غلبه بر افسردگی و تکنیک های غلبه بر افسردگی

غلبه بر افسردگی و تکنیک های غلبه بر افسردگی | ضد افسردگی ها در موارد افسردگی تک قطبی حاد تا ۸۰% مؤثر میباشند. روان درمانی شناختی رفتاری و روان درمـانی بـین فـردی دو نـوع اصـلی از روان درمانیهایی میباشند کـه بـرای معالجـه افسـردگی بـه صـورت تجربـی مطالعـه شدهاند.

این روان درمانیها به نظر میرسند که مانند ضدافسردگیها در اولین یا دومین اپیزود از
بیمـاری افسـردگی تـک قطبـی در حـد یکسـان مـؤثر هسـتند؛ در اپیزودهـای بعـدی، ضدافسردگیها تقریباً همیشه مورد نیاز هستند، گرچه منافعی توسط روان درمـانی ارائـه میگردد.

? غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- افسردگی چیست ؟

? ۲- چگونه میتوان بر افسردگی غلبه کرد

? ۳- راه های درمانی

? ۴- نمونه های مداوا شده



قیمت : ۱۷.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


درمان دارویی ضدافسردگی حاد باید متمرکز بـر دوره آزمایشـی بـالینی متعـدد کامـل و مناسب داروهای ضدافسردگی از طبقات گوناگون باشد.

هدف از درمان ضدافسردگی اساساً پاسخ به درمان میباشد، اما در طولانی مـدت، بهبـود نسبی بیماری است.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی


چرا مقابله با افسردگی اینقدر سخت است؟

افسردگی انرژی، امید و انگیزه شما را تخلیه می کند و برداشتن قدم هایی را که به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید دشوار می کند.

گاهی اوقات، فکر کردن به کارهایی که باید انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید، مانند ورزش کردن یا گذراندن وقت با دوستان، ممکن است طاقت فرسا یا غیرممکن به نظر برسد.

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : این نتیجه ۲۲ بهبود افسردگی است: کارهایی که بیشترین کمک را می‌کنند، سخت‌ترین کارهایی هستند که انجام می‌دهند. با این حال، بین چیزی که دشوار است و چیزی که غیرممکن است، تفاوت زیادی وجود دارد.

در حالی که بهبودی از افسردگی سریع یا آسان نیست، شما کنترل بیشتری نسبت به آنچه تصور می‌کنید دارید – حتی اگر افسردگی شما شدید و سرسختانه باشد. نکته کلیدی این است که از کوچک شروع کنید و از آنجا بسازید.

شما ممکن است انرژی زیادی نداشته باشید، اما با استفاده از تمام ذخایر خود، باید به اندازه کافی در اطراف بلوک قدم بزنید یا تلفن را بردارید تا مثلاً با یکی از عزیزانتان تماس بگیرید.

لینک مفید : تکنیک استثنایی داشتن اعتماد به نفس

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : برداشتن اولین قدم همیشه سخت ترین است. اما مثلاً پیاده‌روی یا بلند شدن و رقصیدن با موسیقی مورد علاقه‌تان، کاری است که می‌توانید همین الان انجام دهید.

و می تواند به طور قابل توجهی خلق و خو و انرژی شما را برای چندین ساعت افزایش دهد – به اندازه ای که بتواند گام دوم بهبودی را وارد عمل کند، مانند تهیه یک وعده غذایی تقویت کننده خلق و خو یا ترتیب دادن ملاقات با یک دوست قدیمی.

با برداشتن گام های کوچک اما مثبت زیر روز به روز، به زودی مه سنگین افسردگی را از بین خواهید برد و احساس شادی، سلامتی و امیدواری بیشتری خواهید داشت.


دست دراز کنید و در ارتباط باشید

دریافت حمایت نقش اساسی در غلبه بر افسردگی دارد. به تنهایی، حفظ یک دیدگاه سالم و حفظ تلاش مورد نیاز برای غلبه بر افسردگی می تواند دشوار باشد. در عین حال، ماهیت افسردگی کمک گرفتن را دشوار می کند.

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : زمانی که افسرده هستید، تمایل به کناره گیری و انزوا دارید به طوری که برقراری ارتباط حتی با اعضای نزدیک خانواده و دوستان ممکن است سخت باشد.

لینک مفید : یادگیری زبان بدن

ممکن است بیش از حد خسته باشید که نتوانید صحبت کنید، از موقعیت خود خجالت بکشید، یا به دلیل نادیده گرفتن برخی از روابط احساس گناه کنید. اما این فقط صحبت از افسردگی است. ارتباط ماندن با افراد دیگر و شرکت در فعالیت های اجتماعی دنیایی از تفاوت را در خلق و خو و دیدگاه شما ایجاد می کند.

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : دست درازی نشانه ضعف نیست و به این معنی نیست که سربار دیگران هستید. عزیزانتان به شما اهمیت می دهند و می خواهند کمک کنند. و اگر احساس نمی کنید که کسی را ندارید که به او مراجعه کنید، برای ایجاد دوستی های جدید و بهبود شبکه پشتیبانی خود هیچ وقت دیر نیست.


چگونه از افسردگی حمایت کنیم

به دنبال حمایت افرادی باشید که به شما احساس امنیت و مراقبت می کنند. شخصی که با او صحبت می کنید نباید بتواند شما را اصلاح کند. آنها فقط باید شنونده خوبی باشند – کسی که با دقت و دلسوزانه بدون اینکه حواسش پرت شود یا شما را قضاوت کند گوش کند.

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : زمان چهره را در اولویت قرار دهید. تماس‌های تلفنی، رسانه‌های اجتماعی، و پیامک راه‌های خوبی برای حفظ ارتباط هستند، اما جایگزین زمان با کیفیت خوب قدیمی نمی‌شوند. عمل ساده صحبت چهره به چهره با یک نفر در مورد احساس خود می تواند نقش مهمی در تسکین افسردگی و دور نگه داشتن آن داشته باشد.

سعی کنید با فعالیت های اجتماعی همراه باشید حتی اگر تمایلی به آن ندارید. اغلب زمانی که افسرده هستید، عقب نشینی در پوسته خود احساس راحتی بیشتری می کند، اما بودن در کنار افراد دیگر باعث می شود کمتر احساس افسردگی کنید.

لینک مفید : استرس چیست ؟ چگونه با استرس زندگی کنیم؟

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : راه هایی برای حمایت از دیگران پیدا کنید. دریافت حمایت خوب است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که با ارائه حمایت از خودتان، روحیه بیشتری افزایش می‌دهید. بنابراین راه‌هایی را پیدا کنید – چه بزرگ و چه کوچک – برای کمک به دیگران: داوطلب شوید، گوش شنوایی یک دوست باشید، کاری خوب برای کسی انجام دهید.

مراقبت از حیوان خانگی در حالی که هیچ چیز نمی تواند جایگزین ارتباط انسانی شود، حیوانات خانگی می توانند شادی و همراهی را به زندگی شما بیاورند و به شما کمک کنند کمتر احساس انزوا کنید. مراقبت از حیوان خانگی همچنین می‌تواند شما را از خودتان خارج کند و به شما احساس نیاز بدهد، که هر دو پادزهر قوی برای افسردگی هستند.

لینک مفید : پرخاشگری کودکان طلاق

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : به یک گروه حمایتی برای افسردگی بپیوندید. بودن در کنار دیگرانی که با افسردگی سر و کار دارند می تواند کمک زیادی به کاهش احساس انزوای شما کند. شما همچنین می توانید یکدیگر را تشویق کنید، در مورد چگونگی کنار آمدن با آنها مشاوره بدهید و دریافت کنید و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.


کارهایی را انجام دهید که احساس خوبی در شما ایجاد می کند

برای غلبه بر افسردگی، باید کارهایی انجام دهید که به شما آرامش و انرژی می بخشد.

این شامل پیروی از یک سبک زندگی سالم، یادگیری نحوه مدیریت بهتر استرس، تعیین محدودیت برای کارهایی که می توانید انجام دهید، و برنامه ریزی فعالیت های سرگرم کننده در روزتان است.


کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می برید (یا قبلاً انجام می دادید)

در حالی که نمی توانید خود را مجبور به تفریح یا تجربه لذت کنید، می توانید خود را مجبور به انجام کارها کنید، حتی زمانی که تمایلی به آن ندارید. ممکن است تعجب کنید که وقتی در دنیا هستید چقدر احساس بهتری دارید.

لینک مفید : راز داشتن اعتماد به نفس

غلبه بر افسردگی | تکنیک های غلبه بر افسردگی : حتی اگر افسردگی شما فورا برطرف نشود، با اختصاص دادن زمانی برای فعالیت های سرگرم کننده، به تدریج احساس شادابی و انرژی بیشتری خواهید داشت.

یک سرگرمی یا ورزشی که قبلاً دوست داشتید را انتخاب کنید. خود را خلاقانه از طریق موسیقی، هنر یا نوشتن بیان کنید. با دوستان بیرون برو. یک سفر یک روزه به موزه، کوهستان، یا پارکینگ داشته باشید.

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *