جزوه روانشناسی سالمندی و آشنایی با جزوه سالمندی

? جزوه روانشناسی سالمندی | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- روانشناسی سالمندی چیست؟

? ۲- سالمندان و رهایی از افسردگی

? ۳- مشاوره در زمینه های مختلف

? ۴- سن معمول کهنسالان چیست ؟

? ۵- دلایل طولانی شدن عمرقیمت : ۱۶.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


ممکن است فکر کنید که افراد مسن تر بدخلق، سرگردان، ضعیف و ضعیف هستند. و اینکه سن شما توسط ژن های شما تعیین می شود. اصلاً اینطور نیست. به طور کلی، آنها با وجدان تر، موافق تر و بهتر می توانند احساسات را تنظیم کنند.

آنها همچنین سطوح بالاتری از شادی نسبت به همتایان خود در میانسالی دارند و اغلب آرام‌تر هستند، ذهنیت‌های انعطاف‌پذیری دارند و بیشتر سپاسگزار هستند.

جزوه روانشناسی سالمندی : امروزه بسیاری از افراد مسن نسبت به سالمندان در دهه های گذشته سلامتی بهتر، ثروت بیشتر و سطح تحصیلات بالاتر را گزارش می دهند.

علم توجه زیادی به رفاه افراد در سال های آخر زندگی دارد. یکی از زمینه های نگرانی عملکرد شناختی و اثرات زوال عقل و بیماری آلزایمر است. سلامت جسمی یکی دیگر از موضوعات مهم نگرانی برای جمعیت سالخورده است.

جزوه روانشناسی سالمندی : حرکت و سلامت بدن به تضمین کیفیت زندگی طولانی کمک می کند. علاوه بر این، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که جوانان بیشتری برای مشاوره و حکمت در حوزه‌های مختلف به بزرگ‌ترها روی می‌آورند.

و امروزه، افراد ۶۵ ساله و بالاتر از اختلالات ناتوان کننده کمتری رنج می برند، افراد ۷۵ تا ۸۴ ساله آسیب های کمتری را گزارش می کنند، و افراد کمتری در خانه های سالمندان یا در ترتیبات زندگی کمکی زندگی می کنند.

به علاوه، امید به زندگی با یک حاشیه بزرگ افزایش یافته است. مردان می توانند انتظار داشته باشند تا حدود ۸۳ سال زندگی کنند، و یک زن می تواند انتظار داشته باشد که تا حدود ۸۵ سال زندگی کند.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش روانشناسی


جزوه روانشناسی سالمندی

تا آنجا که به تکامل مربوط می شود، ما اینجا هستیم تا تولید مثل کنیم و بدن ما باید در سال های جوانی برای چنین فرزندآوری مناسب و سالم باشد.

در سال‌های پیشرفته، پس از تولید مثل، تأثیر منفی ژن‌های ما آشکارتر می‌شود، زیرا هیچ مزیت تکاملی در افزایش طول عمر ما وجود ندارد.

جزوه روانشناسی سالمندی : اما پزشکی مدرن این موضوع را تا حد زیادی تغییر داده است، طول عمر افزایش یافته است و در نتیجه ما شاهد مشکلات سلامتی مرتبط با افزایش سن هستیم. این کاهش در همه چیز از عملکرد شناختی گرفته تا دندان های ضعیف دیده می شود.

لینک مفید : مدیتیشن سکوت و نحوه آموزش اصولی مدیتیشن سکوت ذهن

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تغییر بدن و داشتن یک زندگی سالم تر، به زیست شناسی پیری و پیری سالم مراجعه کنید.


آیا زوال شناختی در پیری شایع است؟

تجربه فراموشی، کاهش دامنه توجه، از دست دادن خفیف حافظه، کمی سردرگمی، اختلال در قضاوت و مشکل در یادگیری چیزهای جدید مانند تسلط بر تلفن هوشمند کاملاً طبیعی است.

جزوه روانشناسی سالمندی : این علائم شناختی ممکن است بعد از ۶۰ سالگی و اغلب بعد از ۷۰ سالگی ظاهر شوند.


آیا افراد مسن بد می خوابند؟

مطالعه ای در مجله پزشکی خواب بالینی گزارش داد که تا ۴۸ درصد از افراد مسن از بی خوابی رنج می برند. افراد مسن زودتر از خواب بیدار می شوند، به راحتی خسته می شوند، در طول روز چرت می زنند و زودتر غذا می خورند.

جزوه روانشناسی سالمندی : همه اینها ترکیب خوبی برای یک برنامه خواب معمولی نیستند. به این معادله، داروهایی که یک سالمند ممکن است استفاده کند، یا سایر شرایط پزشکی که تحت مدیریت آنها هستند، مانند دیابت یا آلزایمر یا هر بیماری جدی دیگر را اضافه کنید.

لینک مفید : چرا عاشق میشویم ؟ دلیل عاشق شدن

روانشناسان مدتهاست به پیری و سلامت روان اهمیت می دهند و انجمن روانشناسی آمریکا از دهه ۱۹۴۰ یک بخش متمرکز بر رشد و پیری بزرگسالان داشته است.

جزوه روانشناسی سالمندی : با این حال، تا سال ۲۰۱۰ بود که روانشناسی روانشناسی به عنوان یک حوزه تحقیقاتی مجزا توسط هیئت روانشناسی حرفه ای آمریکا، با استانداردهای خاص خود برای صدور گواهینامه هیئت مدیره شناخته شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد روانشناسی و مراقبت، به مراقبت از عزیزان سالخورده مراجعه کنید.


روانشناسی چیست؟

روانشناسی روانشناسی تخصصی است که بر درک، درمان و بهبود سلامت روان افراد مسن تمرکز دارد.

جزوه روانشناسی سالمندی : برای انجام این کار، متخصصان بهداشت با خانواده ها و مراقبان کار می کنند.

لینک مفید : ورای اصل لذت و نحوه شناخت اصولی لذت

آنها در سیستم های مختلف مراقبت مانند پرستاری ماهر یا تسهیلات زندگی کمکی مشورت می کنند، در حمایت از نیازهای سالمندان شرکت می کنند و در همکاری با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی و آژانس های خدمات اجتماعی نقش دارند.


یائسگی از چه زمانی شروع می شود؟

یائسگی با کاهش تخمک ها در تخمدان ها و همچنین کاهش سطح هورمون ها مشخص می شود. باروری معمولاً در سنین ۲۵ تا ۳۰ سالگی به اوج خود می رسد و پس از ۳۵ سالگی کاهش می یابد.

جزوه روانشناسی سالمندی : پیش ساز یائسگی، پیش یائسگی است که می تواند در اوایل سن ۳۵ سالگی رخ دهد، اما بیشتر در حدود ۴۰ سالگی.

لینک مفید : زبان بدن و نحوه یادگیری اصولی زبان بدن

چرخه قاعدگی شروع به کاهش می کند و در حدود ۵۰ سالگی متوقف می شود. یائسگی ممکن است با علائمی مانند گرگرفتگی و نوسانات خلقی مشخص شود.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Journal scope statement

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *