چگونه از رانندگی نترسیم ؟


امتیاز دهید نظرات شما

🔷 چگونه از رانندگی نترسیم ؟ فهرست :
🌟 ۱. تجربه و پاسخ
🌟 ۲. انواع شرایط برای ترس از رانندگی
🌟 ۳. راهکار ها
🌟 ۴. چگونه از رانندگی نترسیم ؟


⬅️ سوالات پاسخ داده شده :
🔹 میخوام رانندگی کنم میترسم ؟
🔸 رانندگی در جاهای شلوغ ؟
🔹 غلبه بر ترس از رانندگی ؟
🔸 رانندگی ریلکس ؟
🔹 ترس از ترافیک ؟

همه ی این سوالات بعد از خواندن این مقاله برای شما رفع خواهند شد.


قیمت : ۵.۵۰۰ تومان 🌟 سفارش / دریافت سریع 🌟


چگونه از رانندگی نترسیم ؟ معمولا ترس از رانندگی در افرادی که به تازگی قصد دریافت گواهینامه رانندگی دارند اتفاق می افتد.

پرخاشگری کودکان طلاق
بخوانید

این ترس ها بعضا به دلیل تجربه بد مثل تصادف است.

به ترس از رانندگی، ویفوبیا هم می گویند که از جمله اختلالات اضطرابی است که ترسی شدید و زیاد از حد و پیوسته از رانندگی است. افرادی که چنین ترسی دارند همزمان با نشستن پشت فرمان دچار استرس می شوند و کنترل خود را از دست می دهند.

خصوصا افرادی که به تازگی در حال آموزش رانندگی هستند پیش از حرکت موارد زیادی را باید کنترل و چک کنند که باعث افزایش استرس آنها می شود.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ : به عنوان مثال صکادرات که در آموزشهای قبلی به آن اشاره کردیم یکی از مواردی است که پیش از حرکت باید توسط راننده انجام شود.

پنج راه برای مبارزه با افسردگی
بخوانید

هرچه فرد تمرین بیشتری داشته باشد استرس وی کمتر شده و تسلط او بیشتر می شود.


منابع

کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – روانشناسیچگونه از رانندگی نترسیم ؟
چگونه از رانندگی نترسیم ؟

محیطی آرام در اتومبیل ایجاد کنید

شما باید هم در زمانی که پشت فرمان می‌نشینید و هم زمانی که در اتومبیلی در حال حرکت قرار دارید، احساس آرامش کنید. لباس و کفش راحت بپوشید.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ : وقتی سرنشینان در اتومبیل سروصدا می‌کنند، حتی حرفه‌ای‌ترین راننده‌ها‌ هم ممکن است مضطرب شوند.

برای افزایش احساس امنیت در خودتان، همه‌ی تعمیرات مورد نیاز اتومبیل‌تان را انجام دهید.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ : قبل از اینکه اتومبیل را برانید، نشستن در آن و آرام شدن را تمرین کنید. موسیقی آرامش‌بخش پخش کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بر احساس اضطراب‌ غلبه کنید و نیز باعث می شود صدای اتومبیلٰ‌های دیگر را نشنوید.

چیکار کنم زود اشکم در میاد ؟
بخوانید

تمرین ارامش عضلانی کنید

یکی از روش های مقابله با استرس بیش از حد ، تمرین ارامش عضلانی است که شما در این مرحله یاد میگیرید که چطور موقع مواجهه شدن با اضطراب ، ارامش را به خودتان القا کنید.


افکارتان را اصلاح کنید

با این حساب بهتر هست که اصلا در موقعیت قرار نگیرید. این افکار کاملا مردود هست بنابراین بجای گوش دادن به این افکار منفی، با تمرین، تمرکز خویش را بالا ببرید.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ : بین افرادی که ترس از رانندگی دارند اغلب افکار نادرستی مرسوم هست مانند این که گفته میشود کسی که حین رانندگی استرس دارد هیچوقت راننده ی خوبی نخواهد گردید، یا درصورتی که دچار اضطراب هستید نمی توانید روی خودتان کنترل داشته باشید

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟
بخوانید

تا تسلط ندارید رانندگی نکنید

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ : تازه واردها باید تا مدتی در مکان های خلوت و همچنین با کسی رانندگی کنند تا دلگرمی داشته باشند. بهتر هست آن شخص رانندگی ماهری باشد.

در مورد اضطراب در رانندگی باید بگوییم که درصورتی که شک دارید رانندگی بلد هستید تنها پشت ماشین ننشینید.


چگونه از رانندگی نترسیم ؟

مهمترین دلیل ترس از رانندگی نداشتن تسلط کافی در رانندگی و یا نوآموز بودن است.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ : خیابان‌های شلوغ و اتوبان‌های پرترافیک همه و همه منجر به ایجاد استرس هنگام رانندگی می‌شوند.

تصادف با عابر پیاده ، برخورد با خودروهای دیگر ، تصادف خودرو های دیگر با فرد و انتقال استرس سرنشین خودرو به راننده از دیگر عوامل های ترس از رانندگی است.

بیماری ها و‌ریشه های آن در ذهن ما
بخوانید

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ هراس یا فوبی به ترس از شیء، جانور یا موقعیت خاصی گفته می‌شود که افراد از مشاهده یا قرار گرفتن در آن وضعیت‌ها، دوری یا اجتناب می‌کنند چراکه روبرو شدن با آن موقعیت‌ها اضطراب آن‌ها را به حدی بیشتر می‌کند که کنترل اضطرابشان از دستشان خارج می‌شود.

برای افرادی که قصد یاد گرفتن رانندگی را دارند نخستین جلسه رانندگی بسیار مهم است، کسی که رانندگی یاد می گیرد باید برای نخستین بار ماشینش را به یک جاده خلوت و باز ببرد در غیر این صورت ترسی در او به وجود می‌آید که شاید تا آخر عمر در وجود او بماند.

چرا عاشق میشویم ؟
بخوانید

همچنین گاهی آن قدر این اضطراب‌ها شدید می‌شود که بخش‌هایی از زندگی آن‌ها را مختل می‌کند مانند شما که به دلیل همین اضطراب زیادتان، توان رانندگی ندارید.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟

برای بسیاری از افراد این ترس و واهمه مانع از قبولی آن‌ها در امتحانات رانندگی می‌شود.


من حدود ۱۰ سال پیش گواهینامه رانندگیمو گرفتم و خیلی عالی بودم. اما فقط ۳ ماه پشت ماشین نشستم و یه وقفه طولانی افتاد تاااااااااااااا الان. من شرایط خرید ماشین رو برای خودم به راحتی دارم  اما یه ترس وحشتناکی دارم از رانندگی.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ یا تو جاهای شلوغ استرس میگیرم وحشتناک. چیکار کنم تا این ترس بریزه ؟

آیا افسردگی سراغ کودکان هم میاید ؟
بخوانید

(همسرمم ماشینش اغلب اوقات تو پارکینگ خونمونه اما به دلایل حساسیت بسیار بالای ایشون روی ماشینش اصصصلا دوست ندارم حتی با ماشینش برم تمرین!)

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ همش فکر میکنم من در این زمینه نمیتونم موفق باشم. واقعا از اینکه روزی ۲۰-۳۰ تومن کرایه ماشین میدم در حالی که میتونم خودم هر جا که بخوام با ماشین خودم برم اذیت میشم. از اتوبانها میترسم فکر میکنم نمیتونم با آینه سرعت ماشینهای دیگه رو تشخیص بدم و تصادف میکنم.


۳ دلیل دیگر احساس هراس 

صاحب‌نظران و روان‌شناسان درباره علت‌های ترس و هراس سه دلیل کلی را بیان کرده اند :

چگونه به خواب شخص مورد نظر برویم ؟
بخوانید

چون آموخته‌اید بترسید

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ علت دوم هم اینکه بعضی افراد آموخته‌اند از دیدن چیزی که آن‌ها را می‌ترساند، بترسند.

چون گذشتگان می‌ترسیده‌اند

یک علت ترش پیروی از گذشتگان است. مثلا اکثرا از خیلی از حیوانات و جانوران میترسیده اند و ما هم همینطور هستیم. این ترس از زمان های عصر حجر هم وجود داشته است.

چون افکارتان تحریف شده است

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ سومین عامل، داشتن افکار نادرست یا تحریف شدن فکر است. مثلا این امکان وجود دارد که علت ترس شما از رانندگی این عقیده باشد که نمی‌توانید اضطرابتان را در آن حالت تحمل کنید و روبرو شدن با آن موقعیت برایتان غیر قابل تحمل است.

تفاوت مرد و‌ زن
بخوانید

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از آسان طب درباره روشهای درمان استرس رانندگی و ترس از رانندگی تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟

برای همین از رانندگی می ترسید. یا مثلا با خود بگویید نکند تصادف کنم، نکند کسی خلاف بیاید و … . سعی کنید افکار منفی را دور بریزید تا بتوانید بر استرس رانندگی غلبه کنید.


ترس از رانندگی در شهر، ترس از رانندگی در مکان‌های شلوغ، وارد شدن به اتوبان‌ها، بهانه‌‌‌آوردن برای فرار از رانندگی، دستپاچگی هنگام رانندگی، رانندگی نکردن در اوضاع جوی نامناسب، ترس از تصادف و از دست دادن کنترل هنگام رانندگی، ناتوانایی لحظه‌ای برای تصمیم‌گیری به هنگام رانندگی، از دست دادن کنترل به هنگام رانندگی از جمله نشانه های رایج بین افرادی است که از رانندگی می ترسند.

تست استنفورد بینه
بخوانید

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ ستواندوم مرتضی ابراهیمی افزود: حق تقدم در رانندگی با راننده ای است که در سمت راست حرکت می کند ، حق تقدم در میدان با اتومبیلیه که در میدان در حال چرخش است، رعایت فاصله ۲ ثانیه با اتومبیل جلویی، راهنما در هنگام تغییر مسیر، نگاه کردن به نقاط کور آینه، رعایت سرعت مجاز، عدم گرفتن سبقت از سمت راست و خیلی موارد دیگر که جزء قوانین رانندگی محسوب می شود و مطمئن باشید با رعایت قوانین هیچگاه با هیچ اتومبیلی برخورد نخواهید کرد.

چگونه از رانندگی نترسیم ؟ کارشناس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور مازندران درباره غلبه بر استرس در رانندگی و راه درمان جهت کاهش ترس از رانندگی گفت: اگر تازه کار هستید، در لاین وسط و یا لاین دوم سمت راست برانید. در این لاین ها رانندگانی قرار دارند که حوصله بیشتری برای رانندگی دارند و سرعتشان نسبت به دیگران کمتر است.

با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟
بخوانید


به این مطلب امتیاز دهید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه