زبان بدن و نحوه آموزش پیشرفته زبان بدن

آموزش پیشرفته زبان بدن | همان‌طور که در معرفی بحث ارتباط غیرکلامی اشاره شد، در یک بخش‌بندی کلی، موضوع پیامهای غیرکلامی را می‌توان در سه حوزه‌ی زبان بدن، زمان و فضا بررسی کرد.

? آموزش پیشرفته زبان بدن | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- معنی حرکات دست !!

? ۲- حرکات کف دست !!

? ۳- حالات صورت !!

? ۴- اساس زبان بدن چیست ؟قیمت : ۱۱.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


با آموزش زبان بدن و یادگیری تکنیک های زبان بدن می‌کوشیم در هر نوع ارتباط و مذاکره با دیگران، پیام خود را به شکلی دقیق‌تر و مناسب‌تر برای طرف مقابل ارسال کرده و نیز، پیام‌های او را تا حد امکان به شکلی دقیق‌تر دریافت و تفسیر کنیم.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


آموزش پیشرفته زبان بدن | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

زبان بدن ابزار قدرتمندی برای برقراری ارتباط است، اما همیشه غریزی نیست. اگر روی مهارت های ارتباطی خود کار می کنید، یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چه چیزی و چگونه یاد بگیرید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : درمان می‌تواند به شما کمک کند تا سبک و مهارت‌های ارتباطی را توسعه دهید، علاوه بر ارائه پشتیبانی برای موضوعات دیگری مانند اضطراب اجتماعی یا کمرویی.

لینک مفید : تست استنفورد بینه

هر زمان که چهره به چهره با هم ارتباط برقرار می کنیم از زبان بدن استفاده می کنیم. این یک زبان غیرکلامی است که بر معنای زبان مستقیمی که ما استفاده می کنیم تأکید می کند یا آن را تغییر می دهد.

ما از طریق حرکات بدن، وضعیت بدنی، تماس چشمی، حرکات دست، لحن و حجم صدا، حالات چهره و ریزعباراتی که برای ما و همچنین مخاطبانمان معنی دارد، با دیگران صحبت می کنیم. درک زبان بدن می تواند به بهبود ارتباطات کمک کند.

آموزش پیشرفته زبان بدن : ارتباط غیرکلامی یک خیابان دو طرفه است. وقتی در برقراری ارتباط با بدن خود احساس راحتی می کنید، ممکن است در سیگنال های غیرکلامی که برای دیگران ارسال می کنید ماهر شوید.

در واقع، برقراری ارتباط از طریق زبان بدن و سایر علائم غیرکلامی حتی ممکن است بسیار سرگرم کننده باشد. همانطور که روی مهارت‌های خود برای برقراری ارتباط با سیگنال‌های غیرکلامی کار می‌کنید، طبیعتاً مهارت‌های بهتری در نحوه تفسیر زبان بدن که دیگران به تصویر می‌کشند به دست خواهید آورد، و این نیز مزایای خود را دارد.


قدرت زبان بدن

استفاده از زبان بدن مثبت می تواند به شما کمک کند به آنچه می خواهید برسید اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید. می تواند شغلی برای شما ایجاد کند، به شما کمک کند خانه خود را بفروشید، در یک مشاجره پیروز شوید یا یک رابطه را شروع کنید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : از طرف دیگر، زبان بدن منفی می تواند شما را از دستیابی به چیزهایی که می خواهید باز دارد.

علاوه بر این، می‌تواند باعث شود دوستان خود را از دست بدهید، فرصت‌های کاری را از دست بدهید، یا افرادی را که می‌خواهید تحت تأثیر قرار دهید، توهین کنید.


زبان بدن چقدر قابل اعتماد است؟

زبان بدن نه تنها قدرتمند است، بلکه معمولاً برای آشکار کردن احساسات واقعی شما نیز قابل اعتماد است. با این حال، اگر فردی که آن را بیان می کند بداند چگونه آن را به خوبی دستکاری کند، زبان بدن کاملا قابل اعتماد نیست.

آموزش پیشرفته زبان بدن : بازیکن پوکری را در نظر بگیرید که زبان بدن خود را به حدی کامل کرده است که سایر بازیکنان “گفته های” آنها را نمی بینند.

لینک مفید : چگونه به خواب شخص مورد نظر برویم ؟

زبان بدن در بیشتر مواقع ظاهر می شود، چه بخواهید آن را فاش کنید یا نه. با این حال، هنگام ارزیابی زبان بدن شخص دیگری باید مراقب باشید.

شما ممکن است زبان بدن را به یک شکل تفسیر کنید، اما این ژست ممکن است برای شخص دیگری معنایی کاملاً متفاوت داشته باشد. هنگام خواندن زبان بدن، دانستن اینکه چه زمانی تفاوت‌های فرهنگی بین افراد وجود دارد بسیار مهم است.


مثال های زبان بدن

مثال‌های زبان بدن زیر رایج هستند. وقتی آنها را یاد گرفتید معمولاً تشخیص معنای آنها آسان است.

آموزش پیشرفته زبان بدن : بازوها در سراسر قفسه سینه ضربدری شده اند

لینک مفید : بیماری ها و علت های ذهنی

بازوها و پاهای شما شاید یکی از اولین نوع ارتباط غیرکلامی باشد که مردم با دیدن شما متوجه آن می شوند. می توانید از آنها برای زبان بدن مثبت یا زبان بدن منفی استفاده کنید.

نشستن یا ایستادن با دستان ضربدری روی سینه تقریبا همیشه به عنوان زبان بدن دفاعی تلقی می شود.

به طور کلی، مردم فردی را که دستانش را روی هم گذاشته، ناامن، آزرده یا بسته می بینند. وقتی این کار را انجام می‌دهید، در حالت بسته و رها هستید. ممکن است عصبانی یا لجباز به نظر برسید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : اگر فردی را دیدید که برای مدت طولانی دست و پاهایش را روی هم قرار داده است، به یاد داشته باشید که می تواند نشان دهنده این باشد که دمای جایی که هستید خیلی سرد است.

همچنین می تواند به این معنی باشد که آنها خسته هستند یا به سادگی شانه های خود را روی یک صندلی بدون بازو نگه می دارند.


لبخند

بسته به حالت چهره، لبخند می تواند معانی مختلفی داشته باشد. لبخندهای شاد، لبخندهای خجالتی، لبخندهای گرم و لبخندهای کنایه آمیز وجود دارد. لبخند دوشن شامل بالا کشیدن گوشه های دهان در حالی که چشمان خود را فشار می دهید تا پای کلاغی ایجاد شود.

آموزش پیشرفته زبان بدن : این یک لبخند واقعی در نظر گرفته می شود، برخلاف لبخند مصنوعی که در آن فقط دندان های خود را در معرض دید قرار می دهید. آیا تا به حال نام اصطلاح “چشم های خندان” را شنیده اید؟

لینک مفید : چگونه ترس از ارتفاع را از بین ببریم ؟

برخی از افراد واقعاً در ارسال لبخند از طریق تماس مستقیم چشمی خوب هستند. هنگامی که یک لبخند دوشن اصیل به نمایش می گذارید، به مردم اجازه می دهید بفهمند که صمیمی و دوستانه هستید.


پاهای خود را روی هم قرار دهید

روشی که پاهایتان را روی هم می گذارید می تواند چیزهای زیادی در مورد شما و احساس شما در هر لحظه به دیگران بگوید.

اگر آنها را از مچ پا ضربدری کنید، ممکن است نشان دهد که سعی دارید چیزی را پنهان کنید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : اگر آنها را از روی زانو ضربدری کنید اما زانوهای خود را از طرف مقابل بگیرید، نشان می دهید که با او ناراحت هستید. در بیشتر موارد، بهترین گزینه این است که پاهای خود را محکم روی زمین بکارید.

یک اصطلاح رایج مربوط به زبان بدن، وضعیت «شکل چهار» است. برای نشستن به این شکل، دست ها و پاهای خود را به سمت جلو دراز کنید و سپس یک مچ پا را روی زانو به سمت بالا بکشید، در حالی که پاهایتان را روی هم قرار داده و ناحیه لگن باز است. با پاهای ضربدری در این حالت، بدن شما شکل عدد چهار را می سازد.

آموزش پیشرفته زبان بدن : پیام ارتباطی غیرکلامی که حالت “شکل چهار” نشان می دهد این است که شما قدرتمند و سلطه جو هستید.

وقتی دست‌ها و پاهای شما باز و آرام هستند، یک ارتباط غیرکلامی ارسال می‌کنید که مطمئن و قابل دسترس هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *