ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی | چرا مردم تسلیم تنبلی می شوند حتی وقتی می دانند که کارهایی برای انجام دادن و جاهایی برای رفتن دارند؟

ممکن است به دلیل ترس از شکست، فهرستی از وظایفی که باید به آن دست پیدا کنید، یا عدم انگیزه برای کارتان باشد.

? ترک تنبلی | راهکار هایی برای ترک تنبلی | بخش روانشناسی PDF :

? ۱- اهمال کاری و تنبلی

? ۲- ریشه تنبلی از کجاست؟

? ۳- ایجاد انگیزهقیمت : ۷.۰۰۰ تومان ? سفارش / دریافت سریع ?


ترک تنبلی | راهکارهایی برای مقابله با تنبلی و اهمال کاری در این مقاله گفته شده است که گام به گام به شما آموزش میدهیم چگونه هدف گذاری کنید و آن را به پایان برسانید بدون تنبلی و در رفتن از زیر کار


این موضوع به صورت کامل و جامع داخل این پی دی اف توضیح داده شده ، لطفا تهیه و با دقت مطالعه کنید !!


ترک تنبلی | از شنبه راهکار هایی برای ترک تنبلی | کانون آموزشی و فرهنگی کانون خرد ایران انواع PDF و فایل صوتی

دلیل هر چه که باشد، زمان آن فرا رسیده است که راه هایی برای غلبه بر تنبلی شناسایی کنیم. تنها چیزی که نیاز دارید کمی تحریک ذهنی برای شارژ کردن خود و الهام گرفتن برای انجام وظایفتان است.

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : اگر با کارهای روزمره دست و پنجه نرم می کنید، در اینجا ۱۹ نکته ساده برای غلبه بر تنبلی و افزایش بهره وری آورده شده است.


اهداف واقع بینانه ایجاد کنید

درست است که یکی از دلایل کلیدی تنبلی افراد است زیرا چیزی را به اندازه کافی چالش برانگیز نمی یابند که آنها را از خواب بیدار کند.

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : اما از سوی دیگر، تعیین اهداف غیرعملی می تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد و حتی ممکن است شما را در یک مارپیچ از بی انگیزگی، بی حوصلگی و احساس گناه فرو ببرد. بنابراین، اهداف شما باید دست یافتنی و محرک باشد.

یک لیست طولانی از کارهایی که باید انجام دهید می تواند طاقت فرسا باشد، می تواند باعث ایجاد بار حسی شود و در نهایت همه موارد موجود در لیست را به طور کلی نادیده بگیریم. اما اجازه ندهید بر شما غلبه کند. در عوض، موارد زیر را از خود بپرسید:

  • در پایان پروژه می خواهم به چه چیزی برسم؟
  • آیا این کاری است که من عاشق انجام آن هستم؟
  • چرا دستیابی به این وظیفه ضروری است؟

اهداف روزانه، هفتگی و ماهانه خود را به وظایف قابل دستیابی تقسیم کنید تا بتوانید آنها را یک مرحله در یک زمان انجام دهید.


یک برنامه اقدام ایجاد کنید

مشخص بودن و جهت دهی می تواند به شما کمک کند تا اهداف خود را سریعتر محقق کنید، حتی اگر مانعی در این راه وجود داشته باشد.

جیمز کلیر در کتاب خود به نام عادات اتمی بر «نیت پیاده سازی» تأکید می کند. او می گوید که مشخص بودن در مورد وظایف، تصورات مه آلود مرتبط با آنها را از بین می برد.

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : این به این معنی است که یک برنامه مشخص برای زمان، کجا و چگونه یک کار خاص را تکمیل کنید. بسیاری از افراد سعی می‌کنند به اهداف خود برسند بدون اینکه این جزئیات ضروری را بفهمند.

لینک مفید : چگونه یک دختر را دیوانه وار عاشق خود کنیم ؟

به عنوان مثال، ممکن است با خود فکر کنید، «می‌خواهم سالم‌تر غذا بخورم» یا «این ماه کتابم را تمام می‌کنم»، اما به ندرت کسی درباره گام‌های دقیقی که برای رسیدن به این اهداف برمی‌دارد صحبت کند.

برای شروع، مشخص کنید که قرار است چه چیزی و در چه ساعتی بخورید. آیا می خواهید در زمان ناهار از سبزیجات استفاده کنید؟ یا می خواهید ابتدا کربوهیدرات را از صبحانه خود حذف کنید؟

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : به طور مشابه، بفهمید که چگونه زمانی را برای تکمیل آن کتاب اختصاص می دهید و بدانید که چند صفحه را در یک لحظه مطالعه خواهید کرد.

هنگامی که قصد پیاده سازی دارید، لازم نیست منتظر “زمان مناسب” باشید. وقتی لحظه فرا می رسد، شما از قبل یک برنامه از پیش تعیین شده برای دنبال کردن دارید.


یک شریک مسئولیت پذیری دریافت کنید

کارشناس بهره وری لورا واندرکام توصیه می کند که یک شریک مسئولیت پذیر داشته باشید که می تواند شما را مسئول کارهای ناتمام بداند.

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : مطمئن شوید که شریک زندگی شما سابقه ای در دستیابی به اهداف خود دارد و می داند چگونه شما را از احساسات ناتوان کننده ای که ناشی از بی انگیزگی و تنبلی است، بیرون بکشد.

لینک مفید : راز نایاب تقویت اعتماد به نفس

وقتی کسی را دارید که باید به او پاسخ دهید، سریعتر و کارآمدتر کار خواهید کرد. همچنین ممکن است به ایجاد تأثیر خوب بر شریک مسئولیت پذیر خود اهمیت دهید، بنابراین کیفیت کار خود را نیز افزایش دهید.

بیاموزید که چگونه یک شریک پاسخگویی پیدا کنید تا به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.


از درهم ریختگی و حواس پرتی خودداری کنید

یکی از بزرگترین موانع برای ایجاد انگیزه، محیطی است که در آن قرار دارید. این بدان معناست که محیط اطراف شما باید عاری از انحراف، سر و صدا و به هم ریختگی باشد.

با انجام موارد زیر می توانید فضای خود را برای کار راحت کنید


شخصی سازی فضای کاری

تصور کنید که پشت میزی نشسته اید که یک تقویم ماهانه، یک لیست وظایف و خودکارهای رنگارنگ به خوبی در جاهای تزئینی نگهداری می شود و انبوهی از پرونده ها و کاغذهای شما به درستی در گوشه ای چیده شده است.

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : قاب عکس های اضافی، یک نقل قول انگیزشی، یا هر چیز دیگری که خلاقیت شما را برای کار جرقه می زند، قرار دهید.


اتخاذ خط مشی عدم ذخیره سازی روی میز شما

میز شما نباید مکانی برای تخلیه نمونه ها یا زباله باشد. در کشوها یا سایر جعبه های ذخیره سازی فضایی برای فایل ها و کاغذها ایجاد کنید. با وجود همه چیزهای اضافی که همیشه روی میز خود دارید، احتمالاً حواس‌تان پرت می‌شود.


حرکت با تاثیر بالا را در برنامه روزانه خود بگنجانید

شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد ورزش به عنوان یک مداخله امیدوارکننده برای غلبه بر تنبلی و افزایش انگیزه است.

به خصوص تمرینات قلبی عروقی باعث پمپاژ خون در بدن شما می شود، که باعث می شود شما انرژی و انگیزه لازم برای انجام روز را داشته باشید.

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : با این حال، رفتن به باشگاه یا وزنه برداری فنجان چای هر کسی نیست. اما نگران نباشید زیرا سایر حرکات پرتأثیر تا متوسط مانند یوگا گاهی اوقات تمام چیزی است که شما نیاز دارید تا احساس کنید می‌توانید در روز انجام دهید و از طریق لیست کارهایتان قدرت بگیرید.

نمونه های دیگر از فعالیت های سرگرم کننده با تاثیر بالا می تواند به شرح زیر باشد:

  • با یک دوست به پیاده روی بروید
  • با آهنگ های مورد علاقه خود می رقصید
  • در یک ماراتن دوچرخه سواری شرکت کنید
  • با دوست خود به یک باشگاه کیک بوکسینگ بپیوندید

ترک تنبلی و راهکار هایی برای ترک تنبلی : در پایان روز، همه چیز در مورد گنجاندن نوعی فعالیت در روال خود است، بنابراین بهتر است کاری را انجام دهید که قبلاً دوست دارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *