سنگ درمانی تکنیک های اصولی سنگ درمانی

? سنگ درمانی | تکنیک های اصولی سنگ درمانی | بخش درمانی PDF :

? ۱- سنگ ها و خواص درمانی

? ۲- بیماری های درمان شده با سنگ های مختلفقیمت : ۱۱.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


فیروزه قلب را تقویت می کند و سعه صدر می دهد . چشم زخم ، ترس ، استرس و افسردگی های روحی و روانی و هم چنین ناراحتی های عصبی را درمان می کند و باعث آرامش می شود

این سنگ سبب خوش شانسی ، آسان شدن کارها و رونق کسب و کار می شود .
همچنین سبب تقویت قلب، دستگاه تنفسی ، چشم ها، گردش خون ، گلو ، معده و کبد می شود این سنگ، سنگ صلح و آرامش است.

باعث افزایش ایمنی در برابر اهریمن شده و قدرت عشق و دوستی و صداقت و عقل و حکمت را فزونی میبخشد. فیروزه سمبل شانس خوب و آرامش و محافظت در برابر شیطان است.

به همین دلیل خلبانان و خدمه هواپیما از فیروزه استفاده می کنند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

در طول ماساژ سنگ داغ، از تکنیک های ماساژ معمولی استفاده می شود. با این حال، درمانگر با سنگ های داغی که در قسمت های خاصی از بدن قرار می گیرند نیز کار می کند.

لینک مفید : درمان قند خون و راهکار هایی برای درمان قند خون

سنگ ها صاف و مسطح هستند و معمولا از نوع سنگ های آتشفشانی به نام بازالت ساخته می شوند. این سنگ های خاص به دلیل حفظ گرما انتخاب می شوند.

سنگ های مورد استفاده برای ماساژ سنگ داغ قبل از استفاده در آب داغ قرار می گیرند تا گرم شوند. سپس آنها را در نواحی خاصی از بدن قرار می دهند، مانند:

  • پشت
  • معده
  • صورت
  • دستها
  • پاها

برخی از ماساژورها سنگ ها را در دستان خود می گیرند و از آنها برای ماساژ استفاده می کنند. این به درمانگر اجازه می‌دهد تا بدون فشار بیشتر به عمق ماهیچه‌ها نفوذ کند و به مشتری کمک کند تا بیشتر آرام شود.

سنگ درمانی : گاهی اوقات می توان از سنگ های سرد روی صورت یا بعد از استفاده از سنگ های داغ استفاده کرد. دمای سرد به آرام کردن عروق خونی متورم و تسکین پوست داغ کمک می کند.

لینک مفید : موسیقی درمانی با نکته های شگفت انگیز

تصور می شود که این نوع درمان درمانی سنگ داغ تقریباً ۲۰۰۰ سال پیش در چین ایجاد شده است. از آن زمان، تکنیک استفاده از سنگ برای شفا در بسیاری از فرهنگ های مختلف از جمله آمریکا، آفریقا، مصر و هند مورد استفاده قرار گرفته است.


پنج فایده ماساژ با سنگ

ماساژ سنگ داغ علاوه بر آرامش عمیق، فواید زیادی دارد. آنها عبارتند از:

۱. تسکین درد
ماساژ سنگ داغ به طور خاص با تسکین علائم در افراد مبتلا به شرایط مختلف مانند فیبرومیالژیا و سایر اختلالات خود ایمنی مرتبط است.

سنگ درمانی : چندین مطالعه، از جمله فیبرومیالژیا، و آرتریت روماتوئید منبع مورد اعتماد، تکنیک های ماساژ متوسط ​​را با کاهش درد و بهبود دامنه حرکتی مرتبط کرده اند.

۲. کاهش استرس
ماساژ روشی موثر برای کاهش استرس است. چندین مطالعه نشان داده اند که ماساژ استرس و اضطراب را کاهش می دهد و سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد.

۳. افزایش انعطاف پذیری مفصل
تنش عضلانی می تواند حرکت مفاصل را دشوارتر و دردناک تر کند. ماساژ به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند، که حرکت را برای شخص آسان تر و راحت تر می کند.

افراد مبتلا به اختلالات مفصلی خاص ممکن است از ماساژ سنگ داغ سود ببرند.

۴. کاهش اسپاسم و تنش عضلانی
عضلاتی که منقبض و در حال اسپاسم هستند می توانند درد زیادی ایجاد کنند و زندگی روزمره را مختل کنند. کاهش التهاب و تنش در عضلات اسکلتی، اسپاسم عضلانی و درد را کاهش می دهد.

سنگ درمانی : همانطور که قبلاً گفته شد، ماساژ و استفاده از سنگ های داغ می تواند باعث آرامش عضلات و مفاصل بدن شود تا هم درد و هم اسپاسم را کاهش دهد.

۵. خواب بهتر
بسیاری از مردم خوب نمی خوابند. عواملی مانند استرس، بی خوابی و برنامه های شلوغ به این معنی است که آنها بسیار کمتر از ۷ تا ۸ ساعت توصیه شده در هر شب می خوابند.

مروری بر منابع معتبر برخی از ادبیات مربوط به اثربخشی ماساژ نشان می‌دهد که این ماساژ در تقویت آرامش و خواب در افراد مسن مفید است.

سنگ درمانی : علیرغم مزایای فراوان ماساژ سنگ داغ، این روش درمانی مناسب برای همه نیست.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

برخی از افراد هستند که نباید ماساژ و به طور خاص ماساژ سنگ داغ انجام دهند.

برای ماساژ سنگ داغ، برخی از موارد منع مصرف یا عواملی که به این معنی است که فرد نباید درمان خاصی داشته باشد، در زیر ذکر شده است.


در پوست می شکند

هر کسی که آسیب یا شکستگی در پوست دارد باید از ماساژ سنگ داغ تا زمان بهبودی آن جراحات اجتناب کند.

لینک مفید : درمان یبوست به صورت اصولی و شناخت یبوست

کبودی اخیر یا شدید، بریدگی یا خراش، آفتاب سوختگی یا رگ های واریسی خطر آسیب یا آسیب بیشتر بافت را افزایش می دهد.

سنگ درمانی : آنها همچنین احتمال ایجاد عفونت از طریق باکتری های روغن یا سنگ های ماساژ را افزایش می دهند.


عفونت یا بیماری

این ممکن است به نظر عادی برسد، اما هر کسی که تب، سرماخوردگی یا آنفولانزا دارد باید از ماساژ اجتناب کند تا زمانی که احساس بهتری کند.

سنگ درمانی : فردی که تب دارد ممکن است میکروب های خود را منتشر کند و همچنین در تنظیم دمای بدن خود نیز مشکل خواهد داشت. این باعث می شود که وقتی سنگ های داغ روی پوستشان قرار می گیرند، احساس ناراحتی بیشتری کنند.


بیماری قلبی

بیماری قلبی می‌تواند باعث تورم یا مشکلات دیگری در رگ‌ها یا شریان‌های پا شود، که هر دو می‌توانند تحت تأثیر منفی ماساژ قرار گیرند.

سنگ درمانی : یک فرد باید همیشه در مورد مسائل بهداشتی که دارد به ماساژ درمانگر بگوید تا بتواند از خطرات احتمالی آگاه شود.


دیابت

دیابت بر عملکرد اعصاب و عروق خونی در انگشتان دست و پا تأثیر می گذارد. افراد مبتلا به دیابت ممکن است احساس خود را در دست ها و پاهای خود از دست بدهند و در صورت بروز آسیب، مانند سوختگی، نتوانند احساس کنند.

سنگ درمانی : وقتی صحبت از ماساژ به میان می‌آید، ممکن است نتوانند تشخیص دهند که آیا ماساژ درمانگر فشار زیادی اعمال می‌کند یا سنگ‌های داغ پوست آن‌ها را می‌سوزاند.


تحت تأثیر مواد مخدر یا الکل قرار گرفتن

داروها و الکل به خوبی با ماساژ مخلوط نمی شوند. هر دو توانایی ارائه بازخورد در صورت لزوم را مختل می کنند و همچنین بر قضاوت و کنترل شخصی فرد بر انگیزه های خود تأثیر می گذارند.

سنگ درمانی : علاوه بر این، ماساژ می تواند احساس سبکی سر یا لرزش را در فرد ایجاد کند. نوشیدن الکل باعث تشدید و بدتر شدن این احساس می شود.


بارداری

ماساژ دوران بارداری می تواند برای بسیاری از زنان در دوران بارداری بسیار آرامش بخش و مفید باشد.

سنگ درمانی : با این حال، برخی از تمرین‌کنندگان با استفاده از سنگ‌های داغ روی یک زن باردار احساس ناراحتی می‌کنند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Five benefits of hot stone massage therapy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *