مشاوره انگیزشی تحصیلی


امتیاز دهید نظرات شما

زمان انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ , آخرین بروز رسانی: 6 روز گذشته

مشاوره انگیزشی تحصیلی به صورت تلفنی در اختیار کسانیست که از لحاظ انگیزه برای کنکور به دلیل های مختلف دچار مشکل شده اند و بدنبال راهی درست ، منطقی و علمی با کمک کسانی که از لحاظ سنین و شرایط مانند شما بوده اند.

ما به شما راهکار هایی برای انتخاب هدف ارائه میکنیم تا رسیدن به زمان کنکور و حتی در جلسه کنکور کنار پیش بردن اهداف علمی با ذهنی آماده و بدون استرس و با حداکثر انرژی بتوانید موفق باشید.

چرا که کسانی بودند که با داشتن حداکثری مطالعه به دلیل کنترل نکردن استرس و نداشتن ذهنی آماده به شکل و عدم موفقیت در کنکور رسیدند.

خدمات مشاوره ویژه ماندگار در مدت زمان ۶۰ دقیقه بصورت تلفنی میباشد.

پس از وارد کردن مشخصات خود ( لطفا با دقت کامل و صحیح ) در فرم زیر و سپس پرداخت هزینه حق مشاوره، جهت تعیین زمان دقیق مشاوره، اپراتورهای ما بلافاصله با شما تماس میگیرند.


» جهت تعیین زمان مشاوره همین حالا اقدام کنید «


مرحله ۱ از ۳

لطفا شماره تماس در دسترس و همیشه پاسخگو خود را وارد کنید !!


مشاوره انگیزشی تحصیلی : تقریباً همه کسانی که تا به حال در مدرسه بوده‌اند می‌دانند نشستن مقابل رایانه و خیره شدن به صفحه‌ای خالی چه حسی دارد. به امید اینکه مقاله ترم آنها خودش بنویسد.

یا سعی کنید یک کتاب درسی را بخوانید تا متوجه شوید که همان پاراگراف را ده بار خوانده‌اند و هنوز نمی‌دانند چه می‌خوانند.

یا تصمیم گرفتند که در وهله اول ترجیح می دهند به هم ریختگی را از زیر تخت خود پاک کنند تا اینکه مطالعه کنند.

در پایان، مطالعه می تواند نوعی کشش باشد. وقتی صد کار دیگر دارید که ترجیح می دهید انجام دهید و مقدار زیادی کار برای انجام دادن دارید، شروع کردن آن سخت و حتی سخت تر از آن است که انجام دهید.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : خوشبختانه، چند راه ساده و علمی اثبات شده وجود دارد که می توانید انگیزه خود را پیدا کنید و آن را حفظ کنید.


انگیزه مطالعه چیست؟

انگیزه از یک کلمه لاتین می آید که در لغت به معنای “حرکت کردن” است. اما اینکه چه چیزی باعث می شود فردی برای مطالعه انگیزه پیدا کند، موضوع داغ دنیای علم بوده است.

محققان بر این باورند که انگیزه شما برای مطالعه می تواند از درون یا بیرون شما نشات بگیرد.

شما می توانید با انگیزه درونی برای یادگیری هر چه بیشتر انگیزه داشته باشید. یا، ممکن است با یک جایزه خارجی مانند نمره خوب، یا یک شغل عالی، یا کسی که به شما قول ماشین می‌دهد انگیزه تحصیل کنید.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : اخیراً محققان دریافته‌اند که انگیزه شما برای مطالعه ریشه در عوامل زیادی دارد که ما روی بسیاری از آنها کنترل داریم.

روری لازوفسکی از دانشگاه جیمز مدیسون و کریس هالمن از دانشگاه ویرجینیا بیش از ۷۰ مطالعه را در مورد انگیزه دانش آموزان در مدارس تجزیه و تحلیل کردند. آنها مقاله خود را تحت عنوان «مداخلات انگیزشی در آموزش: بررسی فرا تحلیلی» در مجله Review of Educational Research منتشر کردند.

Lazowski و Hulleman دریافتند که تعدادی از راه‌ها برای بهبود انگیزه به طور مداوم نتایج مثبتی را به همراه دارد.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : در اینجا، من هفت تکنیک را شرح می‌دهم که می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید تا از موانع مطالعه خود استفاده کنید و یادگیری خود را به جلو ببرید.


اهداف واضح تعیین کنید

ممکن است با خود فکر کنید: “هدف من فارغ التحصیلی و یافتن یک شغل خوب و ثروتمند شدن است.” اگرچه این یک جاه طلبی خوب است، اما به خودی خود احتمالاً در مدرسه به شما کمکی نمی کند.

برای اینکه انگیزه خود را برای مطالعه افزایش دهید، اهداف شما باید کمی به خانه نزدیکتر باشد.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : در واقع، تعیین اهداف آکادمیک واضح از نظر علمی با معدل بالاتر نسبت به دانش‌آموزانی که اهداف مبهم تعیین می‌کنند، مرتبط است، مانند «من فقط بهترین کار را انجام خواهم داد».

لینک مفید : مشاوره انگیزشی کنکور

هدفی را برای کسب نمره A در یک آزمون خاص در یک موضوع خاص تعیین کنید. یا تصمیم بگیرید که هر چیزی را که می توانید در مورد یک مفهوم یاد بگیرید زیرا در دنیای واقعی به شما کمک می کند.

مهلتی برای تکالیف تعیین کنید که شما را مجبور کند یک کار را قبل از موعد مقرر به پایان برسانید تا بتوانید قبل از تحویل آن را مرور کنید. هدف هر چه که باشد، مطمئن شوید که مشخص، مرتبط و به موقع است.


فقط برای عملکرد تیراندازی نکنید، به دنبال مهارت باشید

هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که برای یک آزمون سخت مطالعه کنید و فقط نمره ای کمتر از آنچه انتظار داشتید بگیرید.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : در آن زمان، بسیاری از دانش آموزان دست های خود را به هوا پرتاب می کنند و می گویند: “اگر وقتی من درس می خوانم این اتفاق می افتد، چرا درس بخوانم؟”

در مقابل آن اصرار مقاومت کنید.

نمراتی که در آزمون دریافت می کنید نمونه هایی از اهداف عملکرد هستند. اگر هدفی را برای گرفتن یک “A” تعیین کنید و در آنجا متوقف شوید، ممکن است فقط چیزهایی را مطالعه کنید که فکر می کنید در آزمون خواهند بود، اما نه لزوماً چیزهایی که به شما تسلط بر مفهوم می دهد.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته تجربی

دانش آموزانی که به طور مداوم برای تسلط تلاش می کنند و واقعاً آنچه را که می خوانند یاد می گیرند، تقریباً همیشه نمرات خود را در نتیجه بهبود می بینند.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : اهداف تسلط نیز به انگیزه شما برای مطالعه کمک می کند. اگر می خواهید همه چیزهایی را که باید بدانید، یاد بگیرید، احتمال اینکه شروع آن فرآیند را به تعویق بیندازید کمتر است.


مسئولیت یادگیری خود را بپذیرید

وسوسه انگیز است که نمرات خود را به گردن دیگران بیندازید. معلم شما را دوست ندارد آنها هرگز چیزی را که در آن مورد آزمایش قرار گرفتید، یاد ندادند.

تکلیف شما اعمال نمی شود. وقتی دیگران را به خاطر عملکرد خود سرزنش می کنید، احتمال اینکه در تست ها، تکالیف و پروژه ها ضعیف عمل کنید، بیشتر است.

مسئولیت یادگیری خود می تواند دنیای متفاوتی را در ایجاد انگیزه برای مطالعه ایجاد کند.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : تشخیص اینکه شما مسئول چیزهایی هستید که یاد می گیرید می تواند به شما در شروع مطالعه کمک کند، اما همچنین می تواند زمانی که دیگر عوامل حواس پرتی تهدید می کنند توجه شما را از بین ببرند، شما را ادامه دهد.

لینک مفید : مشاوره انگیزشی درسی

دفعه بعد که وسوسه شدید در وسط یک تکلیف توقف کنید و کار دیگری انجام دهید، مکث کنید. یک نفسی بگیر. سپس با صدای بلند بگویید: “هیچ کس این را برای من یاد نخواهد گرفت.” ممکن است از اینکه شنیدن آن کلمات بر تمرکز شما تأثیر می گذارد شگفت زده شوید.


ذهنیت رشد را بپذیرید

برخی از مردم هنوز معتقدند که شما یا باهوش به دنیا آمده اید (یا نه). و کار زیادی نمی توانید در مورد آن انجام دهید.

با این حال، تحقیقات نشان داده است که افراد موفق تمایل دارند باور کنند که هوش چیزی است که شما در طول زندگی خود ایجاد می کنید. این افراد ذهنیت رشدی دارند.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته تجربی

وقتی هوش شما با تکالیف سخت یا مفاهیم دشوار به چالش کشیده می‌شود، افرادی که ذهنیت رشد دارند فکر می‌کنند: «من هنوز این را نمی‌دانم، اما اگر سخت کار کنم، آن را یاد خواهم گرفت».

مشاوره انگیزشی تحصیلی : محققان دریافتند که باور داشتن مغز شما می‌تواند قوی‌تر شود وقتی با مسائل سخت مقابله می‌کنید، نه تنها تسلط شما را بر آنچه یاد می‌گیرید بهبود می‌بخشد، بلکه باعث بهبود نمرات شما و افزایش انگیزه برای مطالعه می‌شود.

دفعه بعد که با صفحه خالی یا فصل سخت کتاب درسی مواجه شدید، به یاد داشته باشید، “من هنوز این را نمی دانم، اما اگر سخت کار کنم، آن را یاد خواهم گرفت.”


Relevance را پیدا کنید

اگر می خواهید معلم ریاضی خود را آزار دهید، به آنها بگویید جبر در دنیای واقعی ربطی ندارد. از طرف دیگر، سعی کنید بفهمید آنچه که مطالعه می کنید چگونه با زندگی شما مرتبط است.

مطالعات نشان داده‌اند که دانش‌آموزان دبیرستانی که از آنها خواسته شده بود بنویسند که چگونه موضوع موضوعی آنها با زندگی روزمره مرتبط است، جهش قابل توجهی در معدل خود داشته‌اند.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : قبل از شروع مطالعه، سعی کنید چند راه را یادداشت کنید که این اطلاعات در آینده مفید خواهد بود. ایجاد این ارتباط به شما کمک می‌کند تا ارزش کاری را که انجام می‌دهید ببینید و شروع کنید به یک تکلیف یا موضوع.

لینک مفید : مشاوره انگیزشی برای درس خواندن

گاهی اوقات، ارتباط بین آنچه یاد می گیرید و نحوه اعمال آن در زندگی شما به راحتی قابل مشاهده نیست. سعی کنید برنامه های کاربردی موضوع خود را در وب جستجو کنید تا به شما کمک کند ارتباط واقعی چیزهایی را که یاد می گیرید ببینید.


خود آینده خود را تصور کنید

تصور کنید ۱۰ سال دیگر زندگی شما چگونه خواهد بود. آیا شما موفق هستید؟ آیا شغل خوبی دارید که دوست دارید؟ آیا در بهترین شهر دنیا زندگی می کنید؟

حالا تصور کنید که چگونه می خواهید به آنجا برسید.

برخی از افراد به طور خودکار کار مدرسه ای را که اکنون انجام می دهند با ورود به یک کالج یا برنامه آموزشی خوب مرتبط می کنند که به آینده مورد نظر آنها منجر می شود. سایر دانش آموزان در ایجاد این ارتباط مشکل دارند.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : داشتن توانایی تصور آینده خود مهارتی است که نشان داده شده است انگیزه مطالعه را بهبود می بخشد. همچنین با نمرات بالاتر، موارد کمتر فرار از مدرسه و مشکلات انضباطی کمتر در مدرسه مرتبط است.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته ریاضی

دفعه بعد که با یک تکلیف به خصوص دلهره آور مواجه شدید، چشمان خود را ببندید و تصور کنید که می خواهید زندگی تان چگونه باشد. سپس، تشخیص دهید که برای داشتن زندگی مورد نظر خود، باید تکلیف پیش روی خود را انجام دهید.


ارزش های شخصی خود را مجدداً تأیید کنید

برای چه چیزی بیشتر ارزش قائل هستید؟ دو یا سه ویژگی مهمی که می توانید ایجاد کنید کدامند؟ آیا در هر کاری که انجام می دهید سعی می کنید صادق باشید؟ آیا برای مهربانی ارزش قائل هستید؟ آیا موفقیت مهمترین ارزش زندگی شماست؟

چند دقیقه وقت گذاشتن برای تأیید مجدد ارزش های خود با نوشتن در یک مجله یا مراقبه در مورد آنها می تواند به شما کمک کند تلاش های خود را در سایر زمینه های زندگی خود متمرکز کنید.

مشاوره انگیزشی تحصیلی : اگر خانواده را بیش از همه چیز ارزش قائل هستید، توانایی شما در مراقبت از خانواده به شما انگیزه می دهد که درس بخوانید و در مدرسه موفق شوید. اگر برای صداقت ارزش قائل هستید، هرگز تمایلی به تقلب در آزمون نخواهید داشت، بلکه برای مطالعه سخت تلاش خواهید کرد.

لینک مفید : مشاوره کنکور انگیزشی رشته انسانی

در نهایت، یافتن انگیزه برای مطالعه کمتر به دنبال گنج یابی است و بیشتر به تغییر طرز فکر شما در مورد یادگیری است. حتی اجرای چند مورد از این هفت نکته می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کرده و ادامه دهید.


به این مطلب امتیاز دهید :

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه