارانی که نمی خواهند در صورت توقف تنفس یا ایست قلبی احیا شوند، ارائه می شود.

لینک مفید : خاکشیر و زایمان

اصطلاحات پرستاری : EHR: پرونده الکترونیک سلامت (که گاهی به آن سوابق پزشکی الکترونیکی یا EMR گفته می شود) سوابق پزشکی دیجیتالی هستند که هر بار که بیمار به یک مرکز مراقبت های بهداشتی مراجعه می کند به روز می شود.

  • ICU: بخش مراقبت های ویژه.
  • IV: درمان داخل وریدی.
  • L&D: کار و تحویل.
  • NICU: بخش مراقبت های ویژه نوزادان، که در آن از نوزادان بدخیم مراقبت می شود. ikmec
  • OTC: دارویی که نیازی به …

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Common Nursing Terms: A Cheat Sheet for New Nurses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *