بخیه زدن همراه با اساس و آموزش بخیه زدن

? آموزش بخیه زدن ساده | بخش درمانی PDF :

? ۱- راه حل ساده بخیه کردن

? ۲- بخیه چگونه زده میشود

? ۳- آموزش بخیهقیمت : ۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


کسب مهارت های اولیه جراحی (BSS) برای دانشجویان پزشکی ضروری است. هدف تعیین تأثیر وفاداری آن بود.

با استفاده از چهار مدل بخیه (SM) (پوست خوک، اسفنج، پد تجاری و پرتقال)، کیفیت SM و تعامل دانشجو-SM مورد ارزیابی قرار گرفت.

پس از یک کلاس ۱ ساعته، شرکت کنندگان به گروه ها تقسیم شدند و به طور تصادفی تمرینات SM در فواصل ۱۵ دقیقه انجام شد. این آزمایش شامل تکمیل سه بخیه ساده جداگانه و یک بخیه پیوسته ۳ بخیه در هر SM بود.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

هشتاد و دو دانشجوی پزشکی شرکت کردند. کیفیت بخیه در پوست خوک و اسفنج بهتر بود (۰۰۱/0p <). تفاوت معنی داری در کیفیت بین نقطه درج و خروج و استحکام گره ها (۰۵/0p ) در هر دو نخ ساده و پیوسته و همچنین بین طول و فاصله در بخیه های پیوسته (۰۰۱/0p < ) مشخص شد.

آموزش بخیه زدن : کسب و کیفیت BSS تحت تأثیر ویژگی های ذاتی SM است. درجه کافی از مقاومت، قوام و کشش لازم است.

مهارت های اساسی جراحی (BSS) معمولاً در مراحل اولیه دانشکده پزشکی آموزش داده می شود.

لینک مفید : فشار خون از دید طب سوزنی

اینها شایستگی‌های اساسی برای هر پزشک هستند که شامل انواع تکنیک‌ها مانند روپوش و دستکش، درن درن، بی‌حس‌کننده‌های نفوذی، گره‌بندی، برش‌ها/برش‌ها، و بخیه زدن زخم‌ها می‌شود.

آموزش بخیه زدن : بخیه زدن یکی از سنگ بنای آموزش دانشجویان پزشکی و صلاحیت ضروری هر تخصص جراحی محور محسوب می شود.

در حالت ایده‌آل، دانش‌آموزان باید قبل از کار بر روی بیماران بر مهارت‌های اساسی تسلط داشته باشند، اگرچه به دلیل کمبود دوره‌ها یا منابع آموزشی رسمی، همیشه در همه کشورها اینطور نیست.

لینک مفید : کنترل قند خون و تکنیک های اصولی کنترل قند خون

این یک تعارض اخلاقی و پزشکی- قانونی ایجاد می کند که مدارس باید بر آن تأکید کنند. BSS یک زمینه ایده آل برای استفاده از آموزش مبتنی بر شبیه سازی است.

دانش و تمرین به دانش آموزان اعتماد به نفس و مهارت های مورد نیاز برای اجتناب از خطاهای ناخوشایند و کاهش اضطراب را فراهم می کند.

آموزش بخیه زدن : بخیه زدن یکی از رایج ترین مهارت هایی است که آموزش داده می شود. روش ها و مواد آموزشی مختلفی برای آموزش بخیه شرح داده شده است.

لینک مفید : ترک اعتیاد به شیشه

استفاده از سبزیجات ، قطعات حیوانی ، مواد مصنوعی و سکوهای تجاری به عنوان مدل های بخیه (SM) برای این منظور استفاده شده است.

اینها را می توان در آزمایشگاه های آموزشی جراحی با محیط های کنترل شده ای که می تواند شبیه سناریوی داخل بیمارستانی با درجات مختلف دقت باشد استفاده کرد.

آموزش بخیه زدن : آزمایشگاه‌های آناتومی انسان با استفاده از جسد در میان انواع دیگر شبیه‌سازی‌های مدل نیمکت، محیطی ایده‌آل برای BSS هستند.

لینک مفید : سنگ های شفابخش

SM از نظر سطح وفاداری یا واقع گرایی به بافت زنده انسان بسیار متفاوت است [۱۱]. مهم است که ویژگی های هر مدل مانند چگالی، الاستیسیته، صلبیت، حجم، ویسکوزیته، مقاومت برشی، مقاومت در برابر سایش و سایر موارد را در هنگام انتخاب در نظر بگیرید.

آموزش بخیه زدن : هزینه/منفعت نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرد، همچنین درک کاربر. هدف از این مطالعه تعیین ویژگی های SM های مختلف و تأثیر آنها بر آموزش BSS (به ویژه مهارت های بخیه زدن) و ادراک دانش آموزان است.

لینک مفید : درمان یبوست شدید و حاد

یک مطالعه آینده نگر، طولی، پیش تجربی و تصادفی طراحی شد. در دانشکده پزشکی اطلاعیه هایی مبنی بر جذب داوطلبانه دانشجویان از هر سال بدون توجه به تجربه یا دانش بخیه برای شرکت در مطالعه انجام شد.

دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه مدرک پزشکی (یک برنامه ۱۲ ترم) ثبت نام کرده بودند، شامل شدند.

لینک مفید : درمان بیماری ها با ادویه

افراد زیر ۱۸ سال، که در رشته علوم بهداشتی دیگری ثبت نام کرده بودند، یا دارای محدودیت حرکتی/هماهنگی اندام فوقانی بودند، از مطالعه خارج شدند. کسانی که رضایت آگاهانه را امضا نکردند یا پس گرفتند حذف شدند.

آموزش بخیه زدن : چهار دسته مختلف از مواد برای هدف این مطالعه انتخاب شدند: گیاهی (پرتقال، انگور، انبه، موز و بادمجان)، حیوانی (پوست چربی خوک، سینه مرغ، پای خوک، و موش آزمایشگاهی مرگ کشنده پنتوباربیتال])، مواد مصنوعی (اسفنج، ورق فوم، و فوم) و تجاری (پدهای مصنوعی پوست مانند و پلت فرم لاستیک سیلیکونی تولید شده توسط دانشگاه).

لینک مفید : درمان طبیعی بیماری ها

نویسندگان به صورت داخلی مدل های مختلف را از هر دسته ارزیابی کردند و یکی را بر اساس هزینه، در دسترس بودن و کیفیت آنها انتخاب کردند.

مطالعه با ارائه رضایت آگاهانه برای امضا برای شرکت کنندگان توضیح داده شد. کسانی که پذیرفته شدند به یک کلاس تئوری ۱ ساعته که توسط یک مربی متخصص با تسلط در جراحی تدریس می شد ادامه دادند.

آموزش بخیه زدن : اطلاعات اولیه بخیه، تکنیک های بخیه زدن (دوخت منقطع و مداوم) و گره زدن آموزش و بررسی شد.

لینک مفید : بخش داستان کوتاه

متعاقباً، دانش‌آموزان به‌صورت تصادفی و به گروه‌هایی تقسیم شدند و به منظور دستکاری و تمرین بخیه زدن روی هر یک از چهار مدل به ترتیب تصادفی به فواصل ۱۵ دقیقه با بازخورد مربیان (مرحله ۱) تقسیم شدند.

در آزمایش (مرحله ۲)، شرکت کنندگان به طور تصادفی در یکی از چهار گروه قرار گرفتند. هر گروه چندین نمونه از SM یکسان داشتند تا به طور مساوی هر SM را با همان تعداد دانش‌آموز در مدل اول تا چهارم خود متعادل کنند.

آموزش بخیه زدن : آنها باید سه بخیه ساده قطع شده و بخیه پیوسته سه بخیه را با یک نخ نایلونی ۲-۰ USP با سوزن برش معکوس انجام دهند.

لینک مفید : زنان حامله و ‌شیرده

زمان لازم برای تکمیل کار ثبت شد و کیفیت گره ها توسط مربیان ارزیابی شد (ضریب کاپا پایایی بین ارزیاب ۰.۸۶).

شرکت کنندگان پس از اتمام کار، SM را ارزیابی کردند (فایل تکمیلی ۱). سپس دانش‌آموزان به گروه بعدی می‌روند تا با SM زیر آن را تا تکمیل هر چهار تکرار کنند.

ارزیابی کیفیت بخیه ها بین متخصصین جراحی با روش دلفی طراحی شد (فایل تکمیلی ۲). با استفاده از یک مقیاس ۳ نقطه ای (۱: کمبود، ۲: کافی، ۳: ایده آل)، تقارن، استحکام و کشش بخیه ها در هر SM از طریق پارامترهای دوخت زیر ارزیابی شد: الف) نقاط درج و خروج بر روی همان هواپیما؛ ب)

آموزش بخیه زدن : فاصله بین برش و نقاط درج و خروج مشابه بود. ج) طول بخیه مشابه فاصله بین هر یک بود. د) استحکام گره با دستکاری نور/متوسط ​​شل نشد. ه) کشش مناسب بخیه.

لینک مفید : آموزش تصویری بادکش درمانی

SM توسط شرکت کنندگان با استفاده از یک مقیاس لیکرت ۷ درجه ای (که در آن ۱ به معنای “کاملا موافق” و ۷ به معنای “کاملاً مخالف”) طراحی شده توسط نویسندگان با استفاده از روش دلفی ارزیابی شد.

پرسشنامه مطالب را مورد ارزیابی قرار می دهد: الف) مدیریت و دستکاری آسان بود. ب) قوام مطلوبی برای عمل بخیه زدن داشت. ج) مقاومت و دوام کافی برای تمرین داشت. د) برای ایجاد بخیه های ساده و پیوسته مناسب بود. E) برای یادگیری BSS کافی بود. F) راحت، تمیز و بهداشتی بود. ز)

آموزش بخیه زدن : برای بخیه زدن پوست زنده انسان اعتماد به نفس ایجاد می کند. علاوه بر این، دو سؤال اضافی برای شرکت‌کنندگانی که تجربه بخیه زدن پوست زنده انسان در سناریوهای بالینی را داشتند، قرار داده شد: H) SM پوست واقعی انسان را شبیه‌سازی می‌کند. I) SM درجه سختی بخیه زدن پوست انسان را شبیه سازی می کند.

لینک مفید : زوج درمانی هیجان انگیز

این مطالعه قبلاً توسط کمیته‌های اخلاقی و تحقیقاتی بیمارستان دانشگاه “Dr.Jose Eleuterio Gonzalez” از دانشگاه Autónoma de Nuevo León با شماره ثبت AH19–۰۰۰۰۷ مورد بازبینی و تایید قرار گرفته بود و گواهی می‌دهد که به دستورالعمل‌های سلامت عمومی پایبند است.

قانون تحقیقات بهداشتی در انسان کشورمان و همچنین دستورالعمل های بین المللی و اعلامیه هلسینکی. مشارکت انسانی داوطلبانه بود. این آزمایش برای همه شرکت کنندگان توضیح داده شد و اجازه سؤال یا نظر داده شد.

آموزش بخیه زدن : رضایت نامه آگاهانه کتبی امضا شده از همه شرکت کنندگان اخذ شد که هر لحظه می توانست توسط فرد پس گرفته شود. داده ها و هویت محرمانه بود و فقط برای اهداف این مطالعه استفاده شد.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

تجهیزات و مواد حفاظت فردی (روپوش آزمایشگاهی، دستکش طبی، ماسک صورت، تور مو، بخیه و ابزار بخیه) برای کلیه شرکت کنندگان توسط آزمایشگاه تهیه گردید. مواد گیاهی مورد استفاده میوه ها و سبزیجاتی بود که از بازار محلی معتبر تهیه شده و برای شستشو و ضدعفونی به آزمایشگاه برده می شد.

هنگامی که پرتقال ها به صورت داخلی انتخاب شدند، این پرتقال ها از طریق همان فرآیند به دست آمد و پوست کنده شد تا نیمی از آنها برای آزمایش باقی بماند.

آموزش بخیه زدن : پس از استفاده، اینها در کیسه های زرد قرار داده شده و با رعایت دستورالعمل های آزمایشگاهی دانشکده پزشکی دور ریخته می شوند.

لینک مفید : ترک اعتیاد به ماری جوانا

مواد حیوانی قطعات تازه ای بودند که از یک بازار گوشت محلی تایید شده به دست آمدند و به آزمایشگاه منتقل شدند تا ضدعفونی شوند و برای ارزیابی داخلی استفاده شوند. یک موش آزمایشگاهی کشته شده از دانشگاه گرفته شد تا به عنوان مدل مورد ارزیابی قرار گیرد.

مطابق و تأیید کمیته داخلی برای مراقبت و استفاده از حیوانات آزمایشگاهی بیمارستان دانشگاه “دکتر خوزه الوتریو گونزالس” از دانشگاه اتونوما د نووو لئون، که به ملی مربوطه پایبند است، تنظیم و تنظیم شد. ZOO-1999) و قوانین و دستورالعمل های بین المللی (رهنمودهای ARRIVE). tishli

آموزش بخیه زدن : تمام مدل‌های حیوانی زمانی که مورد استفاده قرار گرفتند، در کیسه‌های قرمز رنگ قرار گرفتند و در دمای - ۷  درجه سانتی‌گراد منجمد شدند تا زمانی که طبق دستورالعمل‌های آزمایشگاهی دانشکده پزشکی از بین بروند.

لینک مفید : میکس روغن خراطین و روغن زالو

پوست چاق خوک به عنوان مدل انتخاب شد، از طریق همان فرآیند به دست آمد، و پس از آزمایش به همین ترتیب مدیریت شد.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Comparison of suturing models: the effect on perception of basic surgical skills

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *