درمان یبوست به صورت اصولی و شناخت یبوست

? راهنمای درمان یبوست به صورت اصولی | بخش درمانی PDF :

? ۱- چه موادی بخوریم تا یبوستمان درمان شود؟

? ۲- مواردی که نباید انجام دادقیمت : ۶.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


راهنمای درمان یبوست به صورت اصولی | مصرف برخی از داروهای شیمیایی میتونه باعث ایجاد یبوست بشه از جمله :

برخی داروهای ضد فشارخون بالا؛ بعضی داروهای پایین آورنده چربی خون؛ داروهایی که ترکیبات تریاک دارند(مثل داروهای کدیین دار)؛ برخی داروهای مسکّن؛ آنتی اسیدها (داروهای ضد اسید معده) ؛ برخی داروهای درمان کننده پارکینسون؛ داروهای ضدّ گرفتگی عضله ؛ داروهای ضدّ افسردگی ؛ مکمّل های آهن ؛ مکمّل های کلسیم ؛ آنتی هیستامین ها ؛ داروهای ادرارآور ؛ داروهای ضدّ تشنّج و …

مصرف مداوم داروهای ملیّن و مسهل:

اگه داروهای مسهل به طور مداوم مصرف بشن بعد از مدتی روده کار طبیعی خودش رو انجام نمیده و به اصطلاح تنبل میشه و یبوست به وجود میاد


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

یبوست یک بیماری شایع گوارشی است که ممکن است منجر به علائم مزمن و ناتوان کننده شود. تخمین‌ها از شیوع یبوست در آمریکای شمالی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است.۱ در نظرسنجی که برای آسیایی‌ها انجام شد، شیوع یبوست مزمن بین ۱۵ تا ۲۳ درصد از پاسخ‌دهندگان زن و ۱۱ درصد از پاسخ‌دهندگان مرد گزارش شد.

لینک مفید : ترک اعتیاد به شیشه

شیوع یبوست خود گزارش شده ۱۶.۵ درصد در جمعیت عمومی و ۹.۲ درصد «یبوست عملکردی» طبق معیار Rome II بود. فعالیت های روزانه. یبوست مزمن می تواند اولیه یا ثانویه به سایر شرایط پزشکی، از جمله بیماری های عصبی، متابولیک، یا غدد درون ریز باشد.

یبوست عملکردی یک بیماری مزمن است و دارای علائم مختلف مرتبط با یبوست است. بنابراین، درمان آن چالش برانگیز است و بار اجتماعی-اقتصادی بالایی دارد

درمان یبوست : در سال ۲۰۰۵، انجمن نوروگاستروانترولوژی و حرکت کره‌ای دستورالعمل هایی را برای یبوست مزمن با عنوان «بررسی: دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد برای تشخیص و درمان: دستورالعمل‌های تشخیصی برای یبوست» و «بازبینی: دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد برای تشخیص و درمان: دستورالعمل‌های درمانی برای یبوست» منتشر کرد. “، اما اینها اساساً بر اساس دستورالعمل‌های غربی بوده و در قالب یک مرور داستانی نوشته شده‌اند.

لینک مفید : کاملترین فرهنگ درمان طبیعی بیماریی ها

در سال ۲۰۱۱، “راهنماهای درمان یبوست” برای تناسب با یک محیط پزشکی واقعی در کره با استفاده از شواهد مبتنی بر شواهد به روز شد. توسعه دستورالعمل.۹

از زمان انتشار این دستورالعمل‌ها، چندین ابزار درمانی جدید از جمله روش‌های دارویی و غیردارویی وجود داشته است.

درمان یبوست : علاوه بر این، دستورالعمل‌های قبلی کره‌ای فاقد مشارکت چند رشته‌ای بوده و رویکردی تشخیصی برای یبوست مزمن را شامل نمی‌شود.

اگرچه دستورالعمل‌های قبلی معرفی و ترویج شدند، یک نظرسنجی اخیر در کره نشان داد که ۲۵ تا ۴۸ درصد از بیماران یبوست را تشخیص نمی‌دهند۱۰ و یک مطالعه اروپایی گزارش داد که ۲۸ درصد از بیماران یبوست از درمان‌های موجود راضی نیستند.

لینک مفید : درمان قند خون

درمان یبوست : از جمله ملین های محرک، در حال حاضر بدون نسخه در کره خریداری می شوند، نگرانی هایی در مورد سوء استفاده وجود دارد. به این دلایل، ما به دنبال تجدید نظر در دستورالعمل‌های بالینی بودیم تا به طور واقع بینانه با وضعیت کره مطابقت داشته باشد و در عمل بالینی قابل استفاده باشد.

کمیته راهنما تحت انجمن کره‌ای نوروگاستروانترولوژی و حرکت این بازنگری را در می ۲۰۱۳ آغاز کرد.

ویژگی های این ویرایش به شرح زیر است. ابتدا، جستجوی سیستماتیک و مرور ادبیات برای بررسی شواهد به روشی علمی و عینی انجام شد.

درمان یبوست : دوم، توسعه دستورالعمل های اصلاح شده از یک فرآیند انطباق استفاده می‌کند که شامل روشی است که برای به حداکثر رساندن استفاده از دستورالعمل‌های مبتنی بر شواهد موجود و متناسب کردن آن‌ها با وضعیت بالینی در کره طراحی شده است، جایی که شواهد تحقیقاتی به طور گسترده کمتر مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با یوگا (کامل)

دستورالعمل های بالینی مبتنی بر شواهد به طور فزاینده ای توصیه شده است و اخیراً، همکاری ADAPTE سازماندهی شده است. اصول و فرآیندهای استاندارد شده را برای تسهیل توسعه مداوم دستورالعمل ها از طریق این فرآیند سازگاری پیشنهاد کرده است. توسعه دستورالعمل های فعلی از فرآیند ADAPTE استفاده می کند.


جمعیت هدف و هدف از دستورالعمل

بزرگسالانی که نیاز به تشخیص و درمان یبوست مزمن دارند، اهداف اولیه هستند و بیمارانی که از ناراحتی های مرتبط با یبوست مزمن رنج می برند در جمعیت هدف قرار می گیرند. این دستورالعمل ها شواهد علمی اخیر را با هدف کمک به پزشکان و بیماران در تصمیم گیری در شرایطی که تشخیص و درمان یبوست مزمن مورد نیاز است، تجزیه و تحلیل می کند.

درمان یبوست : این دستورالعمل همچنین برای کمک به پزشکان اولیه و متخصصان بهداشت عمومی در تصمیم گیری مدیریتی در زمینه های گوارش، جراحی گوارش و رادیولوژی در نظر گرفته شده است.

لینک مفید : راهنمای نگهداری داروهای باز نشده

این دستورالعمل‌ها جایگزین‌های مختلفی را برای تشخیص و روش‌های درمانی پیشنهاد می‌کنند، مزایا و معایب هر روش را خلاصه می‌کنند و دستورالعمل‌های خاصی را با توجه به انتخاب روش‌ها و موقعیت‌های بالینی مربوطه ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، آنها ممکن است به عنوان مواد آموزشی مورد استفاده قرار گیرند و اصول درمان پزشکی را برای دانشجویان پزشکی، دستیاران و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه کنند.

بیماران به این دلیل سود خواهند برد که انتظارات دقیق تری از خدمات ارائه شده خواهند داشت و می توانند خدمات پزشکی را بر اساس اطلاعات انتخاب کنند، که نشان می دهد این دستورالعمل ها می تواند به آنها کمک کند تا در مورد خدمات و نیازهای پزشکی ارتباط برقرار کنند.


محدوده رهنمودهای اصلاح شده

این دستورالعمل ها به عنوان توصیه های استاندارد شده ای که به تشخیص و درمان یبوست مزمن به شیوه ای جامع و عملی می پردازد، بزرگسالان را هدف قرار می دهد و کودکان را مستثنی می کند.

درمان یبوست : از آنجایی که پرداختن به همه روش‌های مرتبط با یبوست در دستورالعمل ها امکان‌پذیر نبود، ما فقط روش‌های پذیرفته‌شده یا پرکاربرد را گنجانده‌ایم، و به طور خلاصه روش‌های درمانی جدید، از جمله داروهایی را که دارای شواهد بالینی هستند، معرفی کردیم.

لینک مفید : دارو و‌ درمان در سنت اوستایی

ما اطلاعات بحث برانگیزی را که فاقد شواهد علمی هستند و مسائلی که هنوز درگیر مناقشه هستند را از این دستورالعمل‌های اصلاح‌شده جدید حذف کردیم. در صورت لزوم، کارشناسان با استفاده از روش دلفی برای حل و فصل مسائلی که فاقد مبنای علمی روشن بودند، به اجماع دست یافتند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Guidelines for the Diagnosis and Treatment of Chronic Functional Constipation in Korea, 2015 Revised Edition

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *