ترالی اورژانس کامل

? ترالی اورژانس کامل | بخش درمانی PDF :

? ۱- طبقات ترالی

? ۲- توضیحات تمام اشیاء داخل ترالیقیمت : ۹.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


بیمارانی که اورژانس پزشکی دارند اغلب با آمبولانس به بخش های اورژانس بیمارستان آورده می شوند، به خصوص در مواردی که فرد بیهوش است مانند ضربه، ایست قلبی، سکته مغزی و سایر شرایط.

در این اورژانس ها زمان بسیار مهم است و حرکت سریع بیمار از آمبولانس به اتاق عمل و ICU حیاتی می شود. چرخ دستی های اضطراری نقش کلیدی در تحرک بیمار دارند.

طراحی ایده آل آنها شامل حمایت از مراقبت از بیمار در حال انتقال و به حداقل رساندن زمان لازم برای حرکت از اورژانس به اتاق عمل یا به بخش بهبودی است.

بنابراین، آنها مجهز به انواع ویژگی های لازم برای استفاده از آنها هستند، مانند پایه های IV، نگهدارنده سیلندر اکسیژن، ریل های جانبی چرخان، ارتفاع قابل تنظیم و تکیه گاه و غیره.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش درمانی

ترالی اورژانس : بخش اورژانس همیشه اولین کسی است که بیماران را در شرایط بحرانی پذیرش می کند و اغلب باید درمان اولیه را ارائه دهد که می تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ باشد.

در شرایط کمتر شدید ناشی از تصادفات که منجر به آسیب بدنی می شود که تهدیدی برای زندگی نیست، آنها همچنان باید اقداماتی را انجام دهند که شدت آسیب را در دراز مدت کاهش دهد یا بیمار را راحت کند.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

طراحی چرخ دستی اورژانس باید به امدادگران اورژانس اجازه دهد تا از زمانی که بیماران از آمبولانس به ICU یا بخش منتقل می شوند، به راحتی از آنها مراقبت کنند.

ترالی اورژانس : چرخ دستی های ریکاوری اضطراری موجود دارای طیف وسیعی از ویژگی های بسیار کاربردی هستند و ضمن حذف زمان تلف شده در انتقال بیمار، کار مراقبین را آسان تر می کنند.

لینک مفید : درمان دقیق یبوست همراه با شناخت اساس یبوست

برخی از ویژگی‌های استاندارد شامل نرده‌های محافظ متحرک و موقعیت برانکارد ایمن است که از لیز خوردن، گیرکردن اندام‌های آن‌ها در چرخش، یا افتادن بیماران در هنگام عبور سریع از راهروها یا آسانسور جلوگیری می‌کند.

سپرهای ایمنی به لبه ها یا کناره هایی که به احتمال زیاد به دیوارها برخورد می کنند اضافه می شوند تا بتوانند شوک ناشی از ضربه یا برخورد را جذب کنند.

ترالی اورژانس : تدارک تعدادی از لوازم جانبی پزشکی مانند سیلندرهای اکسیژن، میله های IV، جابجایی طولی برای کاست های اشعه ایکس و سایر تجهیزات ضروری.

لینک مفید : لیست ترالی اورژانس

در نهایت، طراحی ساختاری چرخ دستی ها باید سفت و سبک باشد تا کارکنان بتوانند به راحتی آنها را جابجا کنند.

ترالی اورژانس : کاستورها باید محکم باشند و کشش خوبی را با فاصله زیاد از سطح زمین ارائه دهند.

لینک مفید : ترک اعتیاد به ماری جوانا

در حالی که اکثر مدل‌های تجاری موجود عملکرد مناسبی دارند، پس از بررسی دقیق‌تر، می‌توان به راحتی کاستی‌هایی را در طراحی مشاهده کرد که می‌توان آن‌ها را برای دستیابی به بهبود عملکرد قابل توجهی که کار را برای مراقبان آسان‌تر می‌کند، بهبود بخشید.


تحقیق متنی و بینش به مدل های موجود

بازدید میدانی از چهار بیمارستان که شامل سایه‌زنی و مصاحبه با کارکنان و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی برای هفته‌ها بود، زمینه‌های پیشرفت را در مدل‌های واگن برقی موجود در بازار نشان داد.

ترالی اورژانس : همراه با اطلاعات دست اول از کارکنان مراقبت های بهداشتی، حرکت بیمار و استفاده از چرخ دستی ها نیز برای به دست آوردن بینش ردیابی شد.

لینک مفید : مزاج شناسی

اکثر بخش‌های اورژانس دارای ۴-۵ چرخ دستی ریکاوری اورژانسی بودند که می‌توان آن‌ها را بسته به مانیتورهای بیمار مانور داد.

تطبیق پذیری چرخ دستی اورژانس و ریکاوری آن را به سیستم تحرک بیمار ترجیحی برای چهار حوزه کاربردی اصلی تبدیل کرده است:

تشخیص: تشخیص بیماران در بخش های اورژانس روی چرخ دستی ها انجام می شد زیرا پاسخ دهندگان را قادر می ساخت که آنها را روی یک سکوی ثابت قرار دهند که می توانست به سرعت جابجا شود. تشخیص شامل شناسایی ماهیت مشکل و در عین حال نظارت بر حیاتی بدن است.

لینک مفید : زایمان اورژانسی چیست ؟ آشنایی با زایمان سریع

کمک های اولیه: ترولی های هیدرولیکی کمک های اولیه را به بیماران قبل از پذیرش آسان می کند.

ترالی اورژانس : بهبودی بیمار: بیمارانی که از صدمات و تروما بهبود می یابند، می توانند با استفاده از میله های IV و تکیه گاه قابل تنظیم، به اقامت خود در بخش روی چرخ دستی ها ادامه دهند.

لینک مفید : درمان افسردگی

انتقال بیمار: برانکارد قابل جابجایی تعبیه شده در چرخ دستی امکان انتقال سریع بیماران را فراهم می کند.


ورودی های اصلی

بیمارستان ها توسط افراد در هر سنی مانند کودکان، بزرگسالان، سالمندان و افراد دارای معلولیت متفاوت بازدید می شود.

ترالی اورژانس : چرخ دستی های بازیابی اضطراری به گونه ای طراحی شده اند که همه افراد را در خود جای دهد و بنا به نیاز در لحظه می توان آنها را بالا و پایین کرد.

لینک مفید : دارو و‌ درمان در سنت اوستایی

پرسنل بیمارستانی که عمدتاً از چرخ دستی استفاده می کنند، پرستاران، پسران بخش، رادیوگرافی ها و کارکنان تعمیر و نگهداری هستند. مصاحبه با ذینفعان بینش هایی را در مورد مسائل مربوط به چرخ دستی های موجود ارائه می دهد.

ترالی اورژانس : قفس سیلندر اکسیژن: در حالی که تمام چرخ دستی‌های بازیابی اضطراری دارای قفس اکسیژن هستند، یکی از مواردی که در مورد آنها به آن اشاره می‌شود، موقعیت پایین آنهاست که کار را برای پرستاران یا مراقبان ناخوشایند می‌کند. موضوع دوم ظرفیت حجمی قفس ها بود.

برخی از بیماران بحرانی باید بر روی چرخ دستی ها به MRI یا سی تی اسکن منتقل شوند، در حالی که هنوز از اکسیژن از سیلندر در چرخ دستی پشتیبانی می کنند.

ترالی اورژانس : این موارد به سیلندرهایی با ظرفیت بزرگتر نیاز دارند که ترولی های موجود نمی توانند آنها را در خود جای دهند.

عملکرد پشتی: تکیه‌گاه‌های برخی از مدل‌های محبوب هنوز از تکنولوژی قدیمی‌تر جغجغه استفاده می‌کنند.

لینک مفید : دارو دندانپزشکی و آشنایی با دارو های دندانپزشکی

این یک مکانیسم ساده است که هر بار که از پایین به آن فشار وارد می شود، پشتی را به صورت تدریجی در جای خود قفل می کند.

ترالی اورژانس : نقطه ضعف آن این است که اپراتور باید نیروی آنی برای بلند کردن تکیه گاه به سمت بالا اعمال کند تا بیمار را به موقعیتی راحت برای استراحت یا یک روش در حال انجام برساند.

لینک مفید : بخش دانشگاهی

از آنجایی که پرستاران زن اغلب پاسخ دهندگان اولیه به اورژانس هستند، آنها مجبور هستند مرتباً موقعیت تکیه گاه را با وزن کامل بیمار تغییر دهند. این منجر به خستگی بازو و شانه و کمردرد طولانی مدت می شود.

میلگردهای فشار ثابت: میله های فشار در چرخ دستی های بازیابی اضطراری در یک موقعیت ثابت می شوند.

لینک مفید : درمان بیماری ها بدون قرص

ترالی اورژانس : برای هل دادن چرخ دستی ها در اطراف راهروها، به خصوص در حین چرخش، باید نیروی قابل توجهی اعمال شود.

نقطه ضعف میلگردهای فشار ثابت این است که پرستاران و سایر کارکنان بیمارستانی که ترولی ها را اداره می کنند دارای ارتفاع متفاوتی هستند.

موقعیت بازوی اپراتور با توجه به بدنه تأثیر بسزایی در تلاش مورد نیاز برای هل دادن چرخ دستی دارد.

لینک مفید : زنان حامله و ‌شیرده

در حالی که ارتفاع برخی از اپراتورها آن را برای آنها راحت می کند، برخی دیگر که قد بلندتر یا کوتاهتر هستند باید برای حرکت دادن چرخ دستی و کنترل آن بیشتر تلاش کنند.

ترالی اورژانس : وزن بیش از حد چرخ دستی ها: شایع ترین شکایت کارکنان بیمارستان که از چرخ دستی ها استفاده می کردند این بود که برای حمل و نقل بیش از حد سنگین هستند.

خستگی و کمردرد مشکل رایجی است، به خصوص در مورد پرستاران زن که مجبور به استفاده مکرر از چرخ دستی هستند.

لینک مفید : میکس روغن خراطین و روغن زالو

در حالی که سفتی چرخ دستی برای پایداری ضروری است، ضخامت سنج موادی که به اجزای ساختاری وارد می شود، آن را سنگین تر می کند و در نتیجه بر اپراتورها تأثیر می گذارد.

ترالی اورژانس : ریل های جانبی از نوع Swing-Away: ریل های جانبی برای تثبیت بیماران و نگه داشتن آن ها در موقعیت در شرایط اضطراری یا بهبودی مهم هستند.

ریل های جانبی در چارچوب لولا شده اند و باید به سمت بالا و پایین چرخانده شوند تا در موقعیت خود قفل شوند یا برای حرکت پایین بیایند.

لینک مفید : میوه درمانی و نکات گفته نشده

در حالی که این مشکل در یک بخش زیاد نیست، اما در مواقع اضطراری می‌تواند کاملاً ناراحت کننده باشد زیرا هنگام چرخاندن آن به سمت بالا و پایین، فضای زیادی را در اطراف چرخ دستی اشغال می‌کند. به ویژه هنگامی که چرخ دستی در راهروها یا در آسانسور حرکت می کند دشوار است.

ناپایدار در طول CPR: در یک بیمارستان گزارش شده است که نزدیک به ۲۰ مورد اورژانسی در طول روز وجود دارد که حدود ۱۰٪ آنها بسیار جدی هستند و احیای قلبی ریوی (CPR) یک روش کمک های اولیه است که اغلب استفاده می شود.

ترالی اورژانس : CPR نیاز به فشرده سازی شدید قفسه سینه دارد که می تواند توسط یک پلت فرم ناپایدار مختل شود. tatin

طراحی ۲ پیوندی که اغلب در چرخ دستی های بازیابی اضطراری استفاده می شود، حرکت جانبی در چرخ دستی ایجاد می کند که CPR را برای پاسخ دهندگان اضطراری سخت تر می کند.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : The Role of Emergency and Recovery Trolleys

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *