ضمیر ناخودآگاه زیگموند فروید اصول ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه زیگموند فروید اصول ضمیر ناخودآگاه | PDF بخش روانشناسی : ۱- چگونه ضمیر ناخوداگاه را فعال کنیم ؟ ۲- توپوگرافی و دینامیک سرکوب ۳- ضمیر ناخوداگاه زیگموند فروید ۴- ضمیر ناخودآگاه چیست؟قیمت : ۲۸.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


ضمیر ناخودآگاه سیستم ثانویه قدرتمندی است که همه چیز را در زندگی شما اداره می کند. یادگیری چگونگی ایجاد ارتباط بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه ابزاری قدرتمند در مسیر موفقیت، خوشبختی و ثروت است.

ضمیر ناخودآگاه یک بانک داده برای هر چیزی است که در ذهن خودآگاه شما نیست. باورها، تجربیات قبلی، خاطرات، مهارت های شما را ذخیره می کند. هر چیزی که دیده اید، انجام داده اید یا فکر کرده اید نیز وجود دارد.

همچنین سیستم راهنمایی شماست. دائماً اطلاعات حاصل از حواس را برای خطرات و فرصت ها زیر نظر دارد. و آن اطلاعات را به ضمیر خودآگاه منتقل می کند، که شما می خواهید با آن ارتباط برقرار کند (در مورد آن موضوع پیچیده – بعدا).

ارتباط بین ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه دو طرفه است. هر بار که ایده، یا احساس، خاطره یا تصویری از گذشته دارید، این ضمیر ناخودآگاه با ذهن خودآگاه شما ارتباط برقرار می کند. ارتباط از راه دیگر چندان پیش پا افتاده نیست و با استفاده از اصل پیشنهاد خودکار به دست می آید.

این مقاله به معرفی قدرت های ضمیر ناخودآگاه و نحوه استفاده از آنها در مسیر موفقیت می پردازد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه با ناخودآگاه خود ارتباط بهتری برقرار کنید و چگونه آن را در مسیری که می خواهید دنبال کند تنظیم کنید.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی | بخش روانشناسی


ضمیر ناخودآگاه زیگموند فروید

آیا تا به حال خوانده اید که انسان ها فقط از بخشی از مغز خود استفاده می کنند؟ خوب، این بیشتر از همه به خاطر ضمیر ناخودآگاه است.

ضمیر ناخودآگاه : دانشمندان هرگز واقعاً آن را به طور عمیق مطالعه نکرده اند و ما هنوز به اندازه کافی در مورد آن نمی دانیم. اما ما می دانیم که می تواند تقریباً هر کاری را که ما انجام می دهیم اجرا و کنترل کند.

به عنوان مثال، هنگامی که مراقبه می کنید و شروع به کنترل نفس خود می کنید، کنترل را از ضمیر ناخودآگاه می گیرید و آن را به ضمیر خودآگاه خود می دهید. شما شروع به نان خوری عمیق و با شکم خود می کنید.

ضمیر ناخودآگاه : سپس برای کنترل آن متوقف می شوید و ناخودآگاه شما شروع به انجام آن می کند. دیگر لازم نیست به آن فکر کنید. تنفس شما آرام خواهد ماند تا زمانی که محرک دیگری آن را تغییر دهد (مثلاً استرس). همه چیز در پشت سر شما کنترل می شود.

نمونه دیگری از وظایف ضمیر ناخودآگاه اطلاعاتی است که از حواس به دست می آید. مغز شما با صدها مگابایت در ثانیه اطلاعات بمباران می شود. اگر مجبور به بررسی و پردازش همه چیز شود، منفجر می شود.

ضمیر ناخودآگاه : به همین دلیل است که شما یک مانع در میان دارید – ضمیر ناخودآگاه. این همه چیز را پردازش می کند و فقط این اطلاعات را که در همین لحظه برای شما مرتبط است منتقل می کند.


میمون وحشی

بهترین مقایسه ضمیر ناخودآگاه با یک میمون وحشی است. می تواند تمام روز را بیداد کند زیرا به راحتی خسته نمی شود.

و می تواند اطلاعات تصادفی را به قسمت اصلی مغز برساند. یا ممکن است خود را مشغول دستیابی به اهداف شما و ارائه اطلاعات مورد نیاز برای موفقیت (فرصت ها) در اختیار شما قرار دهد.

لینک مفید : ضمیر ناخودآگاه چیست ؟

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به این میمون وحشی هدف بدهید!


برقراری ارتباط با ضمیر ناخودآگاه شما

انتقال افکار از ذهن خودآگاه به ضمیر ناخودآگاه دشوار است زیرا باید با احساسات انجام شود.

ضمیر ناخودآگاه : فقط افکاری که با احساسات واقعی منتقل می شوند به پشت ذهن شما می رسند. و فقط افکاری که توسط یک احساس قوی پشتیبانی می شوند در آنجا باقی می مانند.

لینک مفید : اعتماد به نفس و آشنایی با راز و رمز تقویت اعتماد به نفس

متأسفانه، این هم برای احساسات منفی و هم برای احساسات مثبت صادق است. و همچنین متأسفانه احساسات منفی معمولاً قوی تر از احساسات مثبت هستند.

اگر به مطالب بیشتری در مورد احساسات علاقه دارید، می توانید این مقاله را نیز بخوانید: هوش هیجانی – ۱۰ راه برای بهبود خودآگاهی.


ترس و خودگویی منفی

اولین قدم شما در به کارگیری قدرت ضمیر ناخودآگاه حذف افکار مملو از احساسات منفی است. همچنین باید خودگویی منفی را متوقف کنید یا حداقل مطمئن شوید که مملو از احساسات نیست.

ضمیر ناخودآگاه : ترس های شما اغلب به حقیقت می پیوندند، به خصوص زمانی که در مورد آنها بسیار احساساتی هستید. و به همین دلیل است که خودگویی منفی می تواند چنین اثرات مضری داشته باشد.

لینک مفید : استرس چیست ؟

از بین بردن این افکار منفی یا مقابله با آنها در اسرع وقت گام بسیار مهمی به سوی موفقیت است.

داستانی در مورد فرشته نگهبان وجود دارد که همیشه شما را دنبال می کند. وقتی به خود می گویید “زندگی من افتضاح است” زندگی افتضاح را یادداشت می کنید. وقتی می گویید “کار من خسته کننده است”، کار خسته کننده را یادداشت می کند.

ضمیر ناخودآگاه : و وقتی می گویید “بدن من زشت است” بدن زشت را یادداشت می کند. و سپس ادامه می دهد و همه آن آرزوها را برآورده می کند، زیرا آنها پر از احساسات قوی هستند (غم، ناامیدی، پشیمانی، نفرت از خود). آن فرشته ضمیر ناخودآگاه شماست.

لینک مفید : آداب معاشرت با معلولین نحوه آداب معاشرت

در اینجا توقف کنید و از خود بپرسید: “آیا می توانید اجازه دهید خودگویی منفی در ذهن شما وارد شود؟”


تکنیک مقابله

یکی از بهترین روش ها در کاهش خودگویی منفی، تکنیک مقابله است. هر بار که یک فکر منفی به ذهن شما خطور می کند، آن را با یک ضد فکر مثبت شدید مقابله می کنید.

ضمیر ناخودآگاه : به عنوان مثال، اگر ارائه مهمی دارید و با خود فکر می کنید: “من خودم را جلوی همه آن مردم شرمنده می کنم” بلافاصله با آن مقابله کنید: “نه! قرار است آنقدر خوب باشم که تماشاگران پنج دقیقه مرا تشویق کنند». حقیقت اغلب جایی در این بین خواهد بود.


تکنیک دکمه حذف

یکی دیگر از ابزارهای برقی در مقابله با خودگویی منفی دکمه حذف است. هنگامی که یک فکر منفی وارد ذهن شما می شود.

لینک مفید : تفاوت مرد و‌ زن و آشنایی با تفاوت زن و مرد

دکمه حذف را در ذهن خود فشار می دهید و تصور می کنید که چگونه فکر نوشته شده بر روی یک تکه کاغذ از بین می رود. یا می توانید در ذهن خود تصور کنید که فکر منفی را با مشت می کوبید.


میل سوزان

ضمیر ناخودآگاه شما نیز بر روی افکاری که با میل منتقل می شوند عمل می کند. با قدرت میل، ضمیر ناخودآگاه شما هر کاری را انجام می دهد تا به هدف میل دست یابد. همچنین تمام کانال های موجود را برای آگاهی در مورد نحوه انجام این کار به ذهن خودآگاه باز می کند.

ضمیر ناخودآگاه : وقتی هدف شما تبدیل به وسواس مصرف کننده زندگی شما می شود و میل شدیدی برای تحقق آن دارید، آنگاه موفق خواهید شد.

هنگامی که ضمیر ناخودآگاه خود را بر روی وظیفه ای قرار دهید که با آن احساس قوی پشتیبانی می شود، به شما امکان می دهد فرصت هایی را در زندگی ببینید که شما را به هدفتان می رساند.

بهترین ورزشکاران تنها به دلیل تمایل شدیدشان به شماره یک شدن بهترین می شوند. هیچ چیز دیگری از زندگی نمی خواهند جز این. این رویای غالب زندگی آنهاست. آنها مایلند برای رسیدن به آن هر کاری را که لازم است انجام دهند:

ضمیر ناخودآگاه : بعد از جلسه تمرین دیر بمانید و مهارت های خود را بیشتر تمرین کنید.

آنچه را که لازم است انجام دهید تا مجموعه مهارت های آنها را گسترش دهید و از بقیه بهتر شوید.

ضمیر ناخودآگاه آنها را طوری تنظیم کنید که به دنبال فرصت هایی برای رسیدن به اهدافشان باشد.


چگونه می توانید میل سوزان را پرورش دهید؟

با تعیین هدف خود شروع کنید. تا حد امکان آن را مشخص کنید. تا حد امکان آن را واقع بینانه بسازید. آن را در جایی بنویسید و احساس کنید.


تکنیک پل سوزی

سپس، پل های خود را بسوزانید. هر قایق ایمنی را که ممکن است نگه دارید فقط در صورت خراب شدن چیزی نابود کنید. ذهن ما برای کمک به زنده ماندن تکامل یافته است و در آن زمان است که به بهترین نتایج می رسد.

ضمیر ناخودآگاه : با سوزاندن پل‌ها، ذهن خود را در حالت بقا قرار می‌دهید و تنها راه باقی مانده، جلوتر است – به سمت هدف.

و . . .


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


برگرفته از : Subconscious Mind – How to Unlock and Use Its Power

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *