اعتماد به نفس و آموزش اصولی و ناگفته تقویت اعتماد به نفس

تکنیک ناگفته تقویت اعتماد به نفس | موضوع اعتماد به نفس یک جور طرز فکر مثبت راجع به خودتان و توانایی‌هایتان است و درست همان موقعی که همه چیز به‌ هم می‌ریزد، می‌تواند به فریادتان برسد و به شما کمک کند تا در برابر مشکلات‌تان قوی باشید

? تکنیک ناگفته تقویت اعتماد به نفس | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- چگونه میتوان اعتماد به نفس داشت

? ۲- نقش ظاهر در اعتماد به نفس

? ۳- تقش کلام در اعتماد به نفسقیمت : ۱۷.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


بزرگ‌ترین و موفق‌ترین آدم‌هایی که می‌شناسیم هم گاهی اوقات دچار کمبود اعتماد به نفس می‌شوند.

برای تقویت اعتماد به نفس، مثل هر توانایی و مهارت دیگری باید تمرین داشته باشید تا بتوانید آن را مدیریت کنید، اما وقتی بتوانید خودتان افسار را به دست بگیرید، پیشرفت می‌کنید و زندگی‌تان از این رو به آن رو می‌شود.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


تکنیک ناگفته تقویت اعتماد به نفس | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

اعتماد به نفس به عنوان احساس اعتماد به توانایی ها، کیفیت ها و قضاوت فرد تعریف می شود. تحقیقات نشان می دهد که برای سلامتی و رفاه روانی شما مهم است

اعتماد به نفس می تواند به یک احساس کلی از باور و اعتماد به توانایی خود در کنترل زندگی تان اشاره داشته باشد، یا ممکن است بیشتر به موقعیت خاص مربوط باشد. به عنوان مثال، ممکن است در یک زمینه تخصصی اعتماد به نفس بالایی داشته باشید اما در زمینه های دیگر اعتماد به نفس کمتری داشته باشید.

لینک مفید : درمان استرس به صورت تخصصی

داشتن سطح سالم اعتماد به نفس می تواند به شما کمک کند در زندگی شخصی و حرفه ای خود موفق شوید. می تواند در انگیزه شما برای پیگیری اهدافتان نقش داشته باشد و بر نحوه ارائه خود به دیگران تأثیر بگذارد.

برای مثال، تحقیقات نشان داده است که افرادی که اعتماد به نفس بیشتری دارند، از نظر تحصیلی موفق‌تر هستند

خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش اعتماد به نفس خود انجام دهید. چه در یک زمینه خاص اعتماد به نفس نداشته باشید و چه در تلاش هستید که در مورد هر چیزی احساس اطمینان کنید، این استراتژی ها می توانند کمک کنند.
از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

چه ظاهر خود را با دوستان خود در اینستاگرام مقایسه کنید و چه حقوق خود را با درآمد دوست خود مقایسه کنید، مقایسه سالم نیست. در واقع، یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ که در Personality and Individual Differences منتشر شد، ارتباط مستقیمی بین حسادت و احساس شما نسبت به خودتان پیدا کرد.

محققان دریافتند افرادی که خود را با دیگران مقایسه می کنند حسادت می کنند. و هر چه بیشتر حسادت می کردند، احساس بدتری نسبت به خود داشتند.

اگر نسبت به زندگی شخص دیگری حسادت می کنید، نقاط قوت و موفقیت های خود را به خود یادآوری کنید. در نظر داشته باشید که یک دفتر خاطرات سپاسگزاری مداوم داشته باشید تا به شما کمک کند روی زندگی خود و نه زندگی دیگران تمرکز کنید.

لینک مفید : با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

وقتی متوجه شدید که در حال مقایسه کردن هستید، به خود یادآوری کنید که انجام این کار مفید نیست. هر کس مسابقه خود را می دود و زندگی یک رقابت نیست.


چگونه از مقایسه مداوم خود با دیگران دست برداریم

اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید : به احساسی که دوستانتان در شما ایجاد می کنند توجه کنید. آیا دوستانت شما را بالا می برند یا پایین می آورند؟ آیا آنها مدام شما را قضاوت می کنند یا شما را همانگونه که هستید می پذیرند؟

افرادی که با آنها وقت می گذرانید بیشتر از آنچه فکر می کنید بر افکار و نگرش های شما در مورد خودتان تأثیر می گذارند. اگر بعد از معاشرت با شخص خاصی احساس بدی نسبت به خود دارید، ممکن است زمان خداحافظی فرا رسیده باشد.


مراقب بدن خود باشید

اگر از بدن خود سوء استفاده می کنید، سخت است که نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. از سوی دیگر، اگر مراقبت از خود را تمرین کنید، می‌دانید که برای ذهن، بدن و روح خود کار مثبتی انجام می‌دهید و طبیعتاً در نتیجه احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

لینک مفید : پرخاشگری کودکان طلاق

در اینجا چند روش مراقبت از خود وجود دارد که با سطوح بالاتر اعتماد به نفس مرتبط است:

رژیم غذایی: خوب غذا خوردن فواید زیادی دارد، از جمله سطوح بالاتر اعتماد به نفس و عزت نفس. هنگامی که بدن خود را با غذاهای غنی از مواد مغذی تغذیه می‌کنید، احساس سلامتی، قوی‌تر و پرانرژی‌تر می‌کنید، که می‌تواند منجر به احساس بهتر در مورد خودتان شود.

ورزش: مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که فعالیت بدنی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ منتشر شده در Neuropsychiatric Disease and Treatment نشان داد که فعالیت بدنی منظم تصویر بدن شرکت کنندگان را بهبود می بخشد. و هنگامی که تصویر بدن آنها بهبود یافت، آنها احساس اعتماد به نفس بیشتری داشتند

مدیتیشن: مدیتیشن بیش از یک تمرین آرامش بخش، می تواند به چندین روش به افزایش اعتماد به نفس کمک کند. یکی، به شما کمک می کند تا خود را بشناسید و بپذیرید. مدیتیشن همچنین به شما می آموزد که خودگویی منفی را متوقف کنید و از صحبت های ذهنی غیر مفیدی که اعتماد به نفس شما را مختل می کند، جدا شوید.

خواب: کم خوابی می تواند بر احساسات شما تأثیر بگذارد، در حالی که خواب خوب و با کیفیت با ویژگی های شخصیتی مثبت از جمله خوش بینی و عزت نفس مرتبط است.


با خودت مهربان باش

شفقت به خود مستلزم این است که وقتی مرتکب اشتباه، شکست یا شکست می شوید، با مهربانی با خود رفتار کنید.

این راهی برای برقراری ارتباط با خودتان است که به شما امکان می دهد از نظر عاطفی انعطاف پذیرتر شوید و بهتر بتوانید احساسات چالش برانگیز را هدایت کنید، و ارتباط شما با خود و دیگران را افزایش می دهد. محققان توانایی ارتباط با خود را به روشی دلسوزانه با اعتماد به نفس مرتبط می دانند.

لینک مفید : با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۹ که در مجله شخصیت منتشر شد نشان داد که شفقت به خود به اعتماد به نفس بیشتر کمک می‌کند.

بنابراین دفعه بعد که در یک موقعیت چالش‌ برانگیز قرار گرفتید، متوجه شوید که ناقص بودن یا کوتاه آمدن در برخی مواقع بخشی از زندگی است. تمام تلاش خود را بکنید تا این تجربیات را با شفقت به خود دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *