تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس | روش های ساده و کاربردی برای داشتن اعتماد به نفس: « اول بگم اعتماد به نفس یعنی به توانایی هات باور داشته باشی »

? تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- اعتماد به نفس چیست ؟

? ۲- راه های تقویت اعتماد به نفسقیمت : ۱۶.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


فرق اعتماد به نفس و غرور اینه که وقتی بخوای به دیگران ثابت کنی اعتماد بنفس داری بهش می گن غرور

۱. نقاط قوتت رو تحسین کن

۲. برو باشگاه و ورزش کن

۳. دست آورد هاتو بیشتر ببین


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

زندگی چگونه خواهد بود اگر همه با اعتماد به نفس بی حد و حصر به دنیا می آمدند؟ در عوض، ما باید در ساخت آن کار کنیم. و می توان آن را ساخت. اینطوری رشد می کنیم شاید کسی را بشناسید که به طرز باورنکردنی اعتماد به نفس دارد. مسئله این است که آنها احتمالاً سال ها روی آن کار می کنند.

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : شما هم می توانید همین کار را انجام دهید. از این نکات اعتماد به نفس استفاده کنید تا یاد بگیرید که عزت نفس خود را تقویت کنید و از شک و تردید خود خلاص شوید. نگذارید منتقد درونی شما برنده شود!

لینک مفید : آموزش پیشرفته زبان بدن

بسیاری از متخصصان موفق، مانند پزشکان، از سندرم ایمپوستر رنج می برند. آنها به خود اعتماد کمتری دارند زیرا فکر می کنند به اندازه کافی نمی دانند یا به اندازه کافی باهوش نیستند. آنها همچنین فکر می کنند که چه کسانی مسئول سلامت و رفاه یک بیمار هستند.

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : آنها سنگینی مسئولیت عظیمی را که بر دوششان گذاشته شده احساس می کنند. بنابراین آنها با این که آیا واجد شرایط هستند یا خیر مبارزه می کنند.

از این نکات اعتماد به نفس استفاده کنید تا یاد بگیرید که عزت نفس خود را تقویت کنید و از شک و تردید خود خلاص شوید. نگذارید منتقد درونی شما برنده شود!


شکست ها می توانند شک و تردید به خود را از بین ببرند

آیا خود را در شک و تردید به خود می بینید؟ شما همیشه فکر می کنید که به اندازه کافی خوب نیستید. شاید در گذشته چندین شکست داشته اید. این شکست ها می توانند باعث ایجاد شک و تردید در خود شوند.

به‌عنوان یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی، مواجهه با شکست با یک بیمار ممکن است سخت‌تر از شکست خوردن در انجام روال تمرینی خود باشد. اگرچه هنوز برای همه مهم است.

لینک مفید : راز داشتن اعتماد به نفس

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : اما شما می توانید شکست ها و باورهای خود محدود کننده خود را به چالش بکشید. آنها را در فضای باز بیرون بیاورید و خوب به آنها نگاه کنید.

چگونه شکست ها دقیقاً می توانند شک و تردید به خود را از بین ببرند؟

از موقعیتی در گذشته خود استفاده کنید تا ببینید این کار چگونه کار می کند.

فرض کنید به عنوان یک پزشک جدید، برای بیماری که واکنش آلرژیک به دارو داشت، چیزی تجویز کردید. بلافاصله اعتماد به نفس خود را از دست دادید و به خودتان شک کردید که در حرفه درست هستید.

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : اگرچه این وضعیت کاملاً چیزی نبود که بتوانید از آن جلوگیری کنید، شما همچنان از دادن نسخه اجتناب می‌کردید و به همکاران خود تکیه می‌کردید تا این کار را برای شما انجام دهند.

این باعث ایجاد این باور شد که دیگر هرگز قادر به تجویز نسخه نخواهید بود. اما در اعماق وجودت می‌دانی که باید.


این یک باور خودباختگی است. خیلی زود تسلیم شدی

این باور و شک به خود در اطراف آن را به چالش بکشید. شاید بتوانید در مورد نسخه های مختلف برای بیماران خاص اطلاعات بیشتری کسب کنید و لیستی از گزینه ها برای تجویز داشته باشید.

با بیماران خود بیشتر صحبت کنید تا درک بهتری از واکنش های آلرژیک و داروهای آنها پیدا کنید. به بیمارانی که واکنش های آلرژیک داشته اند، اگر با داروی دیگری مشکل دارند، بگویید، فورا مصرف آن را قطع کرده و با مطب تماس بگیرید.

لینک مفید : غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : همچنین می توانید در مورد احساس خود با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. آنها احتمالاً همین احساس را در مورد چیزهای دیگر در طول حرفه خود داشتند و می توانند به شما در ایجاد دوباره این اعتماد به نفس کمک کنند.

اگر آگاهانه تلاش کنید تا هر آنچه را که می خواهید بهبود بخشید، این باورهای خود محدود کننده را شکسته و شروع به ایجاد اعتماد خواهید کرد.

از شکست های گذشته خود، هر چه که باشد، استفاده کنید و باورهای خود محدود کننده خود را به چالش بکشید.

همانطور که در گذشته شکست هایی داشته اید، چندین داستان موفقیت نیز دارید. احساسی را که هنگام موفقیت در کاری داشتید را به خاطر دارید؟

به عنوان یک کارمند مراقبت های بهداشتی، شما چندین موقعیت را تجربه می کنید که در آن بیمار به دلیل مراقبت از شما بهتر می شود. احساس زمانی که یکی از بیمارانتان از شما برای مراقبت و شفقت بیشتری که به آنها کردید تشکر کرد را به خاطر بیاورید.

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : به آن موقعیت ها فکر کنید و دوباره با آن احساسات و عواطف ارتباط برقرار کنید. آنها به شما کمک خواهند کرد وقتی در محل کار از یک موقعیت سخت عبور می کنید.

هر زمان که با شک و تردید مواجه شدید، این نکته اعتماد به نفس را به خاطر بسپارید. با به خاطر سپردن این احساس موفقیت، اعتماد به نفس شما را برای پیشبرد حرفه خود یا هر چیز دیگری که می خواهید در زندگی خود تغییر دهید، تقویت می کند.


خود را به عنوان فردی که می خواهید باشید تجسم کنید

در اینجا یک نقل قول از Napolean Hill است. “آنچه ذهن می تواند تصور کند و باور کند که می تواند به آن برسد.”

از تجسم برای مشاهده موفقیت خود در کاری و احساس آن استفاده کنید. اگر اعتماد به نفس پایینی دارید، تصوری که از خودتان دارید کاملاً نادرست است.

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : اگر تمرین کنید تجسم کنید و ببینید که به اهدافتان رسیده‌اید، در واقع مغزتان را برای تولید مسیرهای عصبی مثبت تغییر می‌دهد. مغز شما را دوباره سیم کشی می کند.


به تمرین تجسم موفقیت خود ادامه دهید.

در اینجا یک نقل قول عالی دیگر است. این اثر نیکی کارنواله است. “تأییدات ابزار قدرتمندی برای نصب عمدی باورهای دلخواه در مورد خود هستند.”

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : نحوه نگرش خود را تغییر دهید به خصوص اگر عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارید. احتمالاً متوجه شده اید که مطابق تصور خودتان رفتار می کنید.

شروع به گفتن جملات مثبت و نشاط آور برای خود کنید. چند جمله تاکیدی نشاط آور را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر از ظاهر خود متنفر هستید زیرا نمی توانید وزن کم کنید، چیزی را انتخاب کنید که در مورد خود دوست دارید. دفعه بعد که در آینه نگاه می کنید، چیزی را که در مورد خودتان قدردانی می کنید بگویید.

لینک مفید : چگونه به خواب شخص مورد نظر برویم ؟

تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس : مغز شما شگفت انگیز است. اگر گزاره مثبت شما را به صورت سوال بیان کنید سریعتر می پذیرد. به عنوان مثال، “چرا من در ایجاد یک تجارت خوب هستم؟” مغز شما از نظر بیولوژیکی به دنبال پاسخ سوالات شماست. هرگز این موضوع را تحلیل نمی کند که آیا سوال معتبر است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *