تنبلی چیست ؟ آموزش اصولی روانشناسی تنبلی

تنبلی چیست ؟ آموزش اصولی روانشناسی تنبلی | معمولا تنبلی یک ریشه ذهنی در وجود ما دارد و یک ریشه جسمی ریشه جسمی با توجه به تغذیه و آزمایشات لازم برطرف میشود

? تنبلی چیست ؟ روانشناسی تنبلی | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- تنبلی چیست ؟

? ۲- ١٢ قدم برطرف کردن تنبلیقیمت : ۳.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


اما برای برطرف کردن ریشه ذهنی باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید که در این جا ما به شما این نکات را آموزش میدهیم


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوت

مترادف تنبلی، تنبلی و تنبلی است. بی حالی از واژه لاتین indolentia مشتق شده است، “بدون درد” یا “بدون دردسر”. تنبلی بیشتر از تنبلی یا بی حوصلگی، جنبه های اخلاقی و معنوی دارد.

در سنت مسیحی، تنبلی یکی از هفت گناه کبیره است، زیرا جامعه و برنامه خدا را تضعیف می کند و به گناه دعوت می کند. برای مثال، کتاب مقدس در کتاب جامعه درباره تنبلی بحث می‌کند: «با سستی بسیار ساختمان پوسیده می‌شود. و از بیکاری دست ها خانه فرو می ریزد.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : ضیافت برای خنده برپا می شود و شراب شادی می بخشد، اما پول همه چیز را جواب می دهد.


تنبلی را نباید با اهمال کاری یا بیکاری اشتباه گرفت.

به تعویق انداختن به تعویق انداختن یک کار به نفع سایر وظایف است، که اگرچه آسان تر یا لذت بخش تر تلقی می شوند، معمولاً کمتر مهم یا فوری هستند.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : به تعویق انداختن یک کار برای اهداف سازنده یا استراتژیک به معنای تعلل نیست. برای اینکه به تعویق انداختن تبدیل شود، به تعویق انداختن باید نشان دهنده برنامه ریزی ضعیف و ناکارآمد باشد و منجر به هزینه کلی بیشتر برای اهمال کننده شود، به عنوان مثال، به شکل استرس، احساس گناه، یا از دست دادن بهره وری.

لینک مفید : آیا افسردگی سراغ کودکان هم میاید ؟

به تعویق انداختن اظهارنامه مالیاتی تا زمانی که همه ارقام مشخص شود یک چیز است، اما به تعویق انداختن آن به طوری که برنامه ها و مردم را به هم ریخته و باعث جریمه شود کاملاً چیز دیگری است.

تنبلی و به تعویق انداختن کار از این جهت شبیه به هم هستند که هر دو شامل کمبود انگیزه هستند. اما، بر خلاف یک فرد تنبل، یک تعلل کننده آرزو دارد و قصد دارد کار را به پایان برساند و علاوه بر این، در نهایت آن را انجام می دهد، البته با هزینه بیشتری برای خودش.


بیکاری برابر است با تنبلی

بیکار بودن یعنی: کاری نکردن. این می تواند به این دلیل باشد که شما تنبل هستید، اما همچنین می تواند به این دلیل باشد که کاری برای انجام دادن ندارید یا به طور موقت قادر به انجام آن نیستید. یا شاید قبلاً این کار را انجام داده اید و در حال استراحت یا بهبودی هستید.

لینک مفید : چگونه به خواب شخص مورد نظر برویم ؟

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : بیکاری اغلب رمانتیک می شود، همانطور که در اصطلاح ایتالیایی dolce far niente («هیچ کاری انجام ندادن شیرین است» تجسم می شود. بسیاری از مردم به خود می گویند که به جای اینکه برای کار یا محصول آن ارزش قائل هستند، سخت کار می کنند و میل به بیکاری دارند.

اگرچه غریزه طبیعی ما برای بیکاری است، اکثر مردم تحمل بیکاری طولانی مدت را دشوار می دانند.

قرار گرفتن در صف به مدت نیم ساعت در ترافیک می تواند باعث ایجاد احساس بی قراری و تحریک پذیری در ما شود و بسیاری از رانندگان ترجیح می دهند مسیر جایگزین را انتخاب کنند، حتی اگر احتمال دارد طول بکشد تا آنها بیشتر از نشستن در ترافیک باشد.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : تحقیقات اخیر نشان می دهد که، اگرچه غریزه ما برای بیکاری است، اما مردم ضعیف ترین بهانه را برای مشغول ماندن انتخاب می کنند. علاوه بر این، افراد از این که مشغول هستند احساس خوشحالی بیشتری می کنند، حتی اگر مشغله آنها به آنها تحمیل شود.

لینک مفید : بیماری ها و علت های ذهنی

Hsee و همکارانش در مقاله خود، بیکاری و نیاز به مشغله توجیه پذیر (۲۰۱۰) حدس می زنند که بسیاری از اهداف ادعایی که مردم دنبال می کنند ممکن است کمی بیشتر از توجیهی برای مشغول ماندن باشند.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : به عقیده من، این تجلی دفاع شیدایی است: تمایل، زمانی که با افکار یا احساسات ناراحت کننده مواجه می شود، حواس هشیار را با انبوهی از فعالیت یا با افکار یا احساسات مخالف منحرف می کند. اسکار وایلد گفت: «اصلاً هیچ کاری انجام ندادن، سخت ترین کار دنیا، سخت ترین و روشنفکرانه ترین کار است».

آلبر کامو در مقاله خود در سال ۱۹۴۲، اسطوره سیزیف، فلسفه پوچی خود را معرفی می کند. در فصل آخر، او پوچ بودن زندگی انسان را با وضعیت اسفبار سیزیف، پادشاه اسطوره‌ای افیرا مقایسه می‌کند که به دلیل فریبکاری مزمن خود مجازات شد و مجبور شد برای همیشه همان کار بی‌معنی هل دادن یک تخته سنگ به بالای کوه را تکرار کند. ببینید که دوباره به پایین برمی گردد.

کامو خوش بینانه نتیجه می گیرد: «مبارزه برای رسیدن به اوج خود برای پرکردن قلب یک مرد کافی است. باید سیزیف را شاد تصور کرد.

لازم به ذکر است که بسیاری از افرادی که ممکن است به نظر بیکار به نظر برسند، در واقع چیزی از این دست نیستند.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : لرد ملبورن، نخست وزیر مورد علاقه ملکه ویکتوریا، فضایل “عدم فعالیت استادانه” را تمجید کرد. جک ولش به‌عنوان رئیس و مدیرعامل جنرال الکتریک، یک ساعت در روز را به آنچه که «زمان نگاه کردن به بیرون از پنجره» می‌گفت، می‌گذراند.

لینک مفید : ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی

متخصصان بیکاری استراتژیک از لحظات “بیکار” خود، از جمله، برای مشاهده و لذت بردن از زندگی، یافتن الهام، حفظ دیدگاه، دور زدن کوچک بودن، کاهش ناکارآمدی و نیمه عمر، و حفظ سلامت و انرژی خود برای وظایف و مشکلات واقعاً مهم استفاده می کنند.


نظریه های تکاملی تنبلی

اجداد عشایری ما برای رقابت برای منابع کمیاب و مبارزه یا فرار با دشمنان و شکارچیان مجبور بودند انرژی خود را حفظ کنند. صرف تلاش برای هر چیزی غیر از مزیت کوتاه مدت می تواند بقای آنها را به خطر بیندازد.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : در هر صورت، در غیاب امکاناتی مانند آنتی بیوتیک، بانک، جاده یا یخچال، فکر درازمدت چندان منطقی نبود. میل به عمل منجر می شود و عمل منجر به رضایت فوری می شود، بدون نیاز به پیشنهاد، برنامه ریزی، آماده سازی و غیره.

امروزه، بقای صرف از دستور کار خارج شده است و این فعالیت استراتژیک بلندمدت است که به بهترین نتایج منجر می شود. با این حال، غریزه ما همچنان صرفه جویی در انرژی است، و ما را به صرف تلاش برای پروژه های انتزاعی با بازدهی تاخیری و نامشخص بی میل می کند.

تنبلی چیست ؟ | روانشناسی تنبلی : هوش و چشم‌انداز می‌تواند غریزه را تحت تأثیر قرار دهد، و برخی از افراد بیشتر از دیگران آینده‌گرا هستند که از اوج موفقیت، آنها را «تنبل» می‌خوانند. در واقع، تنبلی چنان با فقر و شکست پیوند خورده است که یک فرد فقیر اغلب تنبل فرض می‌شود، صرفنظر از اینکه واقعاً چقدر سخت کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *