خاکشیر و آشنایی با خواص و تاثیر خاکشیر بر زایمان

? تاثیر خاکشیر بر زایمان | خواص بر زایمان | بخش درمانی PDF :

? ۱- حاملگی و نکات آن

? ۲- تاثیر خاکشیر بر حاملگیقیمت : ۳.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


خاکشیر یک گیاه است. مردم از قسمت های بالای زمین برای دارو استفاده می کنند.

مراقب باشید ترشک (Rumex acetosa) را با گل سرخ (Hibiscus sabdariffa) که به ترشک جامائیکایی یا ترشک گینه معروف است، اشتباه نگیرید.

خاکشیر برای کاهش درد و تورم (التهاب) ناگهانی و مداوم مجاری بینی و مجاری تنفسی، برای درمان عفونت های باکتریایی همراه با داروهای رایج و برای افزایش جریان ادرار (به عنوان یک ادرارآور) استفاده می شود. خاکشیر همچنین یک عنصر در درمان گیاهی سرطان اسیاک است.

خاکشیر در ترکیب با ریشه ژانتین، گل سنجد اروپایی، سرخجه و گل گاو زبان به صورت خوراکی برای حفظ سلامت سینوس ها و درمان سینوزیت استفاده می شود.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

خاکشیر زمانی که به مقدار غذا مصرف شود یا به صورت خوراکی به عنوان بخشی از محصول ترکیبی حاوی ریشه ژانتین، گل سنجد اروپایی، گزنه و گل گاو زبان (SinuComp، Sinupret) مصرف شود، احتمالاً برای اکثر افراد ایمن است. این محصول ترکیبی می تواند باعث ناراحتی سیستم گوارشی و گاهی اوقات بثورات پوستی آلرژیک شود.

خاکشیر زمانی که از راه خوراکی به مقدار زیاد مصرف شود، احتمالاً ناایمن است، زیرا ممکن است خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش دهد. همچنین مرگ پس از مصرف مقدار زیادی (۵۰۰ گرم) خاکشیر گزارش شده است.

احتیاطات و هشدارهای ویژه:

کودکان: خاکشیر در صورت مصرف زیاد خوراکی در کودکان احتمالاً ناایمن است. خاکشیر حاوی اسید اگزالیک است. این نگرانی وجود دارد زیرا یک کودک چهار ساله پس از خوردن برگ های ریواس که حاوی اسید اگزالیک است جان خود را از دست داد.

لینک مفید : نکات ناگفته درمان انواع بیماری ها با ادویه

بارداری و شیردهی: خاکشیر اگر به مقدار زیاد در دوران بارداری از طریق دهان مصرف شود، احتمالاً ناامن است. اگرچه بعید است، مصرف خاکشیر به عنوان بخشی از یک محصول ترکیبی (Sinupret) در دوران بارداری ممکن است خطر نقایص مادرزادی را افزایش دهد.

اطلاعات قابل اعتماد کافی در مورد بی خطر بودن مصرف خاکشیر در مقادیر دارویی در صورت شیردهی وجود ندارد. در قسمت ایمن بمانید و از استفاده خودداری کنید.

بیماری کلیوی: مقادیر زیاد خاکشیر ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهد. اگر تا به حال سنگ کلیه داشته اید، از خاکشیر بدون توصیه یک متخصص مراقبت های بهداشتی استفاده نکنید.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Sorrel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *