اصطلاحات پرستاری در بیمارستان اشنایی با اصطلاحات

? اصطلاحات پرستاری در بیمارستان | بخش درمانی PDF :

? ۱- هر چه راجب پرستاری باید بدانید

? ۲- اصطلاحات رایج پرستاریقیمت : ۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


اصطلاحات پرستاری کلمات، اختصارات و عباراتی هستند که متخصصان پزشکی در طول روز کاری خود استفاده می کنند.

این واژگان حرفه ای به پرستاران اجازه می دهد تا با بیماران و سایر متخصصان پزشکی ارتباط برقرار کنند. اگر به شغلی در زمینه پزشکی علاقه مند هستید، درک اصطلاحاتی که این متخصصان استفاده می کنند بسیار مهم است.

در این مقاله، اصطلاحات و اختصارات رایج پرستاری را بررسی می‌کنیم و زمینه را برای هر کدام به اشتراک می‌گذاریم.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی


چرا یادگیری اصطلاحات پرستاری مهم است؟

پرستاران از اصطلاحات خاصی برای برقراری ارتباط با یکدیگر به شیوه ای کارآمد استفاده می کنند. برخی از اصطلاحات پرستاری منحصر به این حرفه هستند، بنابراین برای پرستاران مشتاق مهم است که این واژگان را بشناسند.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : داشتن دانش قوی از اصطلاحات پرستاری به شما این امکان را می دهد که با همکاران خود ارتباط برقرار کنید، که به نوبه خود به شما کمک می کند مراقبت بهتری از بیمار ارائه دهید.


شرایط پرستاری

اگر علاقه مند به دنبال کردن شغلی به عنوان یک پرستار هستید، ممکن است لازم باشد این اصطلاحات و تعاریف آنها را بدانید:

آگهی آگهی
Ad lib مخفف “در آزادی” است. پرستاران گاهی اوقات این را در یادداشت های پرستاری یا گزارش ترخیص خود می نویسند تا نشان دهند که یک بیمار می تواند هر چقدر که می خواهد کاری انجام دهد.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : به عنوان مثال، یک پرستار ممکن است به بیمار بگوید که بعد از عمل می‌تواند به صورت آزاد غذا بخورد.

لینک مفید : راز موسیقی درمانی

هشدار
پرستاران و کادر پزشکی از این اصطلاح برای توصیف بیماران استفاده می کنند. یک بیمار هوشیار به دستورالعمل ها پاسخ می دهد و می فهمد که کجا هستند و چه می کنند. این اصطلاح در مقابل بیمار بی پاسخ است که بیهوش یا گیج است.

سفر کردن
Ambulate اصطلاح دیگری برای توصیف بیمار است. یک بیمار سرپایی می تواند راه برود و آزادانه حرکت کند.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : هنگامی که پرستاران از این اصطلاح استفاده می کنند، به سایر پرستاران اطلاع می دهند که ممکن است یک بیمار به اندازه بیمار غیر سرپایی به نظارت نیاز نداشته باشد.

لینک مفید : اصطلاحات پرستاری با معنی فارسی

کیسه موز
کیسه موز که به عنوان کیسه رالی نیز شناخته می شود، یک کیسه IV پر از مواد معدنی، ویتامین ها و آب است.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : کیسه های موز اغلب زرد هستند و به بیماران مبتلا به عدم تعادل شیمیایی یا کمبودهای تغذیه ای کمک می کنند.

پرستاران از کیسه های موز برای درمان کم آبی بدن و بهبود عملکرد ماهیچه ها و اعصاب سالم استفاده می کنند.

لینک مفید : آموزش تصویری بادکش درمانی

باندمی
پرستاران از اصطلاح باندمی برای توصیف وضعیتی استفاده می کنند که در آن تعداد زیادی از گلبول های سفید خون بیمار در جریان خون آنها آزاد می شود.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : این معمولاً به این معنی است که بیمار با عفونت یا التهاب مبارزه می کند. پرستاران از طریق نتایج غیرمعمول آزمایشگاهی، بیماری باندمی را کشف می کنند.

کد قهوه ای
کد قهوه ای اصطلاحی است که پرستاران برای شرایط اضطراری شامل بی اختیاری استفاده می کنند.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : در حالی که پرستاران در طول شیفت های منظم خود از این اصطلاح استفاده می کنند، کد قهوه ای گاهی به یک وضعیت اضطراری خارجی نیز اشاره دارد، مانند گردباد، سیل یا تصادف بزرگ.

لینک مفید : سنگ درمانی

با این حال، به دلیل زمینه های بسیار متفاوتی که در آن پزشکان و پرستاران از این اصطلاح استفاده می کنند، متخصصان پزشکی می توانند این دو را متمایز کنند.

پرواز مکرر
مسافر مکرر به بیماری گفته می شود که اغلب به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می کند. پرستاران از این اصطلاح برای توصیف بیماران استفاده می کنند تا همکارانشان بتوانند در حین مراقبت از بیمار، شیوه های خود را تنظیم کنند.

هنگام معالجه یک مسافر مکرر، پرستاران مراقبت های ویژه ای را برای کمک به بیمار در مدیریت علائم خود انجام می دهند تا بتوانند ویزیت خود را محدود کنند.

لینک مفید : دارو درمانی برای کاهش وزن

کلاه
کلاه وسیله ای است که در داخل توالت برای جمع آوری نمونه از بیماران قرار می گیرد. این به پرستاران اجازه می دهد تا بیماران را از نزدیک تحت نظر داشته باشند و نمونه هایی را برای ارسال به آزمایشگاه ها فراهم می کند.

پرستاران در مواقعی که باید بیمار را از نظر بیماری احتمالی تحت نظر داشته باشند، کلاه می گذارند.

ایلئوس
ایلئوس یک انسداد در روده بیمار است. پرستاران به پزشکان از این موضوع هشدار می دهند و آن را در یادداشت های خود ثبت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیمار مراقبت و نظارت بیشتری دریافت می کند.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : ایلئوس ها می توانند منجر به انسداد بالقوه شوند، بنابراین برای پرستاران مهم است که این اصطلاح و علائم آن را تشخیص دهند.

لینک مفید : بخش تجربه

درونکشتگاهی
In vitro به چیزی از یک آزمایشگاه اشاره دارد. پرستاران از این اصطلاح برای اشاره به نمونه های بیمار زمانی که منتظر نتایج آزمایش آزمایشگاهی هستند استفاده می کنند.

متخصصان از این اصطلاح در شرایط مختلف استفاده می‌کنند، اما معمولاً در کلینیک‌های باروری و بخش‌های نوزادان برای توصیف مفهوم بچه‌هایی که با کمک تلاش‌های پزشکی IVF باردار شده‌اند، استفاده می‌شود.

لینک مفید : بخش آموزشی

در داخل بدن
In vivo عبارت مخالف in vitro است. In vivo به چیزی در موجود زنده دیگر اشاره دارد. پرستاران نوزادان و متخصصان در کلینیک های باروری از این اصطلاح برای توصیف نوزادی استفاده می کنند که در داخل رحم رشد کرده است.

پیش عملیات
Pre-op مخفف pre-operation است. این به هر مداخله پزشکی، پروتکل یا رویداد دیگری که قبل از عمل بیمار رخ می دهد اشاره دارد.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : پرستاران هنگام ارائه دستورالعمل به همکاران خود و توضیح پروتکل ها به بیماران و خانواده های آنها از این اصطلاح استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک پرستار ممکن است به بیمار توصیه کند که قبل از عمل غذا نخورد.

لینک مفید : بخش گردشگری

پس از عمل
Post-op مخفف post-operation است. این به تمام اتفاقات پزشکی که پس از عمل بیمار رخ می دهد اشاره دارد. پرستاران از این اصطلاح برای توضیح اقداماتی که بیماران پس از عمل باید اتخاذ کنند استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک پرستار ممکن است به بیمار دستور دهد که به جای حمام بعد از عمل دوش بگیرد تا از خیساندن محل بخیه جلوگیری شود.

غروب آفتاب
پرستاران از این اصطلاح برای درمان بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط با حافظه مانند زوال عقل استفاده می کنند. غروب آفتاب به زمانی از روز که حافظه بیمار ضعیف می شود اشاره دارد.

لینک مفید : بخش تناسب اندام

در طول این مدت، ممکن است یک بیمار به روش هایی که برای او غیرمعمول است، رفتار کند.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : از آنجایی که این اغلب در حوالی غروب آفتاب اتفاق می افتد، پرستاران و متخصصان پزشکی از اصطلاح غروب آفتاب برای توصیف تغییر رفتار بیمار استفاده می کنند.

تاچی
تاکی مخفف تاکی کاردی است. این وضعیتی است که در آن قلب بیمار با سرعت نامنظم می‌زند. پرستاران این اصطلاح پزشکی را کوتاه می کنند تا در زمان صرفه جویی کنند و در عین حال وضعیت بیمار را روشن کنند.

لینک مفید : بخش انگیزشی

به عنوان مثال، اگر یک بیمار دچار حمله پانیک شده باشد، یک پرستار ممکن است به همکاران خود بگوید که بیمار ضعیف است تا بدانند بیمار نیاز به توجه فوری دارد.

جمع
پرستاران از اصطلاح “کل” برای توصیف بیماری که نیاز به مراقبت گسترده دارد استفاده می کنند. این می تواند شامل بیمارانی باشد که به IV، کمک تغذیه و سایر مداخلات پزشکی نیاز دارند.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : این اصطلاح به اطلاع رسانی سطح مراقبتی که بیمار نیاز دارد به سایر متخصصان پزشکی کمک می کند، که به آنها کمک می کند مسئولیت های خود را در مورد بیمار درک کنند.

لینک مفید : بخش اختراع

بیسیم
دستگاه واکی تاکی بیماری است که به حداقل مراقبت در کنار تخت نیاز دارد. این بیماران می توانند بدون کمک ارتباط برقرار کنند، به خودشان غذا بدهند و راه بروند. اغلب، بیماران واکی تاکی نزدیک به پایان بستری هستند.

پرستاران این موضوع را به یکدیگر اطلاع می دهند تا پرستاری که شیفت بعدی را بر عهده می گیرد بداند که برای پروتکل های ترخیص آماده شود.

هدر
هنگامی که پرستاران داروهای مخدر و سایر داروها را تجویز می کنند، دوز مورد نیاز بیمار گاهی با مقدار کل ماده مطابقت ندارد.

اصطلاحات پرستاری در بیمارستان : به دلیل پروتکل های ایمنی، متخصصان پزشکی نمی توانند از این مقدار باقی مانده برای سایر بیماران استفاده کنند، بنابراین پرستاران باقیمانده دارو را دور می ریزند. پرستاران به این “ضایعات” می گویند. tajmah

برای پیروی از پروتکل، پرستاران اعلام می‌کنند که نیاز به «هدر دادن» دارند تا شاهدی برای عمل باشند. این تضمین می کند که پرستاران تمام مواد مخدر و سوزن ها را با خیال راحت دفع کنند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : ۱۸ Nursing Terms You Should Know

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *