شکست عشقی و چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟

شکست عشقی و چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ داستان زیر مربوط به دوران کودکی و روابط دختری در دوران بزرگسالی است که از مجله روانشناسی امروز انتخاب شده است او با وجود این همه مشکلات روحی موفق به پشت سر گذاشتن بحران جدایی شده است، پس چرا شما نتوانید. زندگی امروز او نه تنها موفقیت آمیز بلکه کاملا مسرت بخش نیز است.

? شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- ترس از تنها رها شدن

? ۲- چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

? ۳- مدیتیشن را عادت روزانه کنید

? ۴- تکنیک آینهقیمت : ۹.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


سالم، شادمان و قوی است. خود او همه کارهایی که در ادامه خواهید خواند را انجام داده است. کاملا متوجه هستم که چه مسیر دشواری در پیش داریم.

اما باور کنید این کار به تلاشش می ارزد. وقتی از همسرم جدا شدم، تا بیست و چهار ساعت فکر می کردم کار صحیحی انجام داده ام. مدت ها بود روی شادی به خودم ندیده بودم. جرو بحث ها دیگر غیر قابل تحمل شده بود و به این نتیجه رسیده بودم او در حال خیانت به من است.

هر چند سال ها با انتقادات شوهرم سر کرده بودم، اما از وقتی که به دلیل ورشکستگی شرکتی که در آن کار می کردم بیکار بودم اوضاع بدتر شد…


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

من همیشه روابط را دوست داشتم – سرخوشی عاشقانه اولیه، راحتی صمیمیت ایجاد شده، و تجربه ماجراجویی در زندگی با شخص دیگری. در حالی که بخش های جذابی از مجرد بودن وجود دارد، من از سنین جوانی مشتاق عشق بودم.

در حال حاضر، من تا سی سالگی نامزدم را ملاقات نکردم – که به این معنی است که من هم جنبه منفی رمانتیک خود را دیده‌ام. با اوج های عشق، فروپاشی های عاشقانه به وجود می آیند:

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ درد دل، از دست دادن، و غم و اندوه از کار نکردن چیزها. جدایی‌ها صرف نظر از اینکه چگونه اتفاق می‌افتند، آسان نیستند، و معمولاً تصور می‌شود که پایان یک رابطه به‌عنوان یک شکست انجام می‌شود.


اما آیا این است؟

فرهنگ لغت شکست را به عنوان “عدم انجام موفقیت یا انتظار” تعریف می کند. اگر هدف یک رابطه این است که تا زمانی که مرگ ما را از دست بدهد، با هم باشیم (یا تا زمانی که به غروب آفتاب برسیم و تیتراژ شروع شود)، بله، جدایی دقیقاً موفقیت آمیز نیست.

اما اگر موضوع این نباشد چه؟ شاید هنوز بتوانیم برای عشقی تلاش کنیم که ماندگار باشد و در عین حال ایده‌هایمان را در مورد عشق‌هایی که نبوده‌اند دوباره چارچوب‌بندی کنیم.

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ مطلب زیر مجموعه ای از درس هایی است که از روابط “شکست خورده” خودم آموخته ام، ترکیبی از این که چرا عشق “شکست خورده” در واقع به هیچ وجه یک شکست نیست.

در حالی که ممکن است تعریف ما از آن کلمه متفاوت باشد، من شما را تشویق می کنم که با ذهنی باز ادامه دهید. ممکن است در گذشته شما موفقیت بیشتری از آنچه قبلاً فکر می کردید وجود داشته باشد.


روابط به ما درباره خودمان می آموزد.

هر زمان که یکی از روابط قبلی من به پایان می رسید، معمولاً با پیدا کردن ناسازگاری ها شروع می شد – اختلاف نظرهایی به کوچکی جایی که غذا بخورم یا به اندازه بچه دار شدن یا نداشتن.

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ ناهماهنگی در باورها اغلب بیشتر از دیگران درباره خودم به من نشان می داد. مجبور شدم با یک ملحد قرار بگذارم تا بفهمم چقدر می‌خواهم به خدا ایمان داشته باشم.

باید با کسی قرار می گذاشتم که دوست داشت در خانه بماند تا بفهمم چقدر دوست دارم اجتماعی باشم.

در حالی که یافتن این ناسازگاری ها چیزی جز سرگرم کننده بود، در نگاهی به گذشته می بینم که آنها نقشه ای برای یافتن خودم بودند.


روابط به ما نشان می دهد که کجا می توانیم رشد کنیم.

ضرب المثلی وجود دارد که من همیشه آن را دوست داشتم: “روابط معجزه ای بر نقص شخصیت ما رشد می کند.” وقتی در رابطه‌ای بودم که دکمه‌هایم را فشار می‌داد، متوجه شدم که کدام دکمه‌ها باید فشار داده شوند: چیزهایی در مورد خودم که تا زمانی که شخص دیگری آنها را آشکارا آشکار نمی‌کرد، متوجه نمی‌شدم.

به عنوان مثال، قرار ملاقات با فردی با تعداد زیادی از دوستان زن به من نشان داد که من بسیار ناامن هستم.

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟  در حالی که در ابتدا به نظر می رسید که حلقه اجتماعی او مشکل باشد (او چگونه جرأت می کند با زنان دیگر معاشرت کند، درست است؟) با گذشت زمان متوجه شدم که این عزت نفس من است که نیاز به توجه دارد. اگرچه این رابطه «دکمه‌زن» ثابت نشد، اما به من نشان داد که کارم کجاست.

از طریق بررسی دکمه‌هایم (به‌جای فشارنده دکمه)، من برای انجام کارهایی که به من امکان می‌دهد در هر رابطه‌ی آینده، چه عاشقانه و چه غیر عاشقانه، کامل‌تر ظاهر شوم، مجهزتر بودم.


روابط به ما امکان می دهد آسیب پذیری را تمرین کنیم.

خیلی ترسناک است که قلبمان را به روی شخص دیگری باز کنیم. از این گذشته، هیچ یک از ما واقعاً نمی دانیم که آینده چه خواهد بود، درست است؟ آن‌هایی از ما که درد دل‌مان را تجربه کرده‌اند، دلایل بیشتری برای محتاط بودن داریم:

می‌دانیم چه احساسی دارد که دل‌هایمان را روی خط بگذاریم و به کسی این گزینه را بدهیم که آن‌ها را در هم بکوبد. (در حالی که اجتناب از این نوع رابطه دلخراش مفید است، اما برای بهترین ما اتفاق می افتد، و این امکان همیشه وجود دارد.)

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ با این حال، آسیب پذیر بودن در برابر ضرر احتمالی واقعاً نان و کره زندگی است. مطمئناً، ما می‌توانیم کارت‌هایمان را نزدیک جلیقه‌مان بازی کنیم و احتمال آسیب احتمالی را کاهش دهیم – اما به نوبه خود، احتمال شناخته شدن واقعی را نیز کاهش می‌دهیم.

صرف نظر از اینکه یک رابطه چگونه به پایان رسیده است، وقتی به خودم اجازه می‌دهم قلبم را به طور کامل به روی شخص دیگری باز کنم، یادآوری می‌کنم که اصلاً هدر دادن نبوده است. این یک آجر در مسیر زندگی کامل من بود.


هیچ عشقی هرگز هدر نمی رود.

زمانی که درگیر یک رابطه هستیم، اغلب دل ما نه تنها به شریک زندگی‌مان، بلکه به آینده‌ی خود با آن شریک زندگی می‌پردازد. این اغلب سخت ترین چیز در مورد پایان یک رابطه است: شما نه تنها آنچه را که به اشتراک گذاشته اید، بلکه آینده تصوری را که دیگری را در آن گنجانده اید از دست نمی دهید.

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ وقتی آن آینده ناپدید می شود، معمول است که با حسرت به گذشته مشترک نگاه کنیم. اما اگر ابراز عشق، مهربانی و صمیمیت مشترک به خودی خود یک هدف باشد چه؟

لینک مفید : ورای اصل لذت

ما به عنوان انسان دوست داریم چشمانمان را به نتیجه و خط پایان نگاه کنیم، اما فراموش کنیم که این سفر به آن قله کوه است که ما را شکل می دهد. همانطور که نقل قول بالا می‌گوید، «دوست داشتن و از دست دادن بهتر از این است که اصلاً دوست نداشته باشید».

چه در زمان حال باشد و چه در گذشته، به یک شکل وجود داشته است – و اگر به آن اجازه دهیم، می تواند زیباترین جنبه شرایط انسانی را به ما یادآوری کند.


عشق های گذشته ما نقش مهمی در زندگی ما داشتند.

شکست عشقی | چگونه شکست عشقی را پشت سر بگذاریم ؟ هر فردی که در مسیر زندگی در کنار ما سفر می کند، نه تنها شخصیت ما را شکل می دهد، بلکه احساس ما را هنگام رسیدن به آنجا نیز شکل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *