کودکان طلاق و آشنایی با پرخاشگری کودکان طلاق

پرخاشگری کودکان طلاق | پژوهش حاضر با هدف بررسی و مقایسه میزان پرخاشگری کودکان طلاق و عادی انجام شده بود. فرضیه اساسی عبارت بود از : اینکه میزان پرخاشگری کودکان طلاق بیشتر از کودکان عادی است.

روش تحقیق از نوع علی مقایسه ای بود، به منظور بررسی فرضیه های تحقیق از میان کلیه کودکان ۹-۶ ساله شهرستان سنندج، به روش نمونه گیری تصادفی خوشه ای، نمونه ای به حجم ۴۰ نفر انتخاب شدند.

? پرخاشگری کودکان طلاق | بخش روانشناسی PDF :

? ۱. تحقیقات

? ۲. یافته ها

? ۳. بحث و نتیجه گیریقیمت : ۷.۵۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


برای سنجش میزان پرخاشگری از زیرمقیاس پرخاشگری پرسشنامه شخصیتی آیزنک مخصوص کودکان استفاده شد.

به منظور تجزیه و تحلیل داده ها آزمون t مستقل به کار گرفته شد. نتایج به دست آمده نشان داد که میزان پرخاشگری کودکان طلاق بیشتر از میزان پرخاشگری کودکان عادی بود و تفاوت میان دو گروه از نظر آماری معنادار بود.

بین میزان پرخاشگری کودکان طلاقی که نزد پدر خود زندگی می کردند و کودکان طلاقی که نزد مادر خود زندگی می کردند، تفاوتی وجود نداشت.


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


کانون آموزشی و فرهنگی خرد ماندگار ایران انواع PDF و فایل صوتی – بخش روانشناسی


کمک به فرزندتان در طلاق

جدایی یا طلاق یک تجربه بسیار استرس زا و عاطفی برای همه افراد درگیر است، اما کودکان اغلب احساس می کنند که تمام دنیایشان وارونه شده است. در هر سنی، مشاهده انحلال ازدواج والدین و فروپاشی خانواده می تواند آسیب زا باشد. بچه ها ممکن است احساس شوکه، عدم اطمینان یا عصبانیت کنند.

پرخاشگری کودکان طلاق : برخی حتی ممکن است احساس گناه کنند و خود را به خاطر مشکلات خانه سرزنش کنند. طلاق هرگز یک فرآیند یکپارچه نیست و ناگزیر، چنین زمان انتقالی بدون مقداری اندوه و سختی اتفاق نمی افتد. اما شما می توانید با قرار دادن سلامتی آنها در اولویت اول خود، درد فرزندان خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

صبر، اطمینان، و گوش شنوا می تواند تنش را به حداقل برساند زیرا فرزندان شما یاد می گیرند با شرایط ناآشنا کنار بیایند. با ارائه روال هایی که فرزندانتان می توانند به آنها تکیه کنند، به آنها یادآوری می کنید که می توانند برای ثبات، ساختار و مراقبت روی شما حساب کنند.

پرخاشگری کودکان طلاق : و با حفظ رابطه کاری با سابق خود، می توانید به فرزندان خود کمک کنید تا از استرس و اضطراب ناشی از تماشای والدین در تعارض دوری کنند. با حمایت شما، فرزندان شما نه تنها می توانند با موفقیت در این زمان ناراحت کننده سپری کنند، بلکه حتی می توانند با احساس دوست داشتن، اعتماد به نفس، و قوی از آن بیرون بیایند – و حتی با پیوند نزدیک تر با هر دو والدین.


آنچه فرزند شما از مادر و پدر در هنگام طلاق می خواهد

من به هر دوی شما نیاز دارم که در زندگی من مشارکت داشته باشید. لطفا با من تماس بگیرید، ایمیل بزنید، پیامک ارسال کنید و سوالات زیادی از من بپرسید. وقتی درگیر نمی‌شوی، احساس می‌کنم مهم نیستم و واقعاً مرا دوست نداری.

پرخاشگری کودکان طلاق : لطفا دعوا نکنید و سخت تلاش کنید تا با یکدیگر کنار بیایید. سعی کنید در مورد مسائل مربوط به من به توافق برسید. وقتی در مورد من دعوا می کنید، فکر می کنم کار اشتباهی انجام داده ام و احساس گناه می کنم.

من می خواهم هر دوی شما را دوست داشته باشم و از زمانی که با هر یک از شما می گذرانم لذت ببرم. لطفا از من و زمانی که با هر یک از شما می گذرانم حمایت کنید. اگر با حسادت یا ناراحتی رفتار می کنید، احساس می کنم باید طرفی بگیرم و یکی از والدین را بیشتر از دیگری دوست داشته باشم.

پرخاشگری کودکان طلاق : لطفاً مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنید تا مجبور نباشم بین شما پیام ارسال کنم.

وقتی در مورد والدین دیگرم صحبت می کنم، لطفا فقط چیزهای محبت آمیز بگویید یا اصلاً چیزی نگویید. وقتی در مورد والدین دیگرم چیزهای بد و ناخوشایندی می گویید، احساس می کنم از من انتظار دارید طرف شما را بگیرم.

لینک مفید : آداب معاشرت با معلولین

لطفا به یاد داشته باشید که من هر دوی شما را در زندگی ام می خواهم. من روی مادر و پدرم حساب می کنم که مرا بزرگ کنند، چیزهای مهم را به من بیاموزند و وقتی مشکلی دارم به من کمک کنند.


چگونه طلاق را به بچه ها بگوییم

وقتی نوبت به گفتن بچه هایتان در مورد طلاق می رسد، بسیاری از والدین دچار سردرگمی می شوند. با آماده کردن آنچه می خواهید بگویید قبل از اینکه بنشینید و صحبت کنید، مکالمه را برای خود و فرزندانتان کمی آسان تر کنید.

پرخاشگری کودکان طلاق : اگر بتوانید سوالات سخت را پیش‌بینی کنید، با اضطراب‌های خود پیش از موعد مقابله کنید، و با دقت برنامه‌ریزی کنید که چه چیزی به آن‌ها می‌گویید، برای کمک به فرزندانتان در مدیریت اخبار مجهزتر خواهید بود.


چه بگویم و چگونه بگویم

هر چند ممکن است دشوار باشد، سعی کنید لحن همدلانه داشته باشید و به مهم ترین نکات از قبل توجه کنید. به فرزندان خود از یک توضیح صادقانه – اما دوستانه برای بچه ها بهره ببرید.

حقیقت را بگو. فرزندان شما حق دارند بدانند که چرا طلاق می گیرید، اما دلایل طولانی ممکن است فقط آنها را گیج کند. چیزی ساده و صادقانه را انتخاب کنید، مانند «دیگر نمی‌توانیم کنار بیاییم».

لینک مفید : استرس چیست ؟ چگونه با استرس زندگی کنیم؟

پرخاشگری کودکان طلاق : ممکن است لازم باشد به فرزندان خود یادآوری کنید که در حالی که گاهی اوقات والدین و فرزندان همیشه با هم کنار نمی آیند، والدین و فرزندان از دوست داشتن یکدیگر دست نمی کشند یا از یکدیگر طلاق نمی گیرند.

بگو دوستت دارم.” هر چقدر هم که ساده به نظر برسد، این که به فرزندانتان بفهمانید که عشق شما به آنها تغییر نکرده است پیامی قدرتمند است. به آنها بگویید که همچنان از هر نظر مراقب آنها هستید، از درست کردن صبحانه تا کمک به آنها در انجام تکالیف.

لینک مفید : با افسردگی بعد از رابطه چه کنیم ؟

پرخاشگری کودکان طلاق : تغییر آدرس با اذعان به اینکه برخی چیزها متفاوت خواهند بود و چیزهای دیگر متفاوت خواهند بود، از سؤالات فرزندانتان در مورد تغییرات در زندگی آنها جلوگیری کنید. به آنها اجازه دهید بدانند که با هم می توانید در حین حرکت به هر جزئیات بپردازید.


از سرزنش بپرهیزید

این حیاتی است که با فرزندان خود صادق باشید، اما بدون انتقاد از همسرتان. این می تواند به خصوص زمانی که اتفاقات آزاردهنده ای مانند خیانت وجود داشته باشد دشوار باشد، اما با کمی دیپلماسی می توانید از انجام بازی سرزنش اجتناب کنید.

لینک مفید : چگونه یک دختر را دیوانه وار عاشق خود کنیم ؟

پرخاشگری کودکان طلاق : یک جبهه متحد ارائه دهید. تا آنجا که می توانید، سعی کنید از قبل در مورد توضیح جدایی یا طلاق خود توافق کنید – و به آن پایبند باشید.

مکالمات خود را برنامه ریزی کنید قبل از هر گونه تغییر در ترتیبات زندگی، برای صحبت با فرزندان خود برنامه ریزی کنید. و در صورت امکان برنامه ریزی کنید که در صورت حضور همسرتان صحبت کنید.

خویشتنداری نشان دهید. در بیان دلایل جدایی به همسرتان احترام بگذارید.


چقدر باید در مورد طلاق به فرزندم اطلاعات بدهم؟

به خصوص در ابتدای جدایی یا طلاق، باید انتخاب کنید که چقدر به فرزندانتان بگویید. به دقت فکر کنید که چگونه اطلاعات خاص بر آنها تأثیر می گذارد.

پرخاشگری کودکان طلاق : از سن خود آگاه باشید. به طور کلی، کودکان کوچکتر به جزئیات کمتری نیاز دارند و با یک توضیح ساده بهتر عمل خواهند کرد، در حالی که کودکان بزرگتر ممکن است به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.

لینک مفید : چگونه به خواب شخص مورد نظر برویم ؟

اطلاعات لجستیکی را به اشتراک بگذارید به بچه ها در مورد تغییرات در ترتیبات زندگی، مدرسه یا فعالیت هایشان بگویید، اما آنها را با جزئیات غرق نکنید.

آن را واقعی نگه دارید. مهم نیست که چقدر یا چقدر تصمیم دارید به فرزندان خود بگویید، به یاد داشته باشید که اطلاعات باید بیش از هر چیز صادق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *