زبان بدن و نحوه یادگیری اصولی زبان بدن

یادگیری زبان بدن | با آموزش زبان بدن و یادگیری تکنیک های زبان بدن می‌کوشیم در هر نوع ارتباط و مذاکره با دیگران، پیام خود را به شکلی دقیق تر و مناسب تر برای طرف مقابل ارسال کرده و نیز، پیام‌های او را تا حد امکان به شکلی دقیق‌تر دریافت و تفسیر کنیم.

? یادگیری زبان بدن | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- طرز برخورد با حرکات بدن

? ۲- رفتار عاشقانه

? ۳- نتیجه گیریقیمت : ۹.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


همان طور که در معرفی بحث ارتباط غیرکلامی اشاره شد، در یک بخش‌بندی کلی، موضوع پیامهای غیرکلامی را می‌توان در سه حوزه‌ی زبان بدن، زمان و فضا بررسی کرد.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


آموزش پیشرفته زبان بدن | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

حالات چهره، حرکات، حالت و لحن صدای شما ابزارهای ارتباطی قدرتمندی هستند. در اینجا نحوه خواندن و استفاده از زبان بدن برای ایجاد روابط بهتر در خانه و محل کار آمده است.

نمای نزدیک از دختر جوان در آغوش مادر جوان، چهره‌های کنار هم، لبخند می‌زند و انگشتان خود را با هم ترکیب می‌کنند تا علامت قلب را تشکیل دهند.


زبان بدن چیست؟

در حالی که کلید موفقیت در روابط شخصی و حرفه ای در توانایی شما برای برقراری ارتباط خوب نهفته است، این کلماتی که استفاده می کنید نیست، بلکه نشانه های غیرکلامی یا “زبان بدن” شما هستند که بلندترین حرف را می زنند.

لینک مفید : چگونه از رانندگی نترسیم ؟

زبان بدن استفاده از رفتار، عبارات و رفتارهای فیزیکی برای برقراری ارتباط غیرکلامی است که اغلب به صورت غریزی و نه آگاهانه انجام می شود.

آموزش پیشرفته زبان بدن : خواه از آن آگاه باشید یا نه، زمانی که با دیگران تعامل می کنید، به طور مداوم سیگنال های بی کلام می دهید و دریافت می کنید.

همه رفتارهای غیرکلامی شما – ژست‌هایی که انجام می‌دهید، وضعیت بدنی شما، لحن صدای شما، میزان تماس چشمی شما – پیام‌های قوی ارسال می‌کنند.

لینک مفید : چگونه از رانندگی نترسیم ؟

آنها می توانند مردم را راحت کنند، اعتماد ایجاد کنند، و دیگران را به سمت شما بکشانند، یا می توانند آنچه را که می خواهید بیان کنید، توهین کنند، گیج کنند و تضعیف کنند.

آموزش پیشرفته زبان بدن : این پیام ها با توقف صحبت کردن نیز متوقف نمی شوند. حتی وقتی ساکت هستید، باز هم به صورت غیرکلامی ارتباط برقرار می کنید.

در برخی موارد، آنچه از دهان شما خارج می شود و آنچه از طریق زبان بدن خود با آن ارتباط برقرار می کنید ممکن است دو چیز کاملاً متفاوت باشند. اگر یک چیزی بگویید، اما زبان بدن شما چیز دیگری را بیان کند، شنونده شما احتمالاً احساس می کند که شما ناصادق رفتار می کنید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : مثلاً اگر در حالی که سرتان را تکان می‌دهید «بله» بگویید. هنگام مواجهه با چنین سیگنال های ترکیبی، شنونده باید انتخاب کند که پیام کلامی شما را باور کند یا غیرکلامی. از آنجایی که زبان بدن یک زبان طبیعی و ناخودآگاه است که احساسات و مقاصد واقعی شما را پخش می کند، آنها احتمالا پیام غیرکلامی را انتخاب خواهند کرد.

با این حال، با بهبود نحوه درک و استفاده از ارتباطات غیرکلامی، می‌توانید منظور واقعی خود را بیان کنید، با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنید و روابط قوی‌تر و مفیدتری ایجاد کنید.


اهمیت ارتباط غیرکلامی

نشانه‌های ارتباط غیرکلامی شما – نحوه گوش دادن، نگاه کردن، حرکت و واکنش شما – به فردی که با او ارتباط برقرار می‌کنید می‌گوید که آیا اهمیت می‌دهید یا نه، راست می‌گویید، و چقدر خوب گوش می‌دهید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : وقتی سیگنال های غیرکلامی شما با کلماتی که می گویید مطابقت دارند، اعتماد، وضوح و ارتباط را افزایش می دهند. وقتی این کار را نمی کنند، می توانند تنش، بی اعتمادی و سردرگمی ایجاد کنند.

اگر می خواهید ارتباط بهتری داشته باشید، مهم است که نه تنها به زبان بدن و نشانه های غیرکلامی دیگران، بلکه به زبان خود نیز حساس تر باشید.


ارتباطات غیرکلامی می تواند پنج نقش را ایفا کند

تکرار: پیامی را که به صورت شفاهی می دهید تکرار می کند و اغلب تقویت می کند.

تناقض: می‌تواند با پیامی که می‌خواهید منتقل کنید مغایرت داشته باشد، بنابراین به شنونده شما نشان می‌دهد که ممکن است حقیقت را نگویید.

جایگزینی: می تواند جایگزین پیام شفاهی شود. به عنوان مثال، حالت چهره شما اغلب پیامی بسیار واضح تر از کلمات می دهد.

مکمل: ممکن است به پیام شفاهی شما اضافه یا مکمل باشد. به عنوان رئیس، اگر علاوه بر تعریف و تمجید به پشت یک کارمند دست بزنید، می تواند تأثیر پیام شما را افزایش دهد.

لینک مفید : چرا عاشق میشویم ؟

لهجه دادن: ممکن است بر یک پیام شفاهی تأکید کند یا زیر آن خط بکشد. برای مثال کوبیدن روی میز می تواند بر اهمیت پیام شما تأکید کند.

منبع: اهمیت ارتباطات موثر، ادوارد جی. ورتهایم، دکتری.


انواع ارتباط غیرکلامی

انواع مختلف ارتباط غیرکلامی یا زبان بدن عبارتند از:

آموزش پیشرفته زبان بدن : حالات چهره. چهره انسان بسیار رسا است و قادر است احساسات بی شماری را بدون گفتن کلمه منتقل کند. و بر خلاف برخی از اشکال ارتباط غیرکلامی، حالات چهره جهانی است. حالات چهره برای شادی، غم، خشم، تعجب، ترس و انزجار در فرهنگ ها یکسان است.

حرکت و وضعیت بدن. در نظر بگیرید که چگونه ادراکات شما از افراد تحت تاثیر نحوه نشستن، راه رفتن، ایستادن یا نگه داشتن سرشان قرار می گیرد.

آموزش پیشرفته زبان بدن : روشی که شما حرکت می کنید و خود را حمل می کنید، اطلاعات زیادی را به جهان منتقل می کند. این نوع ارتباط غیرکلامی شامل وضعیت بدنی، تحمل، موضع گیری و حرکات ظریفی است که انجام می دهید.

حرکات. ژست ها در تار و پود زندگی روزمره ما تنیده شده اند. ممکن است هنگام بحث و گفتگو یا صحبت کردن به صورت متحرک دست تکان دهید، اشاره کنید، اشاره کنید یا از دستان خود استفاده کنید، اغلب با حرکات و بدون فکر کردن خود را بیان کنید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : با این حال، معنای برخی از حرکات می تواند در فرهنگ ها بسیار متفاوت باشد. برای مثال، در حالی که علامت “OK” ساخته شده با دست معمولاً پیام مثبتی را در کشورهای انگلیسی زبان منتقل می کند، در کشورهایی مانند آلمان، روسیه و برزیل توهین آمیز تلقی می شود.

بنابراین، مهم است که مراقب نحوه استفاده از ژست‌ها باشید تا از تعبیر نادرست جلوگیری کنید.

آموزش پیشرفته زبان بدن : اگر می‌خواهید به طور مؤثر ارتباط برقرار کنید، از سوء تفاهم جلوگیری کنید و از روابط محکم و قابل اعتماد هم از نظر اجتماعی و هم از نظر حرفه‌ای لذت ببرید، مهم است که بدانید چگونه از زبان بدن استفاده و تفسیر کنید و مهارت‌های ارتباط غیرکلامی خود را بهبود ببخشید.


چگونه ارتباط غیرکلامی را بهبود بخشیم

ارتباط غیرکلامی یک فرآیند رفت و برگشت سریع است که نیاز به تمرکز کامل شما بر تجربه لحظه به لحظه دارد.

لینک مفید : بیماری ها و‌ریشه های آن در ذهن ما

آموزش پیشرفته زبان بدن : اگر در حال برنامه‌ریزی برای صحبت‌های بعدی هستید، تلفن خود را چک می‌کنید یا به چیز دیگری فکر می‌کنید، تقریباً مطمئن هستید که نشانه‌های غیرکلامی را از دست می‌دهید و ظرافت‌های آنچه را که در حال انتقال است کاملاً درک نمی‌کنید.

علاوه بر حضور کامل، می توانید نحوه برقراری ارتباط غیرکلامی خود را با یادگیری مدیریت استرس و توسعه آگاهی عاطفی خود بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *