عسل درمانی تخصصی آشنایی اصولی با عسل

? عسل درمانی تخصصی | بخش درمانی PDF :

? ۱- خاصیت عسل

? ۲- ماهیت عسل

? ۳- درمان با عسلقیمت : ۸.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


عسل درمانی تخصصی | عسل درمانی روشی ابداعی و جدید نیست، عسل درمانی آموخته های طب سنتی است که با علم جدید اثبات شده است.

امروزه عسل به عنوان یک ماده غذایی مهم با خواص شگفت انگیز در میان مردم مطرح است به طوری که از گذشتگان، اهل کتاب و مذاهب مختلف مصرف عسل را به عنوان یک ماده غذایی و یک داروی طبیعی برای بیماری های مختلف توصیه کرده اند

نتایج و تحقیقات نشان داده است که عسل علاوه بر یک ماده غذایی فوق العاده و مهم درسبد غذایی افراد، خواص درمانی زیادی برای بدن دارد و به درمان ناراحتی ها و بیماری ها کمک می کند

بشر هزاران سال است که از مخلوط بزاق زنبور عسل و شهد گل که عسل نام دارد به عنوان دارویی برای درمان زخم ها، سوختگی ها، بیماری های معده و کلیه، تقویت بینایی و اعصاب و … استفاده میکند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

عسل یکی از ارزشمندترین و ارزشمندترین محصولات طبیعی است که از زمان های قدیم به بشر معرفی شده است.

عسل نه تنها به‌عنوان یک محصول تغذیه‌ای، بلکه در بهداشت توصیف شده در طب سنتی و به‌عنوان یک درمان جایگزین برای شرایط بالینی از بهبود زخم تا درمان سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عسل درمانی : هدف از این بررسی، تأکید بر توانایی عسل و کثرت آن در جنبه های دارویی است. به طور سنتی از عسل در درمان بیماری های چشمی، آسم برونش، عفونت گلو، سل، تشنگی، سکسکه، خستگی، سرگیجه، هپاتیت، یبوست، کرم زدگی، انبوه، اگزما، التیام زخم ها و زخم ها استفاده می شود و به عنوان یک ماده مغذی استفاده می شود.

لینک مفید : درمان بیماری با انرژی درمانی

مکمل. ترکیبات عسل دارای اثرات آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد التهابی، ضد تکثیر، ضد سرطان و ضد متاستاتیک گزارش شده است. شواهد بسیاری حاکی از استفاده از عسل در کنترل و درمان زخم ها، دیابت، سرطان، آسم و همچنین بیماری های قلبی عروقی، عصبی و گوارشی است.

عسل با خواص فیتوشیمیایی، ضد التهابی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی، نقش درمانی بالقوه ای در درمان بیماری دارد.

عسل درمانی : فلاونوئیدها و پلی فنول ها که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند، دو مولکول فعال زیستی اصلی موجود در عسل هستند.

بر اساس متون علمی مدرن، عسل ممکن است برای درمان بیماری های مختلف مانند دیابت، تنفسی، گوارشی، قلبی عروقی و سیستم عصبی مفید باشد و اثرات محافظتی داشته باشد، حتی در درمان سرطان نیز مفید است زیرا انواع مختلفی از آنتی اکسیدان ها وجود دارد.

لینک مفید : آب نمک درمانی

در عسل در نتیجه می توان عسل را به عنوان یک عامل درمانی طبیعی برای اهداف دارویی مختلف در نظر گرفت.

شواهد کافی وجود دارد که استفاده از عسل را در مدیریت شرایط بیماری توصیه می کند. بر اساس این حقایق، استفاده از عسل در بخش های بالینی بسیار توصیه می شود.

عسل درمانی : شواهد متعددی وجود دارد که استفاده از عسل را در مدیریت بیماری پیشنهاد می کند. بنابراین مصرف عسل در بخش های بالینی بسیار توصیه می شود.

اختصارات مورد استفاده: WA: فعالیت آب، RDI: مصرف روزانه توصیه شده، Si: سیلیکون، RB: روبیدیوم، V: وانادیوم، Zr: زیرکونیوم، لی: لیتیوم، Sr: استرانسیوم، سرب: سرب، کادمیوم: کادمیوم، به عنوان: آرسنیک، MIC: حداقل غلظت بازدارنده، PARP: پلی (ADP-ribose) پلیمراز، ROS: گونه های فعال اکسیژن، iNOS: سنتاز اکسید نیتریک القایی، سلول های NK: سلول های کشنده طبیعی، SCFA: اسید چرب با زنجیره کوتاه، CRP: پروتئین واکنشی C.

لینک مفید : مزاج شناسی

کلیدواژه: آنتی اکسیدان، فلاونوئیدها، عسل، پلی فنل ها، عامل درمانی، سنتی
قابل اعتماد و متخصص:

عسل یک محصول طبیعی است که از شهد گل ها توسط زنبورهای عسل (Apis mellifera؛ خانواده: Apidae) به وجود می آید. عسل از زمان های قدیم یعنی نزدیک به ۵۵۰۰ سال پیش مورد استفاده انسان ها بوده است.

عسل درمانی : اکثر جمعیت باستانی، از جمله یونانی ها، چینی ها، مصری ها، رومی ها، مایاها و بابلی ها، عسل را هم برای اهداف تغذیه ای و هم به دلیل خواص دارویی آن مصرف می کردند.

ارزش های آرایشی، درمانی و صنعتی. عسل به عنوان یک رژیم غذایی متعادل مورد بررسی قرار می گیرد و به همان اندازه برای مردان و زنان در تمام سنین محبوب است.

لینک مفید : شناخت طب سوزنی از پایه و آشنایی اصولی طب سوزی

عسل نیازی به نگهداری در یخچال ندارد، هرگز فاسد نمی‌شود و همچنین می‌توان آن را در دمای اتاق و در مکانی خشک در حالت باز نشده نگهداری کرد.

عسل از دوران باستان به عنوان یک شیرین کننده طبیعی مورد استفاده قرار می گرفت زیرا دارای سطح بالایی از فروکتوز است (عسل ۲۵٪ شیرین تر از قند قرص است). به طور فزاینده ای محبوب است.

عسل درمانی : امروزه اطلاعاتی در مورد استفاده از عسل برای درمان بسیاری از بیماری‌های انسانی در مجلات عمومی، مجلات و جزوات محصولات طبیعی یافت می‌شود و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های ناشناخته را پیشنهاد می‌کند.

شواهد نشان می دهد که عسل می تواند چندین اثر مفید برای سلامتی از جمله آنتی اکسیدان، ضد التهاب، ضد باکتری، ضد دیابت، تنفس، دستگاه گوارش، قلب و عروق و سیستم عصبی محافظت کند.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

اثرات اگرچه تحقیقات زیادی در مورد عسل انجام شده است، اما تنها تعداد کمی از آنها منتشر شده است. این مطالعه که مروری جامع بر ادبیات فعلی است، فواید درمانی عسل را در مدیریت بیماری ها برجسته می کند.

عسل درمانی : یک جستجوی ادبیات برای شناسایی مقالات اخیری که اثربخشی عسل در درمان بیماری‌ها را نشان می‌دهند، انجام شد. چندین پایگاه داده آنلاین از جمله Web of Science، ScienceDirect و PubMed مورد پرسش قرار گرفتند.

کلیدواژه‌های زیر به‌صورت جداگانه و ترکیبی به‌عنوان معیار ورود به مقاله‌های مورد بررسی برای این مرور مورد استفاده قرار گرفتند: آنتی اکسیدان عسل، ضد التهاب، ضد باکتری، ضد دیابت، آپوپتوز، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارش، و سیستم قلبی عروقی و عصبی. بررسی حاضر یک دوره ۴۲ ساله را پوشش می دهد که شامل انتشارات از ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۴ می شود.

عسل درمانی : جستجوهای اولیه نزدیک به ۲۰۰ نتیجه را به همراه داشت. چکیده این مقالات برای تایید قابل اجرا بودن بررسی شد.

لینک مفید : موسیقی درمانی با نکته های شگفت انگیز

پس از در نظر گرفتن معیارهای خروج اضافی (زبان غیرانگلیسی، و دستنوشته ها به صورت متن کامل در دسترس نیستند)، ۱۰۸ مقاله باقی ماند.


تاریخچه دارویی عسل

شواهد از نقاشی های عصر حجر نشان می دهد که درمان بیماری با محصول زنبور عسل مانند عسل که از ۸۰۰۰ سال پیش منشا گرفته است. طومارها، الواح و کتاب‌های باستانی – لوح‌های گلی سومری (۶۲۰۰ قبل از میلاد)، پاپیروس‌های مصری (۱۹۰۰-۱۲۵۰ قبل از میلاد)، ودا (کتاب مقدس هندو) ۵۰۰۰ سال، قرآن کریم، انجیل و بقراط (۴۶۰-۳۵۷ قبل از میلاد) نشان داده‌اند که عسل وجود داشته است.

لینک مفید : زوج درمانی هیجان انگیز

به طور گسترده ای به عنوان دارو استفاده می شود. قرآن به روشنی به فعالیت ارزش درمانی عسل اشاره کرده است.

عسل درمانی : خداوند به زنبورها الهام کرده است که کندوهای خود را در تپه‌ها و درختان و در خانه‌های انسان بسازند، از درون بدنشان نوشیدنی به رنگ‌های مختلف بیرون می‌آید که در آن شفای بشر است، همانا در این نشانه‌ای است برای کسانی که می‌دهند.

لینک مفید : زایمان اورژانسی چیست ؟

فکر. اگرچه تعدادی مقاله در مورد عسل منتشر شده است، اکثر آنها بر تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی، مواد غذایی و استفاده تجاری غیرغذایی متمرکز شده اند. tofang-man-koo

عسل درمانی : در طب سنتی از عسل برای انواع بیماری ها از جمله بیماری های چشمی، آسم، عفونت گلو، سل، تشنگی، سکسکه، خستگی، سرگیجه، هپاتیت، یبوست، کرم زدگی، انبوه، اگزما، التیام زخم ها و زخم ها استفاده می شد.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Honey and Health

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *